1. Dostaňte se ke kořenu problému
Vlasy můžete ztrácet i v průběhu těhotenství a kojení anebo jako důsledek hormonální nerovnováhy či kouření. Nadměrné vypadávání bývá i důsledkem vážných nemocí, braní antibiotik anebo náhlé ztráty váhy. Jestliže vám vypadávají vlasy po hrstech, neodkládejte návštěvu lékaře a nechte si udělat krevní testy. Neignorujte něco, co může být varovným signálem a zachránit vám život. A v případě, že je vypadávání vlasů spíše kosmetickým problémem než zdravotním, zkuste naše následující tipy.
 
2. Najděte svůj KLID
Stres se přeceňuje. Úplně se ho nezbavíme, ale každá z nás má možnost najít si svou malou oázu pokoje ve svém dnu. Méně stresu znamená nejen krásnější vlasy, zdravější pleť, kvalitnější spánek a kreativnější mysl, ale především i pevnější zdraví. Zamyslete se nad tím, jak se vy sama můžete zbavit stresu – kvůli sama sobě.

TIP:
Pokud si z některých lidí a situací máte chuť vytrhat vlasy, tak ať to aspoň nejsou ty vaše…
 
3. Jezte pro krásné vlasy
Cesta ke zdravým vlasům začíná na vašem talíři. Prospívá jim zinek, proteiny a vitamíny A, B komplex a C. Ty si sice na talíř nenaservírujete, ale můžete si je do jídelníčku zařadit prostřednictvím vloček, hnědé rýže, citrusů, batátů, ořechů, lněných semínek, vajíček, ryb či jogurtu. Mňam.
 
4. Pro krásu se nemusí trpět
Natáčíme, vyrovnáváme, fénujeme, barvíme, stylujeme a potom se divíme. Ztráta vlasů ale už nemusí být daní za krásu. Zkuste přípravky, které chrání strukturu vlasů a zároveň jim dodávají potřebné živiny. V létě chraňte své vlasy před sluncem stejně jako svou pleť. A co běžné česání? Začněte s hřebenem určeným na rozčesávání, který má zuby daleko od sebe, až potom použijte běžný kartáč, nejlépe s přírodními štětinami. Nechejte své vlasy po umytí přirozeně vyschnout namísto drhnutí ručníkem, které je poškozuje.
 
5. Péče se vyplatí
Využijte čas, který pravidelně věnujete svým vlasům, na maximum. Šampóny a kondicionéry, určené proti vypadávání vlasů, obsahují keratin a arginin. Keratin zlepšuje strukturu vlasů a napomáhá obnovit jejich původní sílu. Arginin vyživuje kořínky a stimuluje činnost buněk zodpovědných za růst vlasů. Tyto přípravky obnovují a čistí vlasy bez narušení jejich ochranné vrstvy. Pro lepší účinek zapojte bezoplachovou kúru, která se jen vmasíruje do vlasů a nechá působit. Dostatečně lehkou, aby nezatěžovala vlasy, a přitom vyživující. Dejte svým vlasům čas na vzpamatování a ony se vám odvděčí.

Uložit

Uložit

Reklama