Nejen cukroví vám může navodit tu správnou vánoční atmosféru. :-) Co takhle sklenička nějakého pravého vánočního pití? A máme tady i něco málo nealko, pro vaše ratolesti.
 
Likér z ledových kaštanů
Suroviny: 250 ml šlehačky, 1 Salko, 3x ledové kaštany, 4 kostičky hořké čokolády, ½ litru rumu.
Postup: Šlehačku vylijeme do hrnce a přidáme čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů. Za stálého míchání povaříme. Poté sejmeme z plotny, necháme vychladnout a vlijeme SALKO a nakonec rum. Řádně promícháme, aby bylo hladké, a lijeme do lahví.
Z jedné dávky je litr likéru.
Je to výborné kvalitní pití, které je zase jiné, než-li známé domácí bailey´s" a vaječné koňaky. Navíc bez pudingů, vajec a podobných kazících se" přísad.

Čtenářka řeřicha za tento recept dostává 500 bodů do VVS.
 
Dětský punč
Suroviny: 0,3 l bezinkové nebo rybízové šťávy, 0,3 l jablečné šťávy (moštu), 3-4 celé hřebíčky, 1 tyčinka skořice, kousek citrónové kůry, 25 dkg mandlí, 4 lžíce rozinek.
Postup: Do hrnce nalijeme šťávu, přidáme skořici s citrónovou kůrou a hřebíčky. Jakmile se začne šťáva vařit, odstavíme ji a necháme krátce vylouhovat Mezitím oloupeme mandle, které přidáme spolu s rozinkami do horkého punče. Nezapomeneme vyndat koření a můžeme podávat.

Čtenářka verkaH nám k receptu poslala i krásnou fotku, a tím si zasloužila 1000 bodů do VVS.
 
Koktejl Havana
Suroviny: 1 banán, 250 ml mléka, 4 lžíce rumu, 1 lžička vanilkového cukru, plátky banánu na ozdobení, citronová šťáva.
Postup: Banán rozmixujeme s vychlazeným mlékem, rumem a cukrem. Ve sklenici zdobíme plátky.

Čtenářka Siloma si umíchala 500 bodů do VVS.
 
Domácí Bailey´s
Suroviny: 2 salka, 1/2 l rumu, 200 ml smetany ke šlehání.
Postup: Plechovky se salkem dáme do hrnce s vodou a přivedeme k varu. Vaříme při mírné teplotě asi 1,5 až 2 hodiny. Vyjmeme a necháme vychladnout. Potom salko vylejeme do mixéru a za postupného přilévání rumu a smetany ušleháme likér.
Jako obměnu můžeme před nalitím salka do mixéru v něm rozmixovat hrst ledovek.

Kominici za jednoduchou, ale skvělou klasiku posíláme 500 bodů do VVS.
 
Sváteční vodka
Suroviny:
1 láhev vodky, 1a 1/2 hrnku medu, 2/3 hrnku vody, 1 lžička vanilkového extraktu, 1/4 lžičky strouhaného muškátového oříšku, 8 kousků skořice, 2 hřebíčky, strouhaná kůra z 1 citronu.
Postup: V hrnci smícháme všechny přísady kromě vodky. Přivedeme k varu, přikryjeme a asi 5 minut vaříme. Potom přilijeme vodku, zamícháme teplé v silnostěnných sklenicích, můžeme vložit kolečko citronu. Nápoj lze podávat i studený.

Bailey´s s coconut cream
Suroviny:
Bailey´s 3 cl, Malibu 1,5 cl, smetana 3 cl, pomerančový džus 6 cl.
Postup: Všechny suroviny vychladíme a promícháme v míchací sklenici nebo protřepeme v šejkru spolu s ledem. Naléváme do vychlazené sklenice, do ní můžeme nasypat drcený led. Zdobíme plátkem ananasu a koktejlovou třešní.

Za poslední dva odvážné recepty letí 1000 bodů k čtenářce miMILLI.

Máte nějaké osvědčené vánoční koktejly či jiné nápoje? Podělte se s námi o ně...
 
Reklama