Bulvár

A ještě jednou vlasy

Když mi bylo asi 16 let, měla jsem dlouhé vlasy do pasu.

Na internátě jsem se z hecu vsadila, že si je nechám ostříhat. Kamarádka mi zapletla cop, ustřihla tupými nůžkami a bylo to. Jenže jsem vypadala hrozně, vlasy byly nestejně dlouhé, tak se do toho zapojilo víc spolužaček a zkracovaly, až jsem je měla na ježka. Docela mi to slušelo, hůř bylo, když jsem v pátek přijela domů.

Když jsem vstoupila s taškou v ruce do kuchyně, otec seděla a četl noviny, jak jsem řekla: Ahoj tati," otec se na mě podíval, ztuhnul a řekl dost ostře: Kde máš vlasy?" Viděla jsem, že je zle, povídám tiše: V tašce." No, řekl mi, že vypadám jak potkan, když proletí křovím, a že ženská bez vlasů je vlastně chlap.

Aby to nebylo málo, příští týden jsem si já, laik, který o tom naprosto nic neví, zakoupila kysličník, čpavek a za jeden den obarvila svého ježka na blond. Neznala jsem poměr ředění, tak jsem to „zředila" podle oka. Vlasy sice byly blond, ale pokožka na hlavě spálená. No byla to hrůza!

Navíc mi blond absolutně neslušelo, vypadala jsem, jako když se tmavá Romka obarví na blond. Opět pomohly kamarádky, šly do drogerie, zakoupily barvu zn. Barpon v tmavém odstínu a obarvily mi ty blonďaté. Jenže chyby lávky, z blond se vyloupl pomeranč a já přijela další pátek domů rezavá jak liška! Otec mě málem přizabil pohledem! Od té doby s vlasy už tak moc neexperimentuji, jen stříhám nakrátko a nosím melír. Vlasy mám suché, používám šampon k tomu určený a balzám. Snažím se moc nefénovat, když tak studeným vzduchem.

Stáňa


No tomu říkám panečku experiment :).

Já šla sice taky z dlouhých vlasů nejdřív na číro a pak na ježka, ale vše bylo pod kontrolou a cílené a rodiče jsem předem připravila, i když otcovo vypadáš jako ananas" mi taky na sebevědomí nepřidalo :).

redakce@zena-in.cz

   
06.02.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] MEK [*]

  tak tohle znám,taky jsem skoro vše odskoušela

  superkarma: 0 06.02.2007, 14:42:51
 2. avatar
  [8] tapeta2007 [*]

  Pavla_b: Každej svoje stavy řeší jinak. Ale ten Orion taky provozuju.

  superkarma: 0 06.02.2007, 14:21:20
 3. avatar
  [7] závislá na čokoládě [*]

  arjev: taková čokoládka je dobrá vždycky a nemusíš si k tomu "vyrábět" depku.

  superkarma: 0 06.02.2007, 14:19:45
 4. avatar
  [6] arjev [*]

  atigram: v depresi dávám vydělat Orionu

  superkarma: 0 06.02.2007, 13:55:45
 5. [5] Pavla_b [*]

  atigram: s depresí se většinou objednává k lékaři a ne do salónu

  superkarma: 0 06.02.2007, 13:54:28
 6. avatar
  [4] tapeta2007 [*]

  Ve čtvrtek jsem byla v depresi a tak jsem vzala nůžky a účes zkrátila asi o 15 cm. Trochu jsem to lážo-plážo sestříhala (přese nebudu mít mikádo) obarvila na červeno a vyfoukala. Výsledek je kupodivu dobrý. Na sobotní akci samá chvála. Ale pevně doufám, že už nikdy nebudu mít depresi a raději se příště zase objednám do salonu. Asi štěstí začátečníka.

  superkarma: 0 06.02.2007, 13:40:16
 7. avatar
  [3] Rybulka [*]

  To mi připomíná, když kdysi brácha přišel domů po stranách vyholenej. Matka ho flákla a prarodiče řekli, ať k nim nechodí, že jim dělá ostudu. Stálo mě to nějaké to přesvědčování, ale uvědomili si, jaká je to blbost, a že maj rádi jeho a ne to, jaký má vlasy.
  Proboha, ať si každej nosí na hlavě co chce! Pokud neohrožuje okolí vešma a smradem, tak je do toho každýmu víte co.

  superkarma: 0 06.02.2007, 13:29:09
 8. [2] Pianistka [*]

  Můj bratr přišel v pravěku s nějakým prapodivným punk účesem a můj otec který nikdy sprostě nemluvil řval na celou ulici " Vypadáš jak špatně oholená pí*a" a babička se tenkrát chudinka křižovala (nevím jestli prosila o odpuštění za otce nebo za bratra

  superkarma: 0 06.02.2007, 13:18:13
 9. avatar
  [1] sweety77 [*]

  Jo, to mi silně připomíná mé mládí, to bylo experimentů s vlasy, pořád se barvilo, jednou kamošce kadeřnice řekla, že její tmavé vlasy nepůjdou napoprvé přebarvit na blond, no tak jsme koupily blond barvu na vlasy a zkusily to samy. Kamoška měla nakonec vlasy zelené a šly jsme uprosit kadeřnici, jestli by jí s tím něco neudělala, protože drogerie už byla zavřená, abychom mohly koupit zase tmavou barvu...

  superkarma: 0 06.02.2007, 13:09:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme