Čtenářka monkee má ráda hrdinku filmu Trápení a herečku Jorzu Kotrbovou. A ze současnosti roli Bridget Jonesové. Díky Vám monkee za příspěvek. Dnes dělat anketu nebudu, i když rozhodování bude těžké.

Brej den všem.

A proč by to nemohla být hrdinka? Já mám jednu doživotní. Dnes už je sice její představitelka dáma v letech, ale můj dojem z filmu je trvalý a letitý. Bratru téměř padesát let... O kom to tu mudruju? O filmu Trápení a (tehdy začínající) herečce Jorze Kotrbové.  To byla hrdinka mého dětství, stejně jako hrdá povaha jejího „koňského“ partnera Prima.

Jak jsem rostla, přibývali další hrdinové, ale oblíbených jsem vždycky měla povícero. Ještě před nedávnem byste na mém profilu našli fotku jednoho z nich. Nehledejte, už tam pár týdnů není. Občas mě zaujme některý seriálový hrdina, ale bývají to spíš takové „chytré“ seriály, jejichž názvy nejsou příliš profláklé.

Abych některému herci neukřivdila, radši nikoho jmenovat nebudu. Ale určitě k nim patří pár domorodců z našeho českého rybníčku a také několik virtuozů zpoza velké louže na sever, východ, na západ i na jih od naší maličké republičky. A ráda mám herce - režiséry. Nebo spíš naopak režiséry-herce. Jediný typ, který nemusím, jsou filmoví kulturisté. Tyto filmy znám jen podle názvu. Za to si zase naopak vychutnávám americké válečné filmy.

Jo a mile mě překvapila novinka z poslední doby: Renée Zellweger bude po létech zase Bridget Jonesovou - moje krevní skupina.

Takže, nečumte na monitor a běžte radši shlédnout nějakého fešného hrdinu. U nás se říkávalo Juru.

Po výhře neprahnu, jeden nejmenovaný Ježíšek ji loni nadělil synovi pod stromeček (už jsme odehráli několik tvrdých matchů), ale kdyby čirou náhodou opět řádil pan Los, určitě bych věděla, které milé osůbce ženě-in ji věnovat.

Zdař bůh,

 monkee
Text nebyl redakčně upraven


Jaká je vaše oblíbená filmová postava?

  • Milujete filmové kulturisty?
  • Nebo raději drsné romantiky?
  • Něžné ztřeštěnce?
  • Chlípné ďáblíky?
  • Máte jednoho filmového herce, či postavu, kterou milujete?
  • Z koho hereckého umění, ve které roli, jste paf?

Své úvahy, příběhy, vyznání, ukázky z filmů, prostě cokoliv vás k tématu dne napadne, posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k dennímu tématu, dnes kolem 16. hodiny odměním. Zábavnou společenskou hru: Světový film vám jako dárek pošle firma Albi. Věřte, že se u ní skvěle s přáteli pobavíte. Mám s ní osobní zkušenost...

Společenská hra: Světový film

Reklama