Hádky, hádky, hádky... kolik jich je asi typů? Pravděpoodobně nespočet. Čtenářka Heligona mi poslala pět typů hádek, které s partnerem provozují...

Naše partnerské hádky:

1) On dá impuls, já se nadechuji k seřvání, on však briskně využije mého nedostatku dechu a naprosto bravurně zparoduje mou výchovnou řeč. K hádce ani nedojde.

2) Já dám impuls. On zrudne a na čele mu naběhne žíla. Nadechuje se k seřvání. Tento pohled mě spolehlivě rozesměje a chvíli jsme oba k neutišení. Ještě nějakou dobu "brble", ale hádka je zažehnána.

3) On dá impuls, který je však o něco závažnější. Mě pohltí emoce a nutí mě dělat nepěkné věci. Jako váha naprosto nesnáším hádky a tyto situace velmi těžko řeším. Většinou bouchnu dveřmi a jdu se někam uklidnit. On mi dá nějaký čas a pak přijde s: "Komunikuj, komunikace je základ". Napětí opadlo a rozumně si promluvíme.

4) Já dám závažnější impuls. On vyletí jak čertík z krabičky a chrlí výrazy zkušeného dlaždiče. Pak následuje postup číslo tři, jen s tím rozdílem, že pak přijde s: "Já jsem byl v amoku, já si to vůbec nepamatuji."

5) Máme i takovou tu klasickou výměnu názorů. Doplňujem nervózním přecházením, zvýšeným hlasem, dupáním, občas letí vzduchem nějaký předmět. Tato hádka však musí zůstat striktně v mezích, jinak on rudne a já třískám dveřmi.

Heligona

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Jak se hádáte?

Dnešním tématem jsou hádky. Hádáte se podle mustru „Itálie", racionálně diskutujete, nebo se raději nehádáte a zametáte své pocity a křivdy pod koberec? Pište mi své odpovědi! Otázka zní...

  • ... Jak se hádáte?

Abyste měla šanci, získat krásný dárek, musíte mi o vašich domácích hádkách napsat víc! Alespoň jeden středně dlouhý (asi jako tento) odstavec. Můžete třeba popsat nějakou vaši hádku, důvody, proč vznikla, vyplakat se z křivd... můžete odpovědět na rozšiřující otázky: Hádat se ve vztahu, nebo nehádat? Může hádku nahradit racionální diskuze, nebo ne? Vyplácí se, schovávat pocity a křivdy pod pokličku? ...

A můžete to vzít i s nadsázkou a vtipem, abychom dnes nebyli pořád jen vážní!

Příspěvky posílejte na...

Co můžete získat?

Na uklidnění po hádkách jistě zabere dobrý čaj. Jednu z vás proto odměním jahodovým čajem LONDON Fruit & Herb, ke kterému přidá sklenici vynikajícího včelího medu!

lupa

Reklama