.

A ještě Krokodýlice: „Kde je tu místní policejní stanice?“

Cestování

A ještě Krokodýlice: „Kde je tu místní policejní stanice?“

Milá redakce! Před chvílí jsem nakoukla na Vaše stránky, zběžně prohlédla články a vybavil se mi jeden můj zážitek s blouděním a navigací.

Byla jsem na srazu několika spolužaček z vysoké školy. Nejezdím autem, na sraz jsem tedy jela autobusem a cestou jsem přisedla k jedné spolužačce a dojela s ní až do nejmenovaného města. Tam jsme sice do školy nechodily, ale strávily jsme víkend u jedné z nás. Jejich dům stál mezi novostavbami na kraji města, ulice ještě nebyla značená.

Za jízdy jsme klábosily a tak jsem moc ulice nesledovala.
Sraz jsme si krásně užily, většinu holek jsem viděla poprvé po 20 letech. V neděli jsme se začaly rozjíždět do svých domovů. První auto odjíždělo v neděli ráno a mne napadlo svést se s ním do města a zajít do kostela. Byl to zbrklý nápad, nasedla jsem bez mobilu a peněženky s tím, že za chvíli přijdu zpátky. Cestu si přece budu pamatovat!
Po mši jsem se vydala nazpět - vyšla jsem zpočátku správným směrem... ale pak mi začaly ulice splývat a já jsem zazmatkovala.

Po hodině chození sem a tam (znala jsem název nové ulice, který nikomu nic neříkal ) jsem došla k parkovišti, ze kterého se právě chystalo odjet auto.

Přepadla jsem chudáka řidiče s dotazem: „Kde je tu místní policejní stanice?“ a pak jsem mu popsala svoji situaci. Když mi onen dobrý člověk nabídl, že si na mně rád  vyzkouší novou navigaci, nasedla jsem odevzdaně do auta. (Nikdy nesedej do auta k cizím lidem, kladu svým dětem na srdce).

Bylo to mé první a setkání s navigací - ulici znala a dovezla pána i se mnou až na místo. Zmohla jsem se jen na: „Děkuji.“ a od té doby jsem toho člověka neviděla. Snad to byl můj anděl...

Ještě jednou hezký den a plno andělů na cestách
přeje krokodýlice


Jasně, že to byl Anděl, milá Krokodýlice. Byl to anděl bludných Holandanů a bezradných Krokodýlů. :-)) Díky moc za překvapivou formu příspěvku a měj prima den. Míša

 • Jak jste na tom vy?
 • Máte orientační smysl?
 • Ztratili jste se někdy?

Celý dnešní den se bavíme vašimi historkami a cestovatelskými úspěchy, které prosím pište na redakce@zena-in.cz.

Dnes bude ještě Borec a Chcípák, vaše příběhy a nakonec i cena pro vítězný příspěvek.

   
05.04.2011 - Příběhy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Zázvorka [*]

  Kaylie — #2 můj taky!!

  superkarma: 0 05.04.2011, 16:12:10
 2. avatar
  [2] Kaylie [*]

  Japina — #1 Tak tohle je můj případ a ne jednou, ale snad už 10x !!!!

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #3
  superkarma: 0 05.04.2011, 15:30:33
 3. avatar
  [1] Japina [*]

  Jistěže anděl - nejspíše žlutý. Sml30

  Já jsem tak kdysi bloudila Karvinou hledaje budovu fakulty, hodina přijímaček se blížila, já byla nervózní jak sáňky v létě, a když jsme zastavili abych se zeptala jednoho pána, udiveně ukázal přes cestu a řekl: "Tady,", a ona tam "najednou" fakt byla, velká jako kráva - spíše jako pořádné stádo.

  1. na komentář reaguje Kaylie — #2
  superkarma: 0 05.04.2011, 14:36:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme