Imunitní systém v těle funguje jako naše soukromá armáda, jejíž vojáci chrání naše tělo od útoků různých bakterií a virů. Imunitní armáda potřebuje být silná, aby při jakémkoliv průniku cizích „vojsk“ zareagovala rychle a účinně. Před zimou bychom měli dbát na to, abychom naši armádu pořádně vyzbrojili a žádné nachlazení nebo chřipka nás nesložila. Jak zbrojit nám prozradí 5 jednoduchých tipů.

imunita

1.    Myjte si ruce

Nezapomínejte si umývat ruce několikrát denně. Je to až děsivé, ale bakterie číhají na každém kroku – spínač na světlo, klika na dveřích, klávesnice, psací stůl, mikrovlnka, dřez, pohyblivá madla eskalátorů, automat na kávu ….  

2.    Oblékejte se úměrně k počasí

Jako bychom slyšely naši maminku „Šálu a čepici máš?“. Rozhodně měla pravdu a tak nepodceňujte teplé oblečení, i když se vám může zdát, že sluníčko vás prohřeje. Bohužel léto skončilo a tak ani sluníčko před zimou neochrání.

3.    Dopřejte si dlouhý spánek

Raději jít dříve spát a budit se dříve než ponocovat a vstávat na poslední chvíli a usnout v autobuse. Únava je další z faktorů, který snižuje imunitu a pak už stačí, aby na Vás někdo kýchnul a je vymalováno.

4.    Hlídejte si jídelníček

Vyvážený jídelníček je pro fungování imunitního systému nezbytný. Je proto důležité dávat si pozor na to, co jíme a v jakém množství. Nepravidelný a na živiny málo pestrý jídelníček tělo oslabuje a to pak není schopné bojovat proti vnějším nástrahám.

5.    Doplňujte vitamíny

Stejně důležité jako množství jídla je i výběr potravin, které musí být pro posílení imunitního systému bohaté na:

  • Vitamin C (ovoce a zelenina)
  • Vitamín E (pšeničné klíčky, rostlinné oleje)
  • Zinek  (fazole, libové maso, játra, mléko, mořské ryby)
  • Bioflavanoidy (ovoce a zelenina)
  • Selen  (ořechy, ryby, mořské plody, mořské řasy)
  • Karotenoidy (mrkev, dýně, rajče, červené papriky)
  • Omega- 3 mastné kyseliny (ořechy, ryby, lněné semínko)

SelzinkSamozřejmě, že můžete najít tyto živiny ve formě tablet. Doplněk stravy Selzink Plus obsahuje selen, zinek, betakaroten, vitamin C a E, což je vhodná kombinace vitamínů a jiných látek, které pomáhají omezit proces degenerace a stárnutí buněk. Zároveň podporují přirozenou obranyschopnost organismu proti infekci - vhodný při chřipce a nachlazení.  Doporučuje se jeho užívání při poruchách imunity a v případech zvýšené fyzické a psychické zátěže, při nedostatečné výživě, ale i při pouhém výskytu únavy. Urychluje hojení zánětů a pomáhá při bolestech kloubů.

Zakoupíte v lékárnách. Více informací na www.promed.cz.

Reklama