Domácnost

5 lidských jídel, která psovi nikdy nedávejte

Čokoláda i některé ovoce mohou psa zabít

Pejsci umějí udělat psí oči tak, že bychom jim od stolu dali modré z nebe. Sem tam jim přilepšíme šunkou, řízečkem nebo dokonce je necháme dojíst talíř od oběda. Z výživového hlediska to není moc zdravé, nemluvě o výchovném aspektu. Jsou ale určité potraviny, které bychom psovi nikdy neměli dávat, abychom nehazardovali s jeho životem. Přinášíme vám pět těch nejzávažnějších.

Čokoláda

Čokoládu miluje většina z nás a svůj život si bez ní nedovede představit. Čokoláda je pro psa v určitém množství toxická a smrtelná, především pak ta hořká. Může za to přítomnost látek jako je kofein, teobromin a vysoký obsah tuku. Pes, který si smlsne na velké dávce čokolády, tak může mít srdeční problémy, které vedou až k úmrtí.

pes

Nevhodné ovoce

„Některé ovoce psům nevadí, ale pozor si dávejte na avokádo či hrozny, které mohou způsobit vážné zažívací potíže, alergické reakce a především vážné problémy s ledvinami. Dále pak například třešně, meruňky a hrušky způsobují nadýmání, průjmy a silnou dehydrataci,“ říká Martin Pučálka, odborník na výživu psů.

Kofein

Jakékoliv potraviny a nápoje, které obsahují kofein, jsou pro psa naprosto nevhodné. Pozor si dejte např. na kávové sedliny, které může pes snadno vyčenichat. Kofein zapříčiní stimulaci nervového a cévního systému a může způsobit zvracení, neklid nebo dokonce ve vážných případech také smrt.

Ořechy

Pozor si dávejte především na vlašské a makadamové ořechy. Ty jsou pro psí organismus vysoce toxické a způsobují alergické reakce, špatnou koordinaci i třesavku. Smrtelné mohou být pro psy, kteří mají vrozené srdeční potíže.

Cibule

„Lidskému organismu cibule dodá plno zdravých živin. Psovi bohužel ale ve větším množství velmi škodí, protože obsahují látky, které ničí červené krvinky a mohou tak vyvolat i anemii. Nehledě na to, že cibule psa velmi nadýmá. Vhodná není ani pažitka, jak syrová, tak ve vařeném stavu,“ dodává Martin Pučálka.

   
09.07.2015 - Zvířátka - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] marcia82 [*]

  tak to budu muset dát asi přečíst našemu psoviSml52Sml52Sml52 ..protože víno, ořechy, šestky, maliny, broskve jablka ...to všechno spase a nikdo mu to nedáváSml79Sml79....mamky pes dokonce baštil logrSml80Sml80, kterým si chtělo přihnojit kytičky na zahrádce ani zahrabání nepomohlo, vzal to i stou hlínou když to cítil Sml80Sml80..nevím asi to budu prostě nějak našemu mazlíkovi vysvětlit že smí jen to co je v misce ...abych pak vůbec mohla na dvůr a zahradu a neměla ho zakousléhoSml32Sml32 v kalhotech Sml80Sml80Sml80Sml59Sml59Sml52Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 09.07.2015, 19:32:58
 2. [4] bobani [*]

  tak to holky znám - myslím tchyni - a žádné domluvy nepomohly , ani od zvěrolékaře . až pejska překrmila a tím usmrtila

  superkarma: 0 09.07.2015, 14:48:44
 3. [3] pohadka [*]

  bobani — #1 Možná ví, ale neřídí se tím. Moje tchýně kromě toho kofeinu vše ostatní psovi s klidem dává a můžu jí upozorňovat Xkrát, že mu tím ubližuje.

  superkarma: 0 09.07.2015, 12:38:06
 4. avatar
  [2] kobližka [*]

  bobani — #1 To by ses divila,koli lidí dává psům čokoládu

  superkarma: 0 09.07.2015, 12:27:43
 5. [1] bobani [*]

  tak to snad ví i laik

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  2. na komentář reaguje pohadka — #3
  superkarma: 0 09.07.2015, 11:06:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme