Zdraví

Aby byly jako perličky

Když se nám narodí děťátko, snad nejvíce ze všeho si přejeme, aby dobře prospívalo. Snažíme se, aby zdravě jedlo, správně přibývalo na váze, aby se pohybově a duševně rozvíjelo tak, jak má.

V tom jsou asi všechny maminky stejné. Hlídají své malé andílky jako oko v hlavě a jakmile se jim něco nezdá, konzultují případné problémy s lékařem.

 

Stále ještě ale spousta maminek možná neví, jak správně pečovat u zoubky svého děťátka. Kdy začít s ústní hygienou, kdy navštívit zubního lékaře a jak docílit toho, aby si dítko postupem času zuby čistilo pravidelně, rádo a samozřejmě.

 

S čištěním dětských zoubků je potřeba začít od toho nejútlejšího dětství, v podstatě hned ve chvíli, kdy se prořeže první bělostná perlička. V tu chvíli bychom měli opatrně a jemně začít zvykat miminko na to, že kartáček na zuby se stal naprosto normální součástí jeho života. Samozřejmě, že v tomto věku je správné čištění vždy na mamince, důležité je, aby si dítko zvyklo, že se mu neděje nic nenormálního a k provádění ústní hygieny tak získá kladný vztah.

Neměli bychom odkládat ani návštěvu zubního lékaře. I tady platí – čím dříve, tím lépe. Ideální je, když dítě poprvé navštíví zubního lékaře ve chvíli, kdy nemá žádný problém. Neodnese si tak hned napoprvé z ordinace nepříjemný zážitek a nehrozí, že vám při další návštěvě bude ronit krokodýlí slzy a třeskutě se vzpírat.

 

Zkrátka je důležité, aby si dítě co nejdříve osvojilo jak péči o svůj chrup, tak to, že „zubař“ není strašák. A to záleží především na rodičích.

 

Pokud máte se svou ratolestí v tomto ohledu přesto problémy a svádíte dvakrát denně nekonečné boje u umyvadla, máme pro vás výborný tip.

 

Zubní pasty Vademecum jsou nyní rozšířeny u Vademecum Junior. Ta je určena k ochraně zoubků právě těch nejmenších. Díky speciálním přírodním přísadám šetrně a zároveň účinně čistí citlivé mléčné zuby. Rovněž vyvážené množství fluoru přesně odpovídá potřebám dětského organismu. Pasta je dermatologicky testována.

Vaše dítě určitě ocení velmi příjemnou a jemnou chuť lahodného jablka a jahody. Věřte, že s touto zubní pastou se čištění zubů stane pro vás i vaše děťátko příjemnou a radostnou chvílí.

   
19.01.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] niagára [*]

  Taky jsme byli poprvé ve dvou letech a teď po roce. Vzala jsem ho ke svému zubaři, ale slyšela jsem, že jsou i dětští zubaři, ale jsou to spíše vyjímky. Naštěstí máme hodnou doktorku, která malého povozila na křesle, nakonec dostal zvířecí figurku a obrázek a bylo to v pohodě. Neplatili jsme ani korunu.

  superkarma: 0 20.01.2005, 08:41:45
 2. avatar
  [4] Silveig [*]

  Pepenkaa: to je blbost...chodíme od dvou let každý půlrok na preventivní kontrolu a bez problémů...

  superkarma: 0 19.01.2005, 13:49:04
 3. [2] leonab [*]

  Pepenkaa: Za prohlídku dítka by se platit nemělo, o tom jsem nic neslyšela a s dcerou chodím pravidelně od jejích právě 2,5 roku ke stejnému zubaři bez problémů a bez poplatků.

  superkarma: 0 19.01.2005, 10:36:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme