Pamatujete si na film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem v hlavní roli? Jak zásadně nestoupal na škvíry v chodníku, musel mít vždy nový a plastový příbor, na umytí rukou používal mýdlo jen jedinkrát? Jak zamknutí dveří kontroloval počítáním do 5?

Něco podobného má můj muž, škvíry i příbory ho nechávají chladnými, ovšem taková voda, plyn, budík a zamčení dveří, to je teda něco. Divím se, že ještě chodí do práce včas, neb než všechno zkontroluje, tak se několikrát musí vracet.

Když jdem ven spolu, tak abychom včas odešli, je to na mě. Já obejdu  vodovodní kohoutky, plyn, okna, spotřebiče...ale pozor, nemůžu to zkontrolovat jen okem..to je mému muži málo...musím na vše sáhnout a zatlačit, zda voda skutečně neteče, nejlépe minimálně 3x. Zatahat za kabely a zásadně musím zamykat já. Když jsme venku, tak se ptá, zkontrolovala jsi to a to...čímž mě děsně vytáčí...samozřejmě že zkontrolovala. Do garáže nemůže jít sám, neb by přišel až večer, jak se stále vrací  a tahá za visák, zda skutečně drží, musím chodit sním, pokud potřebujeme odjet. Nejraději však jdu sama..to mám aspon klid od řečí.:-)

Nejvíce "legrace" si sním užiju při nařízování mobilu na ranní zvonění.

Lehne si, a začne cvakání  čudlíčků a blikání mobilu..do toho slyším...raz, dva, tři.....deset a naposled..raz, dva tři...počítá do 30!!! U toho si to šeptá. To samé má se zamykáním dveří...:)

Dělám si z toho legraci, ale někdy mě to opravdu obtěžuje..musím myslet na spoustu věcí na odchodu, co se týče dětí a věcí pro ně..a do toho ještě zdržování taháním za kabele, tlačení na kohoutky a pak milion dotazů, zda jsem to zkontrolovala.

Do sklepa už chodím zásadně sama, on by se tam zapoměl.On mi tvrdí, že to jsou jeho rituály bez kterých by nemohl fungovat ( má toho totiž mnohem víc, třeba i na vykoupání má svůj systém), že mu to dává pocit jistoty, že vše funguje jak má. Já tomu říkám obscese nebo si myslím něco o bláznovi.

Čtenářka kat

Text nebyl redakčně upraven.

Musíte být hodně tolerantní žena. Asi jako Helen Hunt ve filmu, o kterém píšete.

Každý z nás má svůj zlozvyk. Dnes se můžete svěřit ostatním, protože právě o zlozvycích si budeme celý den povídat. Napište nám o tom svém. O tom, jak vás (ne)trápí, zda vás nějak omezuje, nebo na vás naopak není vůbec znát. Napište nám o svém odvykání kouření, zda se vám to povedlo, či nikoli. Vzpomínáte si na nějaký hodně neobvyklý zlozvyk? Měla jste nějaký, který jste se odnaučila? Napište nám, jak jste toho dosáhla. Jaký zlozvyk má váš partner či vaše děti? Připadá vám to roztomilé, nebo vás to vytáčí? A jak se staví vaši blízcí k tomu vašemu?

Na vaše příspěvky k tématu zlozvyky bude ve virtuální poštovní schránce číhat redaktorka Eva. Pište na již notoricky známou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaníčka budeme v průběhu dne zveřejňovat a ty nejzajímavější samozřejmě nemine zajímavá odměna.

Reklama