Styl

A ted už opravdu poslední příspěvek

Ještě jeden příspěvek, který přišel na dnešní téma. Děkujeme za něj čtenářce Natálii

Pro mě je to jednoduchý.  Jelikož měla jsem možnost vyzkoušet spoustu šatu, vím, že nejvíce mí sedí ty s raného středověku, takové X století, střední Evropa.  V 18 letech jsem dostala příležitost zúčastnění se jednoho projektu, kde jsme se pokoušeli napodobit život tohoto období, a kromě oblečení k projektu patřily i zvyky, chovaní, jídlo, bydlení, řemeslo.

Nejvíce se mi na tom líbilo, že jsem mohla být sama sebou. Žádné úpravy, make-up, kadeřník, parfémy a i přes to každá žena byla velice žádaná. Postačilo mít na sobě obyčejné šaty, bosé nohy, pár středověkých šperků a  hodně zpívat a tancovat u ohně.

Samozřejmě te hdejší žena měla i spoustu povinností, ale bylo to oproti těm dnešním příjemné.  Vaření na ohni, praní v rybníku, pečení na kamenech a podobné. Dělalo se to mi dobře, stejně jako opravy dřevěné chaty a sbírání dřeva na pálení. Pokud jde o samotné šaty, tak jsou naprosto pohodlné. V létě jen jednoduché lněné, v zimě několik vrstev lněných a vlněných, kus látky kolem nohou a kožené boty. Kroje a šperky sluší  všem typům postavy.

Takže pokud si mužů vybrat, tak X století. I přes to že je to období bez výhod, ale  tak taky bez úřadujícího žánru a módy, a přesto velmi atraktivní a dávalo ženě pocit, že je důležitá.

Natalia

To musela být určitě zajímavá zkušenost a my vám děkujeme, že jste s námi o ní podělila.

   
28.03.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme