Vaření

A jak to máte rádi vy?

Maso, klobásy, sýry nebo zelenina. To všechno pokládáme na grilovací mřížky. Díky malým balkonovým grilům nebo těm jednorázovým grilujeme téměř kdykoli a kdekoli. Jde o jednu z nejpopulárnějších letních aktivit. 

Chuť všelijakých pochoutek připravených nad žhavými uhlíky nás láká čím dál častěji - od jara do podzimu. Někdo se na grilování rád pečlivě připravuje pár dní předem, kdy nakoupí kvalitní maso, které doma naloží do marinády dle vlastní receptury, tak jak to má rád. Někdo preferuje tzv. free style grilování, které dokáže komplet „vyřešit“ díky jedné návštěvě obchodu.

Ať grilujete tak nebo tak, klíčové je zaměřit se na kvalitu a čerstvost všeho co se chystáte grilovat. Nakupovat jděte tam, kde je široká nabídka a víte, že maso a masné výrobky jdou na odbyt. Např. do Globusu. Každý hypermarket provozuje svá vlastní řeznictví s tradiční českou uzenářskou výrobou. Kvalita masa je v Řeznictvích Globus zajištěna díky osvědčeným dlouhodobým dodavatelům, vlastnímu bourání masa a vlastní výrobě masných a uzenářských výrobků dle tradičních receptur.

Globus nabízí celou řádu výrobků vhodných ke grilování. Ať je to maso samotné nebo již naložené v nejrůznějších marinádách. Veškeré maso, včetně toho již naloženého v marinádách, je vždy čerstvé. Vepřové, hovězí nebo drůbeží - to je klasika. V Řeznictvích Globus však naleznete také nabídku telecího nebo jehněčího masa, či masa krůtího. Vše zpracováváno na místě tamními řezníky.

Jehněčí špíz Globus

Globus

Vybrat si můžete z různých druhů klobás. Od bílé, přes moravskou až po méně tradiční jehněčí či telecí. Všechny klobásy jsou vynikající a v přírodním střívku.  Stačí si vybrat dle denní nabídky vašeho Řeznictví Globus.

Griller Globus, bílá klobása na grilování v přírodním střívku

Globus

Z nabídky vepřového masa na gril si můžete zvolit špíz, vepřový bok ke grilování, kotletu kořeněnou bylinkami nebo v tymiánovo-citrónové marinádě. V nabídce nechybí vepřové steaky v různých marinádách.

Příjemným zpestřením může být grilování telecího či jehněčího masa. Vyzkoušet ho můžete jako kotlety či steaky nebo krájené na kostky. Maso je nakládané v několika druzích marinád, které v Řeznictvích Globus obměňují podle inspirace chutěmi jejich zákazníků.  A pro milovníky drůbeže řezníci v Globusu nabízí například lehký krůtí steak ve švýcarské pomerančové marinádě.

Vybírat lze vždy z více druhů tradičních i méně tradičních druhů masa i různých druhů marinád dle denní nabídky řeznictví.

Krůtí kostky Globus v pomerančové marinádě

Globus

 

globus

Řeznictví Globus

Globus provozuje svá vlastní řeznictví s uzenářskou výrobnou v každém svém hypermarketu. Základními kameny naší práce je kvalita a čerstvost. Kvalitu zaručuje dlouholetá spolupráce s ověřenými dodavateli. V naší výrobě nemají místo ani jakékoliv náhražky a většina sortimentu je bezalergenní. Čerstvost pak zaručují každodenní dodávky masa a práce našich řezníků včetně zkušeného řeznického mistra, která zahrnuje od vlastního bourání, porcování, kuchyňské úpravy, výroby masných a uzenářských výrobků, až po třídění mas do pultu. Výrobní postupy jsou založeny na tradiční bázi a jsou podpořeny prací na moderní technologii. Dáváme zákazníkům jistotu, že maso a masné výrobky z Globusu jsou vždy takové, jaké mají být.

Díky široké nabídce si na své přijdou i vyznavači netradičních mas, kteří zde mají na výběr kromě naprosté klasiky i masa telecí, jehněčí, krůtí nebo králičí, a to vždy v kuchyňské úpravě. Jako bonus navíc nabízíme možnost individuálních příprav výsekových mas.

Více najdete na stránkách www.globus.cz/akce.html 

   
20.06.2016 - Maso a ryby - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] denkas [*]

  Nejraději to mám,když mi to někdo jiný připravíSml80 A pak už je to jedno,jestli špízy,masíčko , hermelín, nebo buřt.

  superkarma: 0 20.06.2016, 16:30:13
 2. [6] marcia82 [*]

  na grilu cokoliv ..příjde mi , že třeba tchán měl období, že by ugriloval i gumovou podrážku, když dostal gril ...mě nejvíc vyhovují klasické buřty (ideálně nad ohněm, než nad dř. uhlím a vůbec ne z udírny), maso připravujeme hlavně kuřecí (křidýlky, paličky) nebo vepřové ..někdy jen tak na přírodno, někdy v pikantní marinádě, co si mě nezískalo jsou sladké marinády Sml80, to taději jen sůl a papř a třeba tzatziky ...a miluju grilovaný hermelín ..a bílé klobásky nevím, ale dle mého nic nenechutnějšího asi neexistuje, to bych už raději prubla tu gumovou podrážku a chuť by možná byla lepšíSml80

  superkarma: 0 20.06.2016, 14:14:35
 3. avatar
  [5] Ni-ka [*]

  Máme rádi kuřecí i vepřové maso, sýr, zeleninu, špekáčky a ryby na grilu, samo sebou i klobásky (jen ne moc ty bílé, ty nám teda nejedou).

  superkarma: 0 20.06.2016, 13:41:03
 4. [4] Kašparka [*]

  maso a uzeniny z Globusu Sml67Sml67Sml67Sml59

  superkarma: 0 20.06.2016, 12:53:00
 5. avatar
  [3] chanahd [*]

  My grilujeme většinou kuřecí maso. Sem tak i klobásky. Ale zeleninu vůbec. Tu máme nejraději čerstvou, syrovou. Sýr jsme ještě nezkoušeli.

  superkarma: 0 20.06.2016, 11:12:22
 6. [2] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 20.06.2016, 09:49:14
 7. [1] bobani [*]

  vše grilované , to je moje - maso , klobásy , sýr , zelenina , ovoce

  superkarma: 0 20.06.2016, 09:38:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme