.

5 tipů pro řízení v opilosti

Cestování

5 tipů pro řízení v opilosti

Jelikož jsem abstinent a už několik let jsem neseděl za volantem, cítím se být dokonale povolán k vašemu poučování. Takže pokud se, milé čtenářky, chystáte usednout na Silvestra za volant ve stavu mírně řečeno zlitá jak doga, čtěte dále.

alcohol

Dala jste si při oslavách Nového roku několik skleniček (či lahvinek?) a zoufale nemůžete chytit taxíka ani se dovolat k modrým andělům? Přestaňte hořekovat a směle usedněte do vlastního vozidla. S našimi jedinečnými tipy zvládnete řízení pod vlivem levou zadní.

 • 1. tip: Kde jsou klíčky od auta? Pokuste se zapřemýšlet, kam jste je mohla dát. Udělalo se vám z toho špatně? Tak vyzkoušejte kabelku, všechny kapsy kabátu, kapsičku na kalhotách, a pak se znovu vraťte ke kabelce. Vysypte její obsah do nejbližší závěje, chvíli se v ní přehrabujte, nadávejte, jak nejvulgárnějí umíte, bijte se vzteky do prsou, a až uslyšíte kovový zvuk, našla jste klíčky ve vnitřní kapse kabátu.
 • 2. tip: Jak najít volant? Základní pravidlo zní: nespěchejte. Posaďte se do auta a dopřejte si několikaminutovou pauzu, aby se vám přestala točit hlava z rychlého pohybu. Otevřete oči a předpažte. Nahmatala jste něco dlouhého a rovného s podezřele falickým tvarem? Pak jste si popletla strany. Posunete-li ruce tentokrát skutečně dopředu, nahmatáte velkou kulatou věc. Bingo! Našla jste volant.
 • 3 tip: Kterak zvládnout nastartování... Uchopte klíčky od auta. Vy je nemáte? Takže vystupte z auta, vytáhněte klíčky z dvířek, usedněte do auta a znovu si dopřejte několikaminutovou pauzu. Předpažte ruce, přestaňte si hrát s řadicí pákou, nahmátněte volant, sjeďte trošku níž a zkuste se trefit klíčkem do zapalování. Po dvacáté se vám to jistě povede!
 • 4 tip: Jak se udržet na silnici? Nastává pro vás úkol nejobtížnější - samotné řízení. Vidíte-li jen jednu vozovku, máte vyhráno. Pokud se jich před vámi míhá několik, vyzkoušejte najet na tu uprostřed. Začalo to podivně houpat, drnčet a skákat? Pak jste zvolila chybně. Pokud před sebou nemáte žádnou vozovku, pravděpodobně jste na Silvestra dorazila již opilá. Dobře, vraťme s k variantě, že přece jen vůz stojí na silnici; najděte tu správnou a usilovně se modlete, ať nepotkáte v protisměru jiné vozidlo.
 • 5. tip: Když potkáte příslušníka... Stojí vedle silnice pán oděný v modrém a zběsile na vás mává? Ne, není to stopař, ale policista. Zpravidla bývá lepší zastavit, ale pokuste se ho při tom nepřejet - nemívají to rádi. Nasaďte nejlíbeznější úsměv, který máte v zásobě, pokuste se zadržet zvracení a pokračujte v usilovné modlitbě. Bůh s vámi!
   
31.12.2010 - Tipy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] rak177 [*]

  wich — #5Přesně.A debilů stále přibývá a přibývá...

  superkarma: 0 01.01.2011, 16:22:52
 2. avatar
  [5] wich [*]

  Pod vlivem sedne za volant jen debil Sml80 Víc k tomu nemám co říct.

  1. na komentář reaguje rak177 — #6
  superkarma: 0 01.01.2011, 12:04:36
 3. [4] 1Martina1 [*]

  Sedat za volant pod vlivemSml57 je šílenost a kor na silvestra ...to by nám ten Nový rok mohl začít, nebo taky skončit dost nešťastně proto se nad článkem pěkně pobavte a zvolte raději taxi... bude to lepší pro všechny zůčastněné  Sml30

  P.S. jsem řidička a adrenalinovou jízdu miluji, ale jde to i bez alkoholu Sml22

  Přeji všem řidičům a spolujezdcům hodně šťastných a klidných kilometrů nejen v roce 2011Sml79

  superkarma: 0 31.12.2010, 12:36:50
 4. avatar
  [3] Myskamaus [*]

  Nechlastat kdyz se ridi,to je jedine,co k tomu muzu rict.

  superkarma: 0 31.12.2010, 11:26:54
 5. avatar
  [2] maje [*]

  náš známý měl jinou teorii. vždycky, když odcházel a usedal za volant, tak říkal, že jeho škodovka je jako potah s koňmi. nastartuje a ono to dojede domů samo. ale nikdy nebyl namol a jel celou cestu po lesní pěšině až před barák (žil v hájovně)

  superkarma: 0 31.12.2010, 10:10:25
 6. avatar
  [1] malvina [*]

  Sml16 tip č.5  je    opravdu  dobrý.....Taky   volím  variantu   zastavit, protože ujjíždet policistovi, to je opravdu   dost  velký  odvaz.....

  superkarma: 0 31.12.2010, 08:50:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme