Hluboký, smyslný pohled zpod dlouhých řas dovede s muži udělat své. I proto se snažíme řasy zvýraznit řasenkami, kondicionéry, kleštičkami, barvíme je... Ale to nestačí, musíme se o řasy starat, a navíc ne každá má to štěstí je mít husté a dlouhé. Někdy jsou řasy krátké, řídké a mohou i vypadávat. Zvýrazňují náš vzhled, ale staráme se o ně? Myslíme, že vše končí tím, že je večer odlíčíme? A někdy ani to ne. Nezapomeňme také, že řasy nejsou jenom ozdobou, ale
také předcházejí vnikání jemných částic do oka a zabraňují jeho poškození. Jako ostatní části těla jsou řasy vystavené slunci, zimě, špatnému životnímu prostředí a podobně, takže jsou velmi zatěžované. Přitom jsou, co se týče regenerace, opomíjenou součástí.


Zatěžujeme je několika vrstvami řasenky. Používejme proto řasenky obsahující vyživující složky a dbejme na kvalitní odlíčení. Znáte to rychlé líčení, párkrát řasy přetáhneme řasenkou, večer po nich jedním šmahem přejedeme tamponem s odličovacím mlékem a oddechneme si, že už to máme za sebou. Jenže při takovémto počínání se řasy začnou časem lámat a ztrácejí pružnost. Možná jste to zažily, kdysi jsem zaslechla, že neodlíčeným řasám po ránu se říká „vrány".

Péče o ně není opravdu moc běžná, není to stejné jako s pokožkou. Jak ale tuto chybu napravit? Možností je několik. Večer před spaním po důkladném odlíčení můžete řasám dopřát výživu ve formě ricinového oleje, který vetřete do řas (pokud neseženete ricinový olej, můžete jej nahradit i panenským olivovým - za studena lisovaným). Ricinový olej se dá sehnat v lékárně. Efekt se ale dostaví až po delším používání. Buďte tedy trpělivé!

Při večerním ošetření pleti můžete také vetřít až ke špičkám řas krém. To ovšem není vhodné při příliš hutných krémech, vhodnější jsou lehké emulze, dejte si ale pozor, aby krém nevnikl do oka. Doma nebo ve volných chvílích dopřejte řasám odlehčení a neličte je vůbec nebo pouze průhlednou výživnou řasenkou. Přetřít je můžete také již zmiňovaným olejem, budou pak výraznější i bez líčení. Nenechávejte také odličování řas až na večer, ale udělejte tak hned, jak přijdete z práce domů (tedy pokud se večer již nikam nechystáte).

Staráte se o řasy, a přesto padají? Někdy může dojít až k prořídnutí nebo úplné ztrátě řas. Pokud k tomu dojde, může za to řada faktorů, jako jsou alergie (na čočky, řasenky, make-up), dědičnost, užívání některých druhů léků a snížená imunita. Také hormonální poruchy, špatná funkce štítné žlázy, nevyvážená výživa řasy ničí. A v neposlední řadě špatné životní prostředí kolem nás. Je třeba doplnit vitaminy, především betakaroten, vitamin E (kapsle vitaminu E se dají propíchnout a aplikovat přímo na řasy), B-komplex, B12 (pivovarské kvasnice, které jsou vhodným zdrojem právě vitaminu B), panthenol. Vtírejte mezi řasy ricinový olej. Vyhněte se používání líčidel a používejte přírodní kosmetiku. Stravujte se zdravě a vyváženě, vyhýbejte se chemii v potravinách.


Pokud to bez nalíčení opravdu nevydržíte, používejte opravdu kvalitní a nové výrobky. V některých lékárnách jsou k dostání i speciální gely na růst a obnovu řas. A pozor! Párkrát jsem slyšela zaručenou „radu“ – ostříhat řasy, pak budou růst jako tráva po dešti, budou husté a výrazné. Tak to ne! Přála bych si mít dlouhé tmavé smetáky", které nemusím ani líčit. Nemám je, ale o své řasy pečuji, aby mi nezačaly padat jako podzimí listí.

Jaké máte řasy?
Husté, krátké, řídké?
Přiznejte barvu!
Barvíte je, nebo používáte jen řasenku?
A co kleštičky?
A hlavně - odličujete je?
Nebo vám ráno odpadávají kusy barvy od očí?

Napište mi, co provádíte nebo neprovádíte s vašimi řasami!

 

víkendová soutěž

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama