Domácnost

Absolutní čistota škodí

Máte ráda totálně ultra maxi dezinfekční prostředí? Čistíte do úmoru? Šůrujete vše alespoň dvakrát a bez saponátu nedáte ani ránu? Potom byste si asi rozuměla se sestrou čtenářky Katy. Co si o podobném uklízení ale Katy myslí? To se dozvíte níže v jejím příspěvku k dnešnímu tématu, milé čtenářky...


Už od malička nás máti učila uklízet si po sobě. Ono taky v bytě 1+0 to nebyla žádná sranda. A tak jsem si vypěstovala od 3 let skládání věcí do komínku, no prostě jak na vojně. Měli jsme věci na chodbě a rozdělené na komínky věci na ven a věci do školky. Od 3 let jsem myla nádobí a v 6 mě máma naučila umývat podlahu, nebyla jak ze žurnálu, ale maminka byla po operaci a otec ten by takové práce nedělal. V 10 jsem uměla uklidit celý byt, ale to už jsme bydleli ve větším. Luxovala jsem, žehlila, dokonce jsem se naučila vařit i polévku. No a celý život mě to uklízení provází a nyní mám dvě dcery a ty to musí dělat také. Ale ze všeho nejraději žehlím. Pak po sobě vyluxuji utřu prach a je hotovo. Moje sestra ta je na tom o hodně hůř. U ní už je to posedlost ta uklízí pořád. Tuhle tak blbla, že jsem jí ten hadr na podlahu málem hodila na hlavu. Ale lepší se to. Snad se poučí, že absolutní čistota škodí. A je opravdu tak, pak jsou děti přecitlivělé, alergické pomalu na všechno. Takže dámy, když úklid tak s úsměvem, ale nepřehánět to.

Pa,
Katy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

   
15.09.2010 - Dům a byt - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] mio [*]

  ToraToraTora — #4 naše děti jsou líné si uklízet svůj pokoj, ale můžou se přetrhnout pomoct mi s ostatními věcmi, jako je vyklízení myčky, vytírání, stlaní apod. takže hračky jsou všude a mně ten "dospělý" úklid trvá s nimi tak 5x déle..ale bojím se je odmítnout, aby se mi to v dalších letech nevymstilo.

  superkarma: 0 15.09.2010, 13:09:52
 2. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Odemětobě — #3 Matky blbky....

  superkarma: 0 15.09.2010, 12:48:42
 3. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Děti zatím do domácích prací nenutím. chci jen, aby si uklidily po sobě na co stačí. A že stačí čím dál tím víc Sml54 Sml57

  1. na komentář reaguje mio — #6
  superkarma: 0 15.09.2010, 12:47:54
 4. avatar
  [3] Odemětobě [*]

  Štve mě to, protože pracovně často řeším problémy s podlahami.Nedávno se paní divila,že se jí pantofle lepí k PVC.Bodejť ne, když denně vytírá savem, má přece půlroční dítě. Tak si tu podlahu systematicky rozleptávala.... nebo dřevěná podlaha vytíraná stylem "co je mokré to je čisté". Škoda mluvit.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #5
  superkarma: 0 15.09.2010, 11:40:52
 5. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  Souhlasím.Pod vlivem reklamy se používá chemie na to,tam to i ono. Bez osvěžovače vzduchu nemůžeme asi existovat.A ta hrůza,kdyby smrděla toaleta ještě 2 minuty po použití! Proč čistit mikrovlnku citronem,když je na to spray, vždyť do ní strkáme jen potraviny,ne? Sterilní čistota podle mě škodí.

  superkarma: 0 15.09.2010, 11:36:47
 6. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml67 souhlasím, nepřehánět Sml23Sml30

  superkarma: 0 15.09.2010, 11:31:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme