Sestavili jsme pro vás 5 tipů na rychlý předvánoční úklid. Když uklidíte, co vám poradíme, bude domácnost vypadat na oko čistě, i když máte vlastně všude nepořádek. Náš úklid vám nezabere více než 45 minut!

celan

Jste zoufalá z Vánočního úklidu? Třesete se při pomyšlení na mytí oken, drhnutí podlahy a leštění zaprášených sošek ve stříbrníku? Klid, nestresujte se, šmouha na okně může přece v dětských očích asociovat odlétajícího Ježíška. Poradíme vám, co konkrétně uklidit, aby vaše domácnost (tedy hlavně obývák) vypadala jakž takž korektně a vy jste se z toho nezbláznila...

Stůl

  • Čas úklidu: 5 až 10 minut (dle míry zabordelenosti)

Stůl je nejdůležitější část bytu. Věci položené na stole vytvářejí (byť by byly sebesrovnanější) pocit nepořádku. Proto proveďte radikální likvidaci - ideálně manželem či dětmi. Na prázdnou plochu hoďte nový ubrus a vše doplňte malou květinovou dekorací.

Povalující se věci v prostoru

  • Čas úklidu: Jedno seřvání (tedy 1 až 2 minuty, podle otrlosti)

Taška v rohu na zemi, svetry přehozené přes opěradla židlí, rozložené hry, do televize zapojená konzole, poházené přezůvky, to všechno musí pryč. V ideálním případě věc odstraní člověk, který ji na nevhodné místo umístil. Jediné, co potřebujete, jsou silné plíce.

Odpadky

  • Čas úklidu: asi 3 minuty

Nevynesené koše nepůsobí nikdy dobře, natož přetékající. Zatímco ostatní budou nevolně likvidovat své krámy z obýváku, nezapomeňte upozornit na to, že jakmile se vrátíte zpátky s košem, už to má být hotové.

Viditelný prach

  • Čas úklidu: 10 až 15 minut (podle velikosti a členitosti terénu)

Jak se říká, nehroťte to. Prach utřete předně na televizi - zaprášená obrazovka nepůsobí dobře. Nezapomeňte na viditelná místa různých skříněk nebo na desku skleněného stolku, ale už kvůli prachu nešplhejte ke stropu a nevyndávejte serepetičky z vitríny.

Koberec/podlaha

  • Čas úklidu: 10 až 15 minut (podle velikosti bytu a složitosti vysávací techniky)

Zameťte a vyluxujte si tentokrát raději sama. Neodstavujte nábytek, jen tak všechno rychle přejeďte. Vytírání kuchyně není nutné, pokud nejsou na podlaze fleky, stačí ji jen smést (vysát).

Závěrem otevřete okno. Ve vyvětraném bytě je vždy lepší prostředí!

Speciální redakční tip

Větrat nemůžete věčně, zkuste ale zapálit vonnou svíčku nebo aromalampu... vůně všude vůkol evokuje čistotu. :)

A máte hotovo! Vaše domácnost je připravená. Celkový čas maximálně: 45 minut.

Čtěte také...

Reklama