Mechanická zátěž

Pokud to není opravdu třeba, vlasy zbytečně nečešte. Jestliže budete česat mokré vlasy, buďte opatrní. Pokud jsou vlasy mokré, jsou zranitelnější.

Hydratace vlasů

Dodávejte vlasům dostatečnou hydrataci nejlépe pomocí prostředků, které neobsahují silikony, které jsou obsažené v běžně dostupných přípravcích a vlasy zatěžují. Po nějaké době mohou být výsledkem unavené a zplihlé vlasy. Vyzkoušejte profesionální přípravky.

Pitný režim

Nezapomínejte na dostatek tekutin nejlépe v podobě kvalitní, čisté, nesycené a nepříliš mineralizované vody. Pijte pravidelně, po menších dávkách celý den.

S fénem opatrně

Nevybírejte si fén s tím největším výkonem, to není vůbec třeba. Důležité jsou teplotní stupně, ze kterých si můžete vybrat. Nejčastěji používejte nižší nebo střední teplotní stupeň. Pokud použijete vyšší teplotu pro vysoušení, aplikujte před fénováním na vlasy termoochranný prostředek.

Po umytí

Umyté vlasy ihned nerozčesávejte, zabalte je ještě teplé do ručníku a nechte chvíli v klidu.

Horká voda? Na nádobí možná…

Pro mytí vlasů používejte pouze vodu teplou nebo vlažnou.

Barvení

Pokud si barvíte odrosty vlasů doma, barvu použijte pouze na odrosty a na zbytek navlhčených vlasů naneste jen malinko barvy, kterou na mokrých vlasech zpěňte! Jinak budou mít vlasy nerovnoměrně rozprostřenou barvu a konečky vlasů budou tmavší. Profesionální kadeřník by na zbytek vlasů použil jen barevný přeliv.

Trvalá - jak často?

Pokud vám trvalá odroste (cca půl roku), nechte si odrosty natrvalit u kadeřníka. Pokud máte jen lehkou trvalou pro objem, vydrží vám asi dva měsíce, pak je možné postup opakovat. Nikdy se nesnažte spravit jednu nepovedenou trvalou tou další. Mohlo by to mít hrozný konec. Vlasy se usuší, polámou, padají a často dojde i ke spálení pokožky hlavy!

Přiměřený styling

Pěnové tužidlo a kondicionér – maximální množství o velikosti vlašského ořechu, nikdy ale nenanášet na pokožku hlavy!

Culík?

Pokud nosíte vlasy sepnuté do culíku či nějak obdobně, dbejte na to, jakou gumičku či sponu použijete. Pokud jsou vlasy po rozepnutí zohýbané, zvolte jiný způsob. Takto jsou vlasy velice namáhány a je možné, že se vám v tomto místě začnou lámat. Vhodné je použít tlustší gumičky a ne tak pevné.

Článek byl zpracován ve spolupráci ze zkušenou kadeřnicí Marcelou Patřičnou ze salonu Fame.


Co jste kdy měly na své hlavě vy?

Takové je dnešní téma! Pište mi, jakými experimenty jste si prošly. Posílejte i fotografie!

  • Jak jste na tom s experimenty?
  • Jste konzervativní, nebo se rády vrháte do razantních změn?
  • Co jste kdy zkusily? Červenou, modrou, růžovou, oranžovou, zelenou?
  • Byla to neobvyklá barva, neobvyklý střih?
  • Co byste se svými vlasy nikdy neudělaly?
  • Jaký byl výsledek vašich pokusů?
  • Jak jste se z experimentů poučily?
  • Pošlete mi fotografie!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: vlasy

Těším se na vaše příběhy! Vaše příspěvky budu během dne zveřejňovat na našich stránkách, autorka jednoho z nich bude odměněna!

Můžete získat třpytivé 400ml hydratační tělové mléko s vitaminem E a třpytivý lesk na rty od Avonu.

Avon tělové mléko a lesk

Reklama