Zdraví

Aby vás bolest nebrzdila…

Rádi byste se věnovali tolika zálibám, ale zdraví vám to nedovolí? Přemýšlíte, proč se vás trápí bolesti svalů a kloubů? Bolesti šlach, kloubů a svalů se velmi často objevují a nejsou výsadou jen starších lidí, postihnout mohou každého. Pokud se však u vás vyskytnou, je dobré věnovat jim pozornost. Mohou být signálem některé z vážnějších chorob.

ibalginMezi častá onemocnění, která se projevují bolestmi kloubů, patří revmatismus. Právě s přibývajícím věkem se riziko tohoto onemocnění podstatně zvyšuje. Revmatismus je onemocněním pohybového aparátu a může mít v závislosti na příčinách různé formy - např. zánětlivou (např. revmatoidní artritida), degenerativní (artróza/osteoartróza), mimokloubní (např. periartritida) a metabolickou (často tzv. dna).

Všechny typy tohoto onemocnění provází dlouhodobý zánět svalů, šlach nebo kloubů. V tomto směru jsou nejčastěji postiženými místy menší klouby rukou a nohou, které pacienti v počátečním stadiu nemoci ráno pro probuzení cítí jako „ztuhlé“ a mají pocit, jakoby jim nepatřily. Bolesti svalů jsou často důsledkem přílišné fyzické námahy. Činnosti a úkony, které zatěžují náš pohybový aparát jednostranně, jsou pro naše svaly rovněž nebezpečné. Těmi mohou být nejen různé sportovní aktivity, ale také například zahradničení, zalévání, štípání dříví, atd. V tomto směru jsou ze svalových skupin bolestí nejvíce postihována záda. Ale právě tyto činnosti jsou často naším koníčkem nebo alespoň nezanedbatelnou součástí trávení našeho volného času.

Možné bolesti svalů vás však nemusí připravit o vaši radost. Pokud o víkendu pracujete na zahradě (například hrabete listí, což je aktivita, která pohybový aparát zatěžuje jednostranně), můžete se problémů vyvarovat jinou, kompenzační aktivitou. Výbornou službu vám poskytne třeba plavání, procházka, provedení několika jógových ibalginpozic či vyzkoušení jiných pohybových aktivit, při kterých rovnoměrně zaměstnáte celé tělo. Pokud vám ani tato snaha nepomůže, můžete svaly uvolnit masáží, rašelinovými obklady či přikládáním horkých kamenů. V případě akutní bolesti mohou pomoci analgetika, léky, které zmírňují bolest. K ošetření bolavých svalů a kloubů jsou vhodná analgetika v topické formě - např. Ibalgin® gel a Ibalgin® krém, která se aplikují přímo na kůži.

ibalginIbalgin® krém a Ibalgin® gel jsou dvě formy topických analgetik, která na rozdíl od různých masážních emulzí a krémů obsahují léčebnou účinnou látkou ibuprofenum s protizánětlivým účinkem a vysokou schopností dobře proniknout i do hlubších vrstev tkání. Obě formy (gel i krém) jsou vhodné k léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižují otoky a potlačují bolest. Ibalgin® gel a Ibalgin® krém volně dostupné v lékárnách. Oba přípravky navíc vykazují minimální fototoxicitu, což v praxi znamená, že takto ošetřená kůže ve styku s přímýma slunečním zářením nebude podrážděná. Pro další informace přejděte na stránku www.ibalgin.cz.

Lék Ibalgin® získal již po jedenácté za sebou ocenění Dobrá značka v kategorii lék proti bolesti. Jedná se o ocenění udělované spotřebiteli dané země. Průzkum pro letošní 11. ročník provádí společnost READER'S DIGEST VÝBĚR, s. r. o., která rozeslala mezi své klienty 15 500 dotazníků. Průzkumu se celkem zúčastnilo 16 zemí světa, mezi kterými byly např. Německo, Belgie, Švédsko, Francie a Švýcarsko.

   
11.05.2011 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] Lenka125 [*]

  Letos na vánoce jsem babičce a dědovi koupila Kloubní výživu

  Priessnitz, slyšela jsem na ní samé dobré recenze, tak jsem se rozhodla pro

  účelný dárek. Babička byla nadšená, děda takovým přípravkům nevěří, ale protože

  ho dostal, tak ho taky vyzkoušel. Po měsíci užívání mi babička volala, že ta kloubní výživa je super a že

  na kloubech opravdu pocítili úlevu. Teď už je to víc jak 2 měsíce co to dostali

  a babička konečně zase výjde kopec, který díky bolesti kyčlí nemohla vyjít Sml16

  superkarma: 0 03.03.2014, 13:41:08
 2. [1] FAXÍK [*]

  mám revmatoidní artritidu, tak vím o čem ten článek je

  superkarma: 0 11.05.2011, 14:30:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme