Předem se omlouvám všem, kterým bude vadit, že Romy nazývám zásadně cikány, ale je to jejich původ a umělé označení Rom se mi ani trochu nelíbí.

Můj názor na cikány? Je to celkem složité. Na jednu stranu chápu, že jsou temperamentnější a potřebují se bavit hlasitě. Mnohdy nejsou zrovna moc chytří, aby se dostatečně uplatnili. Chápu, že špatná rodina těžko vychová dobrého cikána. Jsou cikáni slušní a jsou i ti špatní. Mí rodiče kdysi vyrůstali v městské části Vítkovice, která je dodnes převážně cikánskou osadou, a většinou problémy nebyly. Já s nimi mám zatím převážně špatné zkušenosti, chtěli mne jednou v předvánočním čase okrást, přepadli jednu známou a mne s kamarádkami jednou otravovala cikáňata cestou ze školy. Ale na druhou stranu znám i snaživé, např. uklízečky v nemocnicích.

A co říkám na jednání pana Čunka? Podle mne se zachoval správně. I když si teda takové pěkné a útulné bydlení ani nezasloužili. Sledovala jsem nedávno televizní pořad na ČT1, kde byla právě reportáž o panu Čunkovi a jeho bydlení pro cikány. Ty prostory byly uklizené, měli tam čisto a tak, ale na druhou stranu - cikáni se neustále ptali pana Čunka, kdy jim zařídí satelit, ať jim ho dá stát. Pan Čunek jim na to odvětil, že ať si na to laskavě vydělají. A jak se mu cikáni odvděčili za jeho pomoc? Naplivali mu do bot. No co víc k tomu říct.
 
P. S.: Olašští cikáni jsou často v zimních měsících vidět v nákupních centrech, ostravské Futurum je jich vždy plné. Lidem to dost vadí, ale já je nikdy neviděla dělat bugr.

Slonbidlo


Díky za příspěvek, takže další bod pro starostu Čunka. Je to vlastně pochopitelné, ona věta se zrovnoprávněním, která padla v senátu, má zřejmě svoje kouzlo.

Reklama