.

5 NEJ míst ve Vietnamu, která stojí za to navštívit

Cestování

5 NEJ míst ve Vietnamu, která stojí za to navštívit

Následující měsíc duben prý je podle domorodců meteorologicky nejvhodnějším měsícem k návštěvě státu, který se stal v posledních letech módní turistickou destinací. Nedávno oslavil tento budhisticko-komunistický stát tvrdě praktikující tržní hospodářství Nový rok Kozy… snad mu přinese štěstí a finanční prosperitu!

1. Nha Trang

viet1

Pokud vám nebude vadit silný vítr a zrádné vlny, zkuste se vykoupat  v Jihočínském moři na předlouhé městské pláži a vydejte se navštívit Disneyland ve vietnamském stylu nejdelší nadmořskou lanovkou. Ovšem za návštěvu stojí především Čamské věže a pagoda.

 

2. Danang

viet2

Kousek od hotelových rezortů s obrovskými bazény najdete v zátoce městečko Hoi An s okouzlující atmosférou starodávných obydlí i chrámů, kde se zastavil čas a ještě blíž pak Mramorovou horu, kterou můžete pokořit i pomocí obřího výtahu a obdivovat jeskynní chrámy i obydlí mnichů.

 

3. Dalat

viet3

Bláznivý dům projektovaný dcerou vietnamského prezidenta stojí kousek od jednoho ze sídel posledního krále v hypermoderním stylu své doby. Horské město se chlubí výstavnými vilami francouzských kolonizátorů  a najdete zde i květinovou zahradu se stovkami bonsají a keři v podobě zvířat.  

 

4. Halong

viet4

Naloďte se do pětihvězdičkové lodi s komfortními kajutami. Skvěle se o vás postará tým profesionálů  - nejen gastronomicky.  Světoznámá zátoka i v ponuré mlze skrývá v proslulých homolích nejen opičky, ale i jedno úžasné překvapení.

 

5. Hanoj

viet5

V přelidněné metropoli to nemají jednoduché nejen chodci na ulici, ale ani herci unikátního vodního divadla. Uprostřed ohlušující vřavy skrývá  nádhernou architekturu nejen četných chrámů, ale i obyčejných typických uzoučkých domů (a také Ho-Či-minovu mumii).

 

Pokud se chcete dozvědět podrobnosti o zážitcích a dobrodružství z měsíčního cestování od jihu až po sever této země plné paradoxů, sledujte tuto rubriku - dočkáte se zajímavého fotoseriálu začátkem měsíce května!. :)

   
10.03.2015 - Exotika - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. [4] Jasmína [*]

  Halong by mě lákal, ale asi tam bude turistické šílenství...

  superkarma: 0 10.03.2015, 07:53:07
 2. avatar
  [3] monkee [*]

  Sml15...která stojí za to navštívit...Sml31

  superkarma: 0 10.03.2015, 07:50:35
 3. [2] ZdenaZ [*]

  krása,velmi zajímavá země

  superkarma: 0 10.03.2015, 07:19:45
 4. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Krásná, zajímavá země plná tajemství a nepochopení.

  superkarma: 0 10.03.2015, 06:40:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme