Rodina

4 tipy, jak ušetřit rodinnému rozpočtu

Máte pocit, že už více ušetřit z rodinného rozpočtu nedokážete? Nekupujete balenou vodu, nepřetápíte domácnost, jezdíte MHD a stále jsou vaše měsíční náklady vysoké? Chyba může být nejen v nedostatečné kontrole výdajů.

pujcka

1. Mějte výdaje pod kontrolou

Psát si výdaje je pro mnohé zbytečnou ztrátou času. Opak je ale pravdou. Jste-li s penězi na štíru, nepodceňujte důkladné zapisování. Pište si každý výdaj, a to ať už na papír nebo do mobilu.

Na konci měsíce si vše sečtěte a projděte si, kolik jste utratily za jídlo, energie, bydlení, dopravu, a kolik jste v obchodech nechaly za zbytné věci, bez kterých byste se v pohodě obešly. Možná budete samy nemile překvapeni, jak vysoká částka vám v průběhu měsíce zmizí z rodinného rozpočtu.

2. Účty plaťte včas a nebojte se změny dodavatele

Nevyhazujte zbytečné peníze za pokuty. Plaťte účty za energie, internet, bankovní služby a telefon včas. Pár dní zpoždění vám může výrazně ovlivnit rodinný rozpočet. Plánujte si platby, zaveďte trvalé příkazy a kontrolujte složenky.

Čas od času si projděte smlouvy poskytovatelů služeb a zjistěte, zda vám nenáleží nějaká sleva, nebo zda vám dodavatel nenabídne výhodnější podmínky. V případě, že ne, nebojte se přejít ke konkurenci.

3. Porovnávejte ceny služeb a produktů

Při nákupu vždy srovnávejte ceny. Reklamní letáky bez prolistování nevyhazujte, hledejte výhodné nabídky na internetu a ptejte se známých. Především při koupi drahé elektroniky, nebo při důležitých finančních rozhodnutích je informovanost o konkurenčních cenách velmi důležitá.

Není-li možné jinak, a musíte rodinnou situaci řešit úvěrem, pak vsaďte na online srovnání půjček. Díky internetu získáte dokonalý přehled nabídek desítek bank a snadněji vyberete pro vás tu nejvýhodnější. Využít můžete například online porovnání na webu www.pujcka.co.

4. Půjčky refinancujte, nebo konsolidujte

Jestliže už půjčku máte, pak neházejte flintu do žita. I s úvěrem můžete rodinnému rozpočtu výrazně ušetřit. Nejedna banka nabízí možnost refinancovat půjčky a získat tak nové lepší podmínky úvěru. Důležité je se zajímat alespoň půl roku před koncem doby fixace.

Pokud splácíte více úvěrů, pak i pro vás mají banky řešení. Díky sloučení půjček můžete splácet jen jednu. Také v tomto případě si lze sjednat výhodnější podmínky. Refinancování a konsolidace rodinnému rozpočtu měsíčně může ušetřit i několik tisíc korun.

   
07.04.2017 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] diblice [*]

  domácí účetnictví si vedu 30let a nevidím na tom nic nenormálního, spíš mám problém naučit ostatní členyrodiny nosit účtenky

  máme všechno, co jsme kdy chtěli,nic nedlužíme a já si můžu dovolit chodit do práce jen na 3hodiny

  superkarma: 0 11.04.2017, 17:07:15
 2. avatar
  [7] risina [*]

  "budete samy nemile překvapeni" - no fuj!

  superkarma: 0 08.04.2017, 21:04:01
 3. avatar
  [6] AmeA [*]

  Jjj to jsem kdysi musela psát manželovi Sml15Sml15

  superkarma: 0 07.04.2017, 23:08:35
 4. [5] Bébina [*]

  To tak, abych svůj čas utápěla nad účty a psala si, co jsem kde koupila. Tohle dělala máma, sedla a psala, dokonce měla zvlášť kolonky na zeleninu, maso, drogerii... Stejně se s penězi nenaučila zacházet a neumí to dodnes, pláče pro každou stovku a není schopná pochopit, že velké balení sice víc stojí, ale cena za jednotku je nižší. Takže dál nakupuje kočkám granule po kile za 140Kč, místo by objednala 7mi kilovku za 600Kč. Dál chodí se složenkama na poštu a je jí jedno, že za složenku připlatí 25Kč kdežo bankovní převod je zdarma nebo max. 10Kč na SIPU, případně asi zdarma za souhlas s inkasem.

  superkarma: 0 07.04.2017, 14:31:48
 5. [4] MARIE MATEJKOVA [*]

  Že by platilo, kdo šetří na za tři ? Vše mám pod kontrolou.

  superkarma: 0 07.04.2017, 14:09:01
 6. [3] bobani [*]

  více šetřit už nelze Sml80

  superkarma: 0 07.04.2017, 12:38:02
 7. [2] bobubobulka [*]

  Finance mám pevně pod kontrolou od začátku manželství. Mám to po mamince. Nemáme moc peněz, ale nikde nedluzime a když je potřeba tak peníze nechybí.

  superkarma: 0 07.04.2017, 11:22:19
 8. [1] KARLA KREPELKOVA [*]

  Finance mame s manzelem pod kontrolou od prvniho dne,kdy jsme se vzali.A to je uz 49let.

  superkarma: 0 07.04.2017, 10:16:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme