Zdraví

7 tipů, jak se zbavit stresu a být v pohodě

Během podzimních a zimních dnů, kdy sluníčko téměř ani nevyjde, na vás více útočí špatná a pochmurná nálada, energie ubývá a do ničeho se vám nechce. Podzim a zima patří z hlediska psychiky zkrátka k tomu nejnáročnějšímu období. Přinášíme proto sedm tipů, které vám zaručeně pomohou zahnat chmury, předcházet stresu a zbaví vás špatné nálady.

zima

1/ Společnost přátel a rodiny

Blízkost rodiny a přátel je pro vaši duševní pohodu to nejdůležitější. Neodmítejte pozvání do společnosti, choďte mezi lidi. Nebojte se se svými blízkými podělit o své starosti, problémy nebo trápení. Ne nadarmo se říká, že sdílené trápení je poloviční trápení.

2/ Hudba

Pouštějte si svoji oblíbenou hudbu, kdykoli a kdekoli. Do sluchátek si ji můžete pustit při úklidu, v práci nebo během venčení domácího mazlíčka. Nic vám nepročistí hlavu víc, než procházka večerním městem s oblíbenými hity v uších.

3/ Objevujte neznámá místa

Naplánujte si výlet do míst, kde jste ještě nikdy nebyli. Nemusíte jezdit ani daleko, ve vašem okolí se určitě najde plno zajímavých míst, která můžete objevovat a kam se vyplatí si zajet.

4/ Vyzkoušejte nový pohyb

Někdo má radši svižnější pohyb, u kterého se pořádně zapotí, jiný preferuje spíše pomalejší protahování při meditační hudbě. Záleží jen na vás, který sport vám přináší nejvíce radosti a který si zvolíte, podstatnou roli hraje především pravidelnost. Při cvičení a pohybových aktivitách totiž dochází ve vašem těle k vylučování „endorfinu“, tzv. hormonu štěstí, který patří do skupiny opoidních peptidů. Každá tělesná aktivita vás tak doslova nabije dobrou náladu.

5/ Masáž nebo wellness víkend s kamarádkou

Svěřte děti manželovi nebo babičce a jednou za čas se nechte pořádně rozmazlovat. Zajděte si na masáž celého tělo nebo vyrazte na relaxační víkend. Nabídka wellness hotelů je široká a každý si určitě vybere to svoje.

6/ Zvyšte svoji odolnost proti stresu

V dnešní stresující a uspěchané době trápí řadu lidí úzkost a stres. Pokud chcete vystoupit z jejich řad, dříve než dojde k totálnímu vyhoření, vyzkoušejte nový potravinový doplněk Happy Pills. Ten byl přímo vyvinutke zlepšení nálady a navození pocitu uvolnění. Tato pilulka štěstí je vyroben z několika různých přírodních surovin, díky kterým tento doplněk stravy zvyšuje naší odolnost proti stresu. (Doporučená cena 345 Kč, 75 tbl.)

7/ Nevyhýbejte se povinnostem a vždy se odměňte

Postavte se svým povinnostem čelem a své úkoly neodkládejte. Budete mít čistou hlavu a ze sebe dobrý pocit. Motivujte sama sebe a po každém splněném nebo vyřešeném úkolu si dopřejte malou odměnu.

   
13.01.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] KVITEK123 [*]

  Já též trpím stresem mám Roztroušenou sklerozu atak jsem se naučila zdolávat deprese,stres,mám pohodu domaSml16

  superkarma: 0 14.01.2015, 18:59:03
 2. [3] sesibo002 [*]

  před vstupem domů nechat všechen stres na rohožce, doma teplé světlo od svíček a milujícího partnera...bez pilulek

  superkarma: 1 13.01.2015, 11:41:42
 3. [2] knihovna [*]

  Hezký a pravdivý článek se zázračnou pilulkou!

  superkarma: 0 13.01.2015, 09:52:25
 4. [1] janavys [*]

  Ano, psychická pohoda je velmi důležitá Sml67

  superkarma: 1 13.01.2015, 07:05:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme