Další příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka V.poho. Její útoky na maminku, od které se chtěla dozvědět, jak se narodila, vehnaly rodiče do úzkých…

Jak dlouho odolávala maminka čtenářky V.poho útokům ohledně dceřina narození? To se dozvíte v následujícím čtenářském příspěvku…


A jak jsem se vlastně narodila?, útočila jsem na maminku už v útlém věku zvídavého předškoláka. Maminka lehce zrůžověla, zatímco tatínek zrudl docela a utíkal rychle něco opravit do dílny. Inu, občas se to tak semele, že je potřeba něco ukutit v ten pravý čas:-)).

Maminka zdrhnout nemohla. Přece nenechá samotné dvě malé děti. Musela tedy hrdinně čelit mým vykuleným modrým kukadlům.  A byla to oběť převeliká, protože moji rodiče se oba narodili ještě za války, takže na tuhle situaci rozhodně nebyli připraveni. Tenkrát ještě nemrkaly nahotinky v každém druhém pořadu v televizi a chyběla i osvětová literatura. Co si pamatuji, zakrývali jsme si s bráškou oči i když si dával pusu princ s princeznou.:-) Straaašně jsme se totiž styděli.

No jak by, vytáčela se maminka obratně, přinesl tě čáp, samozřejmě.

A mě to hned začalo zajímat. V nedaleké obci totiž každý rok čápi hnízdili na komíně, takže kdo by neměl chuť toho zvláštního ptáka prozkoumat. :-)) Na čápa jsme se  pak už museli chodit dívat pravidelně a já pořád napjatě číhala, kdy uvidím, jak nese v zobáku zavinovačku.

Marně.

Čáp je pták obratný, a tak jsem ho za celé dětství s miminkem v zobáku nepřistihla.

Časem, když už jsem byla větší, všimla jsem si, že čápi odlétají na zimu pravidelně do teplých krajin.
A to bylo hoooodně podezřelé.
:-)

Jak mě mohl přinést čáp, spekuloval můj bystrý dětský mozeček, když jsem se narodila v prosinci?

A tehdy si maminka vzpomněla na vránu.
:-)

Holčičky přece nosí vrány, povídá.
Jsem já to ženská popletená, tebe přinesla vrána a čáp mladšího brášku.
:-)

A u toho už zůstalo.

Když mám být upřímná, nikdy se mi jiného vysvětlení od rodičů nedostalo.

A tak nezbývá, než to tady přiznat naplno:

Na čápa a na vránu věřím dodnes.
:-))

V.poho

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Každý člověk se o sexování mezi mužem a ženou dozvěděl asi trochu jinak. Myslím, že jsou to skutečně zajímavé, poučné i zábavné historky, proto jsem se rozhodl, že si právě tyhle příhody zaslouží místo mezi našimi denními tématy. Řekli vám to rodiče? Kamarádky? Učitelé? Nebo jste se o sexu dozvěděla až od svého prvního chlapce? Napište mi svůj příběh jako příspěvek k dnešnímu tématu a můžete získat zajímavou odměnu. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravenou hru Laškování (vydalo Albi), pro další leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a ještě pro jednu 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, ať jsou vaše příspěvky dlouhé nejméně jako předchozí odstavec textu a v naší internetové poště ať přistanou nejpozději 16. 12. 2011 v 15.00 hodin.

laskovani bobr

Reklama