Vztahy

A včil mudruj, holomku!


Když jsme se poznali, což je už pět let, byl to hodný chlap. Začínal podnikat a já mu strašně chtěla pomáhat. Požádali jsme spolu o úvěr, abychom mohli rozjet několik poboček firmy, a dařilo se nám. Jeho nápady byly originální a brzy jsme jeli na první dovolenou. Bylo to do Řecka a byli jsme šťastní. Naučila jsem se dělat účetnictví a každý den jsem do noci počítala. Bylo to náročné, ale já to dělala ráda. Byl vděčný a náš vztah byl jedna velká procházka rájem. Všechno nám šlo od ruky, a tak mi ani nevadilo, když jsem po dvou letech zjistila, že čekáme miminko. Pavel měl radost. Společně jsme se těšili z toho, jak se nám pěkně daří, a navíc jsme se těšili na děcko. Svatbu jsme měli v kostele.

První rána
Přišla po příchodu z porodnice. Museli mě odvézt rodiče, protože na manžela jsem čekala marně. Ač věděl, že mě pustí s malou domů, musel služebně pryč. To bych pochopila, kdybych se pak nedozvěděla, že odjel o den dřív. Nechápu, jak mohl být tak naivní, když všechny zaměstnance znám a fakturu za hotel proplácím. Tenkrát mi to vysvětlil tím, že měl ještě schůzku v Plzni s nějakým partnerem a hotel platil hotově. Dalo by se tomu věřit, já tomu nevěřila, ale upřímně, neměla jsem čas to nijak moc řešit.

Tvrdly mi prsa, měla jsem teplotu, po večerech jsem dělala účetnictví a do toho čajíčky na zaražené větry.
Kde měl být, a že to nebyl obchodní partner, se ke mně dostalo až za měsíc. „Dobří lidé“ vás vždycky rádi informují. Nebyl čas na scény, ale nosila jsem to v sobě. Vzájemně jsme se vzdalovali. On byl čím dál víc pryč a já to nechtěla řešit. Nechtělo se mi ale ani s ním moc mluvit. Omezila jsem se na pracovní debaty okolo firmy. Nikdy nepřišel, jestli stíhám, jestli nepotřebuji pomoc… změnil se.

Druhá rána
Přišla letos na jaře. Když nepočítám soucitné pohledy zaměstnanců, když se jedu podívat po firmách, pozdní příchody a jeho neustále pípající telefon, asi nejvíc mě zasáhlo, když jsem poprvé potřebovala, aby pohlídal malou.

Jela jsem do lázní se zády. Řekl, že má práci a že to po něm přece nemůžu chtít. Tak jsem to nechtěla. Poprosila jsem rodiče a on slíbil, že si Terezku vezme alespoň na víkend. Byla jsem tam tři neděle. Upletla jsem si totiž nepříjemnou skoliózu.
Několikrát jsem mu z lázní volala, ale ani jednou to nevzal. Párkrát  telefon i vypnul. Pak volal sám, pokaždé s historkou, že byl mimo nebo na jednání. Pro malou skutečně v pátek jezdil.

Moje máma si mě ale po návratu zavolala. Řekla, že by se nerada pletla do našeho vztahu, ale že ji poněkud mrzí, když ze mě Pavel dělá vola zcela veřejně. V sobotu ho totiž potkala s tou slečnou v Tescu. Dali Terezu do dětského koutku (to mámu napadlo a byla se tam podívat) a vrkali napřed v restauraci a pak byli oba ještě plavat. Řekla, že jí bylo velmi hloupé ho sledovat, ale přece jen jsem její dcera a Terka vnučka. Nedivím se jí.
Tehdy jsem mu poprvé večer projela telefon. Brečela jsem. Také mi říkával holčičko.

Třetí a poslední
Do srpna jsem to nosila v sobě. Nevím, proč jsem mu to třeba hned nevpálila, ale možná jsem potřebovala čas si to všechno přiznat. Udělat z toho nějaký balíček a pojmenovat to. To chvíli trvá. Sežvýkat fakt, že je nejspíš konec, že už toho člověka nechci, že Tereza bude asi bez táty, že nějaká slečna, o dost mladší než já, bude jezdit k moři za peníze, na které jsme oba dřeli, a já si zničila zdraví, nespala, starala se… To je pořádný krajíc.

Řekla jsem mu, že o ní vím. O sms, o bazénu, dětském koutku v Tescu, o hotelu, když jsem šla s malou z porodnice, o telefonátech i pohledech, které jsem musela skousnout. Odpověděl mi úplně jiný člověk, než s kterým jsem začínala žít. Byl to cizí chlap, o kterého bych si neopřela ni kolo.

„A co čekáš? Neustále ses motala kolem Terky, nebo jsi chodila doma v teplákách. Hroznej pohled. Nevzrušuješ mě. Strašně jsi ztloustla a nic s tím neděláš. Proč necvičíš? Šel bych se koupat s tebou, ale stydím se. Všichni mě znaj. Mám nějaký postavení a potřebuju, abych mohl jít do společnosti s reprezentativním doprovodem. Né se slonicí.“
Seděla jsem tam a chtěla ho za to zabít. Pak jsem chvíli chtěla zabít sebe. Pak jsem ale udělala něco úplně jiného.

Slonice na válečné stezce
Jsem sice slonice, 79 kg, ale zato jsem se hodně naučila a vím, jak se v některých věcech pohybovat. Protože vím, že není schopen spočítat ani jedna a jedna, protože všechno kolem čísel dělám já, snad se na mě ani nemůže nikdo zlobit, když ho prostě oholím jako lípu. Budu slonice na válečné stezce.
Všechny firemní peníze jsem teď převedla na nový účet.

Nemá žádnou hotovost, jen firmu a vybavení. A ať si poradí. Může to prodat. Třeba mu ta nová reprezentativní známost pomůže tak jako já. Kéž by se při tom ale nezhuntovala, protože jinak ji také vymění.

Jsem u rodičů a požádala jsem o rozvod. Vezmu si právníka (mám na hodně dobrého) a budu chtít vyrovnání. Možná jsem tlustá, ale nejsem blbá. Slonice dobře, ale nikoli pluh, kterým by oral. Vychovávám jeho dceru, a tak budu chtít i dům. Velmi by mě potěšil pohled na jeho nahý zadek, se kterým odejde. A včil mudruj, holomku!

Fandíte čtenářce z Prahy?

   
15.10.2008 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [155] idola [*]

  Monina, Solei : já si myslím, že když firmu zakládali, tak asi polovina patří jí. Takže když si vybere hotovost, není to žádný trestný čin, akorát se firma může dostat do platební neschopnosti... prostě si vybrala zálohu na zisk nebo možná zisk, který jí patří za minulá období.... Na druhou stranu tepláky a nadváha fakt není to pravé, co chlapa přitáhne domů. Pro mnoho povrchnějších povah je to vážně signál k nevěře. Ale obrala bych ho jak vánoční stromeček taky, to potěšení bych si ujít nenechala.

  superkarma: 0 17.11.2008, 22:12:33
 2. avatar
  [154] grizzly [*]

  Podle všeho jí o nic jiného nešlo od začátku.

  superkarma: 0 27.10.2008, 14:32:12
 3. avatar
  [153] Hanice [*]

  Fandím :-)

  superkarma: 0 22.10.2008, 15:21:18
 4. avatar
  [152] Suzanne [*]

  Fandím.

  superkarma: 0 18.10.2008, 20:24:58
 5. avatar
  [151] vendyna [*]

  Oškubala bych ho i o ty chlupy na prdeli :o)))))))))

  superkarma: 0 16.10.2008, 16:53:19
 6. [150] Astřička [*]

  Super, hlavně vydržet!!!

  superkarma: 0 16.10.2008, 10:40:11
 7. avatar
  [149] Solei [*]

  rek11: nemám, ale mám kladivo, dal mi ho můj bývalý bytný

  superkarma: 0 16.10.2008, 08:16:59
 8. [148] lleennaa [*]

  hlavně neustupuj,může blbeček přijít a naslibovat ti hory doly...bacha na to,v tom jsou snad všichni chlapi stejní...jak jim hoří koudel u prdele,tak se lísaj...držím palečky a on ať se chytí za rypák...inteligent jeden zasr...posílám ti berušku pro štěstí

  superkarma: 0 15.10.2008, 23:30:48
 9. avatar
  [147] *modrá [*]

  oškubej ho !

  superkarma: 0 15.10.2008, 22:31:54
 10. avatar
  [146] Meander [*]

  Mipe: Komu?

  superkarma: 0 15.10.2008, 22:14:12
 11. avatar
  [145] Mipe [*]

  Fandím

  superkarma: 0 15.10.2008, 20:57:18
 12. avatar
  [144] idiska [*]

  upřímně, taky bych se zachovala podobně ...a pohled na jeho holou a degradovanou prdel by byl leší než orgasmus ...a ted si taky vzpomínám, jak tu někdo odsuzoval předmanželskou smlouvu...jj, přesně tohle je jedna ze situací, kvůli které je dobré ji sepsat

  superkarma: 0 15.10.2008, 19:32:40
 13. avatar
  [143] idiska [*]

  Rikina:85) ony občas pefektně fungují "růžové brýle" a člověk je zamilovaný a trochu i blbne, protože nechce vidět realitu...ale on se mohl změnit i tím, že prostě začali podnikat, přišly peníze a ty s někým dokážou pěkně zamávat , ale taky pocit důležitosti, i když to tak ani nemusí být

  superkarma: 0 15.10.2008, 19:18:51
 14. avatar
  [142] rek11 [*]

  Solei: jeste porad s tim bojujes? ja mam pro zmenu v tomto semestru fytotechniky dve a chov zvirat bych chtela dostat toho blba,co tohle vymyslel do ruky a samozrejme,ze mi bylo receno,at si zkouskove zaridim sama nemas lopatu? uz bych si ji mela poridit,ale je fkat,ze hodlame s moji kamaradkou koupit krematorium-Pro nepohodlne osoby s.r.o.Rozdeleni-tchyne,manzelky,manzele,milenky,tchani,vydridusi,ostatni - znacka:Na kazdou svini se vari voda

  superkarma: 0 15.10.2008, 19:06:18
 15. avatar
  [141] kareta [*]

  lukas.cejka: stačí mi domácí kamna, pečicí trouba a mikrovlnka- ještě šůrovat krb- tůůůůůdle Být po mém, jíme furt tatarák a ten je syrový

  superkarma: 0 15.10.2008, 18:58:54
 16. avatar
  [140] Solei [*]

  myslím, že mám docela důvod být ráda za to co mám. Občas se člověk diví, co všechno se dožije dospělosti a ještě se to množí. Například vedoucí mé závěrečné práce.

  superkarma: 0 15.10.2008, 18:55:43
 17. avatar
  [139] Solei [*]

  před pár týdny se mi šťastně rozvedla kolegyně ze školy - dva roky soužití jí přišly v pohodě dokud si ho nevzala, až poté zjistila, že není ani schopen si v baráku zatopit a posbírat vyprané prádlo.

  superkarma: 0 15.10.2008, 18:54:41
 18. avatar
  [138] rek11 [*]

  taky jsem si vzala blba bohuzel jsem to zjistila podstatne pozdeji a bohuzel to ma dalekosahle dusledky-keeeeez by jen financni-ale on je v pohode ze? za ty roky jsem prisla o vic nez penize a bohuzel i o cast sebe a o hrdost....Na druhou stranu jsem ziskala-nikdy to neni jen cernobile......Kazdopadne 79 kilo rozhodne neni nijak extra hruza na rozvod nebo nedej boze neveru!Kdyz chce psa bit,hul si vzdy najde a baby jsou bohuzel tak vztahovacny,ze to tem kri-yplum -kurna je to izi slovo nebo ne? ..žerou!! Duvod ,ze se staras o VASE dite?!! jezis marja,v jaky fronte jsi na toho blba stala?! prosim napis,ja bych se ji docela rada vyhla

  superkarma: 0 15.10.2008, 18:46:41
 19. avatar
  [137] OlgaMarie [*]

  gentiana: Jde ho od účtu odříznout a ani se nemusí zakládat jiný. On byl zvyklý, že útčo a vše kolem dělá ona. Navíc se roky tetelil, jakou má blbku. Podobný příběh znám, vyprávěla mi to dospělá dcera aktérů. Tam taťkovi je houby platné, že je spolumajitelem firmy, mamka mu vyplácí mzdu úměrnou k odvedené práci.

  superkarma: 0 15.10.2008, 18:24:33
 20. avatar
  [136] Lukáš Čejka [*]

  kareta: ok tak zustanem u rima a stolovani
  nechci na zahradě gril a ohniště - bud jsi pravegetarian a nebo nestojis o domaci krb

  superkarma: 0 15.10.2008, 17:25:12
 21. avatar
  [135] grizzly [*]

  kareta 134: Nejenom průšvih, ale blbost a nezodpovědnost. Proto si myslím, že ta z Prahy žila celou dobu v nějakým snu a teď se probudila.

  superkarma: 0 15.10.2008, 17:24:14
 22. avatar
  [134] kareta [*]

  grizzly: no ale na ženském serveru nečekej podporu chlapa- zhrzená žena s tvou kreditkou a přístupem k firemním financím je průšvih

  lukas.cejka: já myslela, že jsme se shodli na tom římě a stolování Krby a oheň je tak vzdálené.....já vím, proč nechci na zahradě gril a ohniště

  superkarma: 0 15.10.2008, 17:19:29
 23. avatar
  [133] Lukáš Čejka [*]

  kareta: musis jit az na pocatek, nemuzes zustat v pulce cesty

  superkarma: 0 15.10.2008, 17:14:45
 24. avatar
  [132] grizzly [*]

  Klasika, jako z učebnice. Proč bych jí měl fandit. Ano má právo se rozvést, ale celá anabáze trvala podle článku 5 let. Nevím jak probíhal poslední rok jejich "vztahu". Po dvou letech soužití se z musu vzali. Pak jí minimálně tři roky podváděl. ?Proč? Nevzrušovala ho, cožpak nic nepoznala? Kde se ztratila ta radost z dítěte? Není to spíše tak, že si čtenářka malovala vzdušný zámek a pak prásk a vše viděla tak jak je? Ne to mi nehraje. Jo procitnutí je strašný a msta pochopitelná. Jenže nelze tomu fandit. Prostě chyba je na obou stranách. Podle mě si to jen čtenářka malovala a Pavel byl pořád stejný.

  superkarma: 0 15.10.2008, 17:14:06
 25. avatar
  [131] kareta [*]

  lukas.cejka: to už je MOC hluboko, to jsme v období pravegetariánů

  superkarma: 0 15.10.2008, 16:47:12
 26. [130] Rikina [*]

  michaela.kudlackova: a co na to karty a křišťálová koule?

  superkarma: 0 15.10.2008, 16:44:21
 27. avatar
  [129] Julianna [*]

  Tleskám

  superkarma: 0 15.10.2008, 16:27:54

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [128] Viv [*]

  Rikina 55, 60, 77, 85: mam na to podobny nazor...

  superkarma: 0 15.10.2008, 15:04:58
 2. avatar
  [127] Lukáš Čejka [*]

  kareta: mozna spis za to muze ohen, od te doby se mozna traduje uslovi - domaci krb

  superkarma: 0 15.10.2008, 15:00:54
 3. avatar
  [126] kareta [*]

  7kraska: my se ale snažíme zjistit příčinu techto problémů, problém je, že jdeme do hloubky

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:49:06
 4. avatar
  [125] kareta [*]

  lukas.cejka: za to může možná vynález židle a konec hodování vleže

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:45:47
 5. avatar
  [124] Lukáš Čejka [*]

  7kraska: ja nic neredim, redene neni k piti
  jakepak vyhrady?

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:45:39
 6. [123] 7kraska [*]

  pane Cejko, nesnazte se rozredit moje vyhrady k redakci svymi prispevky a vyvolavanim reakci na tytez Vase prispevky :-))))

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:42:53
 7. avatar
  [122] Lukáš Čejka [*]

  kareta: kdepak, ty krasne instinkty zacala ztracet uzasna evropska rasa uz s koncem rima

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:40:56
 8. avatar
  [121] Meander [*]

  kareta: Ono by hodně samečků hodilo zpátečku, kdyby jim hrozilo, že budou otročit na plný úvazek

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:37:07
 9. [120] 7kraska [*]

  Rikina, prece ctenarky dokazou napsat svuj pribeh poutave samy....aspon v reakcich pisou skvele, i pribehy. A bylo by to zajimavejsi, kazda by psala svym stylem. Tohle je pomalu jak z tech levnych casaku pro zeny s hromadou krizovek a receptu.

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:36:28
 10. [119] Rikina [*]

  Bylo by to zábavnější, kdyby někdo přišel a řekl "Slonice jsem já, co vám není jasné, můry jedny?" a případně by se dalo i lépe pohádat. Takhle je to taková akademická debata.

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:35:01
 11. avatar
  [118] kareta [*]

  Meander: vím, to funguje u muslimů
  lukas.cejka: já myslela, že za to může B. Nemcová

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:34:19
 12. [117] Rikina [*]

  7kraska: no jo, jenže jednak život sám je už takový, že se spousta situací opakuje v bleděmodrém, druhak ty příběhy nepíšou patrně čtenářky přímo, ale zpracovává je někdo z redakce, logicky tedy styl psaní, slovník atd. je u mnoha příběhů podobný. A detaily tam zhusta ani být nemohou, aby zůstala zachována anonymita.

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:32:58
 13. [116] 7kraska [*]

  nekdy se stavalo, ze v reakcich se dovyjadrovaly vselijake "ctenarky z Prahy", ale uz ani nepamatuju, jak je to dlouho...krom toho takova ctenarka z Prahy by asi chtela znat reakce ostatnich zenskych event. by na ne chtela reagovat, aby o sve situaci mohla dal diskutovat - ne ze by to sem poslala a na tyden se odpojila

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:31:31
 14. avatar
  [115] Irena1 [*]

  7kraska: add 111 a 113 taky

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:31:22
 15. avatar
  [114] Irena1 [*]

  michaela.kudlackova: jasně, že nutit ne - ale jestliže sdělují svůj příběh za účelem získat názory, tak by asi chtěli ty názory mít podložené...a k tomu potřebujou diskutující doplňující informace.
  Když jim nabídnete skrytou identitu pod nickem "autorka příběhu" nebo tak nějak, tak by to mohlo fungovat, ne?

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:29:02
 16. [113] 7kraska [*]

  ony jsou ty pribehy tak desne schematicky, az by clovek brecel...tlusta mamina, co ji manzel odejde za mladou stihlou...pani, co si nasla nevazaciho pritele...nerikam, ze se to nestava v realu, ale tam je to dycky necim verohodny...todle vubec...i proto, ze tam nemate detaily a je to psany dycky jednim stylem podobnymi vyrazovymi prostredky, stejnym slovnikem

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:28:42
 17. avatar
  [112] Lukáš Čejka [*]

  kareta: za to muzou krestani, uz 2k let to speje do pekla

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:27:34
 18. [111] 7kraska [*]

  ja navrhuju, zde kdyz si uz vymyslite story, tak byste ho meli popsat poradne i s dulezitymi detaily...a kdyz se na neco jeste v reakcich ptame, tak se prevlecete za fiktivni ctenarku a dalsi detaily doplnujete (ale opatrne, abyste si neprotirecili - story musi bejt poradne konsistentni) - pro ten ucel si uz ted vytvorte dostatek fiktivnich nicku a obcas tady jima diskutujte, abychom si na ne zvykli predem

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:25:58
 19. avatar
  [110] Michaela Kudláčková [*]

  Irena1: Rozumím, ale přeci nemůžeme ty aktéry příběhů do toho nutit...

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:25:29
 20. avatar
  [109] Meander [*]

  gentiana: Ona asi není moc důvtipná, existuje-li
  kareta: Nechat mu dítě je výborný nápad

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:25:29
 21. avatar
  [108] kareta [*]

  lukas.cejka: za to můžou slabí muži, vidíš, kam to spěje

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:23:38
 22. avatar
  [107] šája [*]

  Ještě bych k tomu dodala, že i mé okolí o celé záležitosti vědělo mnohem dřív než já. A ne proto, že bych se nezajímala nebo o tom nechtěla mluvit, ale prostě proto, že mě prostě vůbec nenapadlo, že by mi něco takového udělal

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:23:03
 23. avatar
  [106] Lukáš Čejka [*]

  kareta: rozhodují i soudkyně - vidis kam svet az dospel

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:22:11
 24. avatar
  [105] Irena1 [*]

  michaela.kudlackova: Míšo, ale my potřebujeme doplňující reakce, ne dedukovat, kdo z reagujících asi tak odhadl pravdu

  šája: Podepisuju

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:16:42
 25. [104] 7kraska [*]

  chlap obvykle o problemech nemluvi, protoze je bud nevidi nebo nedokaze formulovat nebo nechce resit z lenosti nebo z hlouposti...a chlap dycky dela jen, co je pro nej v danym okamziku nejpohodlnejsi - kdyz se mu chce na fotbal, jde na fotbal, kdyz do hospody, tak jde do hospody, kdyz se mu chce valet na gauci, tak se vali na gauci...vubec nemysli koncepcne a systematicky, pokud jde o rodinny zivot - treba "kdyz ji budu porad prudit, tak ona se se mnou jednou rozejde"

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:16:27
 26. avatar
  [103] kareta [*]

  lukas.cejka: nebuď naivní, dnes rozhodují i soudkyně, ty mívají různé nápady, záleží na poloze měsíce a tak

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:15:17
 27. [102] Rikina [*]

  Irena1: že jo? To by nebylo od věci, kdyby občas některý z těch objektů diskuze přišel něco osobně dovysvětlit... když se nám ten příběh předkládá.

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:13:16
 28. avatar
  [101] Michaela Kudláčková [*]

  Irena1: Většina z nich ž-i čte. Čtou i reakce a kromě Jarky Brokešové, k tomu žádná neměla odvahu, nebo jste její nick nepoznaly. Jako například u paní s děckem, které její manžel prakticky koupil. Jsem přesvědčená, že hrdinka dnešního článku je tady s námi

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:12:34
 29. avatar
  [100] Lukáš Čejka [*]

  kareta: ta moznost 3 je zakazana mezinarodnim pravem, muceni muzu je zakazane

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:12:10
 30. [99] gentiana [*]

  Když o tom tak přemýšlím, tak mi na to nehraje jedna věc - jak rozzuřená slonice může doufat, že převede všechny firemní peníze na jiný účet a ten jí jen tak, jako by nic, zůstane. Pokud by založila druhý firemní účet, tak je furt firemní, a pokud by firemní peníze prostě převedla na svůj, tak je to defraudace. Šikovně vytunelovat firmu je práce na několik let.

  superkarma: 0 15.10.2008, 14:10:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme