Čtenářka LudPa jezdí na dovelené posledních 7 let a pokaždé se něco stalo. Přes to byly všechny dovolené nádherné, jak píše...

Dovolenkový optimista je čtenářka LudPa. Posledních 7 let měla vždy na dovolené nějaký karambol, přes to si je dokázala užít!


Dobrý den,
jezdíme na dovolené posledních 7 let. Když byly holky malé, nebyly peníze, teď s námi jezdí už za své. Dovolené byly nádherné i přesto, že na každé se něco stalo.
Na řeckém ostrově, kde v létě nikdy neprší, byla hodinová bouřka, jakou domorodci ještě nezažili. Protože na ni nejsou zvyklí, náš hotel neměl okapy a byl vytopený.
Jindy zase přítel dcery ztratil pas. Hledali jsme všichni celé dopoledne. Našla ho uklízečka pod křeslem na chodbě. I tam jsme sice hledali, ale z nervozity jsme ho neviděli, či co.
Taky jsem z lehátka pozorovala, jak manžel v moři hučí do nějaké ženské, prý si ji spletl se mnou, ale prd, baba měla úplně jiné vlasy.
Při jednom návratu jsme na letišti pořád čekali na manželův kufr. Kufry jezdily, jezdily a ubývala nabídka, až tam zůstal poslední, který ale manželův nebyl. Ještě, že měl visačku a tak jsme honem volali mobilem. Dotyčná už byla skoro doma a převelice se divila, cože to po ní chceme.“Ale, prosím vás, jak bych mohla mít váš kufr, nejsem blbá.“ Tak nevím, jestli byla nebo ne, ale za chvíli přijela s omluvou i manželovým kufrem. Měl samozřejmě visačku, ne, že ne.
Taky nám jednou provedli podařenou záměnu jmen, ale to tady bohužel nechci profláknout.
Zničili jsme několik nafukovacích lehátek, u kterých jsem dopředu věděla, že mají své lepší dny už fuč, ale to se asi stane každému. Nafukujete dvě hodiny a když praskne, má to za sebou za dvě vteřiny.
Horší byly zdravotní problémy.Několik bodanců od včel, štípance od komárů na které zabíraly jen řecké spreje, české jim spíš chutnaly,škrábanec od kočky, ty tam byly skoro posvátné.Manželovi v domění, že je mu stále sladkých šestnáct, při potápění prasknul ušní bubínek
.Dceru s přítelem jsme upozornili, že do moře jen v gumových botách.“Prosím tě, mami, že tady šlápnu na ježka je šance 1:1000000.“ Částečně měla pravdu, ona ne, ale přítel měl v každém chodidle více bodlinek než Pendolíno poruchových jízd.Každou volnou chvilku mu dcera vytahovala bodlinky pinzetou. Na recepci radili horký olej, ale nakonec se jelo na pohotovost.Říkám dceři:“Pojedu taky“. „Zbytečné, mami, oba umíme perfektně anglicky a částečně se domluvíme i francouzsky.“ Odjeli, přijeli zpátky a nebyli o nic chytřejší.Doktor mluvil řecky a rusky a sestřička pouze rusky.Bůh ví, jestli to sestřička vůbec byla.A já stará škola, rusky bych se domluvila.Až po dovolené mu odstranili zbytky bodlinek na chirurgické ambulanci.
A letos jsme odlétali v pátek 13 a nestalo se NIC.

Hezký den a těm, co ještě nebyli hezkou dovču přeje,
LudPa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 10.8.2012: Dovolenkové karamboly

  • Stal se vám nějaký karambol o dovolené?
  • Nevyšlo ubytování?
  • Něco nebylo tak, jak jste si představovaly?

Pište mi své příběhy a posílejte k nim i rozumné množství fotek (maximálně 5). Jsem zvědavý na vaše obtíže z dovolených a na jejich řešení! Příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pátek 11.8.2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním letním dárkem, totiž opalovací kosmetikou GARNIER AMBRE SOLAIRE - krémem After sun a sprejem Light & silky Medium SPF20.

garniergarnier

 

Reklama