Za pár dní se nám starý rok překlene do nového. V tuto dobu rekapitulujeme předešlých dvanáct měsíců a říkáme si, co budeme dělat jinak a co chceme změnit. Podívejte se na osm předsevzetí, které většinou, bohužel, nesplníme.

goal

1. Zhubnu!

Nejčastější novoroční předsevzetí a také ta největší lež. Slib je to sice hezký, vidina dokonalé postavy ještě hezčí, ale ruku na srdce, kdo odolá nervy uklidňující čokoládě či sklence dobrého vína? Buďme k sobě upřímné, málokdo. Pokud tedy už dopředu víte, že každoročně v tomto přání selžete, raději od toho upusťte ihned při startu. Vždyť přeci správnou ženskou má být za co chytit…

2. Přestanu kouřit!

O půlnoci odhodlaně vyhodíte krabičku cigaret do koše a ihned vám bude lépe. Budete na sebe neskutečně hrdá, tedy alespoň první dvě-tři hodinky. Pak to přijde! Dostaví se obrovská chuť na „žváro“. Vy se ale hecnete a prostě si nezapálíte, protentokrát. Takhle to půjde dalších pár hodin, dnů, jen s tím rozdílem, že vaše agrese bude narůstat. Nastanou chvilky nalomení, vy si ovšem řeknete, že to dáte, musíte. Toto chlácholení ale nevydrží věčně. I přesto, jak jste se plácala po rameni, jak to „báječně“ zvládáte, stejně si jednou zapálíte. Opět se budete se cítit famózně, vyrovnaně a šťastně, úplná nirvána. No co, třeba to příští rok klapne. Důležité je to nevzdávat!

3. Začnu žít zdravě!

S prvním soustem zeleninového salátu ucítíte, jak jdou kila dolů, tělo se zbavuje toxinů a vy téměř levitujete. Jenže nic není tak horké, jak se zdá. Pár týdnů se svého předsevzetí budete držet, jenže pak ho uvidíte. Olejem nasáknutý zlatavý „smažák“. Ucítíte jeho chuť a najednou, vůbec nevíte, jak se to stalo, ho máte v ústech. V bříšku jako v pokojíčku, ale ty výčitky… Pokusíte se je zahnat rajčetem či okurkou, jenže takto to nefunguje. Pravidla sice jsou od toho, aby se porušovala, ale v tomto případě to neplatí.

4. Najdu si chlapa!

A teď tu pohádku o Sněhurce. Kdyby vše fungovalo na lusknutí prstů, byla by to fantazie, ale bohužel. Toto předsevzetí je zcela nesmyslné. Zapomeňte na něj a raději si užívejte single období, kdy můžete řádit do sytosti a dělat vše jen podle sebe. Až přijde onen božský, budete si přát být opět sama.


předsevzetí

5. Nebudu se tolik vytáčet a stresovat!

Nejspíš si tyto slova říkáte celoročně, ale vždy zbytečně. Právě ze zkušeností už musíte vědět, že zbavit se stresu a rozčilování prostě nejde. Vždy se najde někdo, většinou šéf, přítel nebo nová kolegyně, kdo vás vytočí. Holt, někteří lidé na to mají snad patent. Stejné je to se stresem. Ten vždy byl, je a bude. Asi se vám ho nepodaří zcela vymýtit ze života, ale i omezení je bodem k dobru.

6. Přestanu tolik utrácet za blbosti!

Až toto předsevzetí porušíte, a že to bude brzy, mějte na paměti, že luxusní kabelka a drahé lodičky nejsou blbosti! Ani nový parfém, skvěle padnoucí sukně, rajcovní podprsenka, hřejivý svetr, šaty v barvě, která vám sedí, … Takže když to shrneme, nic, co si koupíte, není zbytečnost. Vždyť peníze budou, my ne.

7. Už budu chodit včas!

Nedochvilnost je hrozná věc, že? Je hezké, že se chcete pokusit s touto negativní vlastností zatočit, jenže vám rovnou můžeme říct, že se vám to nepovede. Nechceme vás podceňovat, to vůbec, ale která žena by si ráda nepřispala či neudělala perfektní oční linky? Výhodou je, že my ženy máme akademickou čtvrthodinku, která se toleruje. Až příště přijdete pozdě o více jak 15 minut, řekněte, že je lepší přijít pozdě než ošklivá. My ženy prostě včas chodit neumíme a nemůžeme.

8. Začnu se více hýčkat a rozmazlovat!

Vzpomínáte si, jak jste ležela, a hýčkaly vás ruce sympatické kosmetičky? Jistě vás napadlo, že musíte chodit pravidelně. To samé platí u masáží a jiných relaxačních procedur. Určitě vám blesklo hlavou, že tento úžasný požitek si budete dopřávat alespoň jednou měsíčně. Mělo by to tak být, ale pravda je jiná. Ta tisícovka, kterou dáte za kosmetiku či masáž, se bude hodit na něco jiného, mnohem podstatnějšího, řeknete si. Takže i z tohoto předsevzetí nejspíš sejde. Pokuste se i tak alespoň občas najít si pro sebe chvilinku a nechat se hýčkat. Zasloužíme si to, nezapomínejte na to!

Suma sumárum, různá předsevzetí jsou zkrátka na nic. Zapomeňte tedy na ně! Řiďte se pouze jediným – BUDU ŠŤASTNÁ!!!

Čtěte také:

Reklama