.

90 000 myší zabitých při krutém testování Botoxu -- ochránci zvířat po celé Evropě protestují proti společnostem Eisai a Ipsen

Novinky

90 000 myší zabitých při krutém testování Botoxu -- ochránci zvířat po celé Evropě protestují proti společnostem Eisai a Ipsen

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE), která sdružuje přední evropské organizace na ochranu zvířat, pořádají již pátý ročník Celoevropského týdne akcí proti testování Botoxu na zvířatech. Při něm ochránci zvířat protestují proti pokračujícímu používání myší ke krutým testům jedovatého botulotoxinu. K protestu se připojily organizace z České republiky, Dánska, Francie, Německa, Itálie, Slovinska, Srbska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Velké Británie. V České republice se k této akci připojila členská organizace ECEAE Svoboda zvířat.

Každá dávka Botoxu je testována kontroverzním testem způsobujícím otravu, tzv. testem LD50 (Test poloviční smrtelné dávky). Roztok botulotoxinu je myším injekčně aplikován do břišní dutiny. Každé skupině myší je podána jiná dávka Botoxu a cílem je zjistit, která dávka zabije přesně polovinu myší. Pro zvířata to znamená děsivé utrpení kvůli pomalému dušení způsobenému postupnou paralýzou svalů, a to za jejich plného vědomí.

MYŠK

Letošní celoevropský protest je namířen proti japonské společnosti Eisai s pobočkami v Německu, Itálii, Španělsku, Francii, Švýcarsku a Velké Británii. Její německá smluvní laboratoř LPT v Hamburku získala povolení k provedení testů LD50 k otestování botulotoxinového produktu NeuroBloc společnosti Eisai, a to na 60 000 myší v roce 2014 a 30 000 myší v roce 2015. Také britská společnost Ipsen stále k testování svého Botoxu používá myši.

Nepřetržité veřejné protesty vedly k tomu, že další dva výrobci -- společnosti Allergan a Merz většinu krutých testů! LD50 v roce 2011, respektive 2015, nahradili metodou buněčného testování.

Bakteriální jed botulotoxin, příležitostně užívaný k léčebným účelům, je nejznámější svými kosmetickými účinky na dočasnou redukci vrásek. Ačkoliv v EU platí již od května 2013 zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech, na Botox se nevztahuje, protože se aplikuje pomocí injekcí, nikoli nanášením na kůži (definice pro kosmetiku). Tato mezera v legislativě EU každoročně umožňuje použití stovek tisíců myší na celém světě při testech této látky.

Svoboda zvířat a její evropští kolegové vyzývají společnosti Eisai a Ipsen, aby ihned ukončily kruté testy na zvířatech. „Je naprosto nepřijatelné, že tisíce myší stále trpí a umírají pro produkt široce používaný pro kosmetické účely, když v EU existuje schválená alternativa testování bez zvířat. Naléháme na úřady a výrobce Ipsen a Eisai, aby zasáhli, a tyto kruté testy se konečně staly minulostí,“ prohlásila Barbora Bartušková Večlová ze Svobody zvířat.

Na stránce www.pokusynazviratech.cz/botox najde veřejnost bližší informace a také možnost odeslání protestního dopisu výrobcům Botoxu.

   
22.07.2016 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Allma [*]

  gerda — #9jo kočka, ale nesmí ti proběhnout mezi dveřma s živou myší v čumáku a pak si s ní brnkat v obývákuSml31Sml31Sml31

  superkarma: 0 24.07.2016, 19:30:36
 2. [11] dadma [*]

  Eva_CZ — #4 Jenže pastička je cvak a je po myšce.

  superkarma: 0 24.07.2016, 16:44:25
 3. avatar
  [10] Eva_CZ [*]

  gerda — #9 Sml67Sml75Sml73Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 24.07.2016, 14:57:39
 4. avatar
  [9] gerda [*]

  Eva_CZ — #8Na myši je nejlepší kočka domácíSml30

  1. na komentář reaguje Eva_CZ — #10
  2. na komentář reaguje Allma — #12
  superkarma: 0 24.07.2016, 12:22:38
 5. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  gerda — #7 Sml23 s botoxem se to musi umet. Na me se ucil muj lekarskej kamarad v Americe a mela jsem napichanej celej xicht a NIKDO nic nepoznal - teda ani ja, ani kluci doma. Tak jsem se na to priste vyprdla. Tyhlety kachny si nechavaj napichat konsky davky a pak teda vypadaji...Sml68

  Ja bych pasticky nedavala kvuli ochrane prirody, ale kvuli sobe. jeste ze nemame mysi.

  1. na komentář reaguje gerda — #9
  superkarma: 0 24.07.2016, 12:06:14
 6. avatar
  [7] gerda [*]

  Eva_CZ — #6Srovnáváš jabka s hruškama. Pastičky jsou kvůli ochraně úrody, myši se jimi nelikvidují v masovém měřítku. Pokusy kvůli kosmetice, bez které se jistě nezemře, jsou zbytečné. On je nakonec zhola zbytečný i ten botox sámSml30. Kdo vidí, jak vypadá takový zbotoxovaný obličej (Blanka Matragi - za všecky "zkrášlené") , si vlastně může říct - myší pomstaSml57!

  1. na komentář reaguje Eva_CZ — #8
  superkarma: 2 24.07.2016, 11:41:08
 7. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  gerda — #5tak myslis, ze by radeji meli testovat na lidech?Sml58

  Jedna dve pasticky - kolik lidi tak denne na svete zabije mys?

  1. na komentář reaguje gerda — #7
  superkarma: 1 24.07.2016, 09:43:41
 8. avatar
  [5] gerda [*]

  Eva_CZ — #4Neblázni, to se přece srovnávat nedá. Dvě tři pastičky nalíčené v chajdě zahrádkářské kolonie kvůli ochraně úrody, kdy myš dostane za uši a je hned po ní se nedá srovnat s dlouhotrvajícím trápením živočicha jen kvůli lidské marnivosti. Jsou i pasti drátěné kruhové, kdy do ní myš spadne a zůstane (až na to leknutí) nezraněna a citliví jedinci myši jezdívají vyklopit někam do polí - všecko lepší, než pokusná zvířata - kvůli kosmetice.

  1. na komentář reaguje Eva_CZ — #6
  superkarma: 2 24.07.2016, 09:41:57
 9. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  Kolik mysi rocne zahyne v pastickach? Sml14

  1. na komentář reaguje gerda — #5
  2. na komentář reaguje dadma — #11
  superkarma: 2 24.07.2016, 07:04:24
 10. [3] dadma [*]

  Všechny ty velké koncerny a i malé chovatele zvířat zajímá pouze zisk. Zakázat a kontrolovat a za nedodržení velké sankce. Na to by se měla zaměřit EU a ne na nějaké blbosti. Jenže bohužel je zde hodně zemí ,kam lze laboratoře přemístit. I když jsou to myši ,je to živý tvor a cítí bolest jako každý z nás. Dospěla jsem k názoru ,že lidi jsou zrůdy,(samozřejmě ne všichni,někteří se snaží starat o zvířata,tam kde je to možné a je to potřeba),ať útulky ,různé záchytné stanice...

  Viděla jsem videa z kožešinových farem,z laboratoří právě na výrobu kosmetiky a nebyly tam jenom myši, hrůzné zabíjení zvířat na jatkách, Nelidské lovení mláďat tuleňů či lov verlyb. Halal zabíjení. A vrchol je Asie. Vede asi Čína,ale ani ostatní státy nejsou pozadu.Viděla jsem video ,kde vraždili psy, na jejich psí svátek. Medvědy v malých klecích ,kteří mají zavedenou kanylu a je jim neustále odebírána žluč.Protože ti dementi nejen ,že všechno sežerou ,ale ještě věří na různé léčivé účinky.

  Kosmetiku nekupuji,protože se nemaluji.Pouze nejnutnější a to mýdlo a šampón na vlasy. Jinak chodím ke kosmetičce a ta používá přírodní kosmetiku.A maso se z našeho jídelníčku ,také vytrácí.

  A ty blbky co" zkrášlují" botoxem,tak většinou vypadají příšerně.Přidávám podpis,ale tohle myslím velké firmy ,které mají obrovské zisky nezastaví.

  superkarma: 3 23.07.2016, 14:30:54
 11. avatar
  [2] gerda [*]

  Kosmetika je prý natolik výnosný byznys, že předčí ostatní odvětví, i ta průmyslová. Takže se fakt nebojím, že kvůli protestům osvícenců přestanou pokusy na zvířatech. Je to šílené svinstvo, slušný člověk to ví. Ale co takový slušný člověk taky zmůže?Sml15 Leda to nekupovat....ovšem ti, co chodí s transparenty, jsou většinou lidi spjatí s přírodou, co žádný botox nepotřebují, ba nepotřebují žádné značkové krémy a kosmetiku. Takže oni nekupují už dávno a těm na opačném břehu je to jedno.

  superkarma: 0 22.07.2016, 19:40:53
 12. avatar
  [1] ohnivazenaMagdalena [*]

  Veškerá kosmetika uvedená na evropský trh po březnu 2013 by již neměla být na zvířatech testována. Uvedený zákaz ovšem neobsahuje žádné kontrolní mechanismy a záleží na jednotlivých státech, jakým způsobem budou jeho dodržování kontrolovat. Zatím stále není jasné, zda a jak toto probíhá. Dle informací pouze vláda v Irsku měla v plánu kontroly dokumentů kosmetických výrobků.

  ................................................................................

  Prodej kosmetiky je tak obrovský celosvětový byznys, proto je naivita si myslet, že testování na zvířatech bylo ukončeno. Vždy je to jen humbuk aby se lidem zavřela ústa. Sml24

  superkarma: 4 22.07.2016, 14:47:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme