Máte ráda totálně ultra maxi dezinfekční prostředí? Čistíte do úmoru? Šůrujete vše alespoň dvakrát a bez saponátu nedáte ani ránu? Potom byste si asi rozuměla se sestrou čtenářky Katy. Co si o podobném uklízení ale Katy myslí? To se dozvíte níže v jejím příspěvku k dnešnímu tématu, milé čtenářky...


Už od malička nás máti učila uklízet si po sobě. Ono taky v bytě 1+0 to nebyla žádná sranda. A tak jsem si vypěstovala od 3 let skládání věcí do komínku, no prostě jak na vojně. Měli jsme věci na chodbě a rozdělené na komínky věci na ven a věci do školky. Od 3 let jsem myla nádobí a v 6 mě máma naučila umývat podlahu, nebyla jak ze žurnálu, ale maminka byla po operaci a otec ten by takové práce nedělal. V 10 jsem uměla uklidit celý byt, ale to už jsme bydleli ve větším. Luxovala jsem, žehlila, dokonce jsem se naučila vařit i polévku. No a celý život mě to uklízení provází a nyní mám dvě dcery a ty to musí dělat také. Ale ze všeho nejraději žehlím. Pak po sobě vyluxuji utřu prach a je hotovo. Moje sestra ta je na tom o hodně hůř. U ní už je to posedlost ta uklízí pořád. Tuhle tak blbla, že jsem jí ten hadr na podlahu málem hodila na hlavu. Ale lepší se to. Snad se poučí, že absolutní čistota škodí. A je opravdu tak, pak jsou děti přecitlivělé, alergické pomalu na všechno. Takže dámy, když úklid tak s úsměvem, ale nepřehánět to.

Pa,
Katy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama