Styl

4 tipy, jak si zvednout sebevědomí do plavek

Celulitida, zplihlé vlasy, břicho, které by chtělo posilovnu… Také vás napadají podobná slova, když si máte obléknout bikiny? Rozhodně se vám nechce vystavit se desítkám kritických očí. Stylistka Petra Šestáková to vidí trochu jinak a ví, jak si zvednout sebevědomí.

Až tak moc tě nežere

PlavkyNepočítejte, že se na vás lidé opravdu tolik dívají. „Většina žen si myslí, že když se odhalí na pláži či u bazénu, nikdo nemá nic jiného na práci než koukat na ně,“ říká Petra Šestáková. „Drtivou většinu lidí kolem ve skutečnosti nezajímáte, nedívají se na vás. Je to trochu drsná pravda, která ale může mnoha ženám pomoct trochu se uvolnit, když se v plavkách necítí dobře. Každý má své starosti – a nejste to vy.“

Je přece fajn si uvědomit, že vaše nedokonalé pozadí není středobodem světa. A pokud nechcete, aby vás někdo hodnotil, sama to nedělejte, šiřte raději pozitivní energii.

Muži vás vidí jinak než ženy

Co si budeme nalhávat, většinou se kriticky na nedostatky žen dívají právě ženy. „Muži nás vnímají komplexně – to za léta praxe ve stylingu vím přesně. I když se říká, že nejsou tak empatičtí, velmi dobře vnímají nejen to, jak vypadáte, ale i jak se cítíte, co z vás vyzařuje, zda v sobě máte vnitřní klid, sebeúctu a laskavost,“ říká Petra. Můžete na okolí působit sexy, i když nemáte postavu antické bohyně.

„Na klientkách, které se věnují seberozvoji a pracují na svém štěstí, je to znát. Když žijete poctivě sama se sebou a se svým tělem, můžete být každou novou sezonu – byť o rok starší, možná krásnější.“

Rozbijte pozornost

Máte-li kolem sebe děti a věnujete se jim nebo vás pohltí četba dobré knihy, když plánujete výlety, skvěle se rozptýlíte a přestanete sledovat, zda vám někde neteče špíček nebo zda přesně sedí podprsenka.

Zajistěte si tedy vhodný program, který odvede pozornost od neustálé sebekritiky. Hrajte beach volejbal, stavte hrady z písku. Uvidíte, bude to ohromná úleva.

Plavky, vlasy, make-up…

Chcete-li se na pláži cítit dobře, musíte učinit také pár praktických kroků.

„Na pláž doporučuji kvalitní BB krém, který má vysoký ochranný faktor. Neudělá práci jako make-up, ale hodně pomůže,“ říká Petra Šestáková. Na silný make-up zapomeňte. Před dovolenou si můžete nechat nabarvit řasy a obočí v kosmetickém salonu.

Co s vlasy? „Dopřejte jim přirozený look se spreji s příměsí mořské soli. Použijte čelenky, zkuste nedbalý vzhled,“ radí Petra Šestáková. Pokud se potýkáte s neustálými poryvy větru, nebojte se uhlazeného účesu silně zafixovaného lakem.

„Základem jsou plavky, ve kterých se budete cítit dobře. Nečekejte, že v mini-podprsence pro dvacetileté kočky s plochým hrudníkem důstojně schováte trojky po dvou dětech,“ říká Petra. „Pokud se žena necítí dobře příliš odhalená, může si koupit tankiny, které schovají břicho – dnes už se dělají opravdu hezké modely. A samozřejmě nezapomenout na pareo, až si půjdete pro zmrzlinu.“

lenka

   
05.08.2015 - Krása - autor: (red)

Komentáře:

 1. [5] ellienka [*]

  Keltka — #2 nemějte obavy. Na plážích jsou často 18 leté "tlusté a ošklivé" dívky. To, že je někdo mladý ještě neznamená, že je krásný a štíhlý. No, a my ošklivky jsme třeba inteligentní Sml79Sml52

  superkarma: 0 06.08.2015, 13:28:56
 2. [4] bobani [*]

  hm , dobré rady

  superkarma: 0 05.08.2015, 15:16:41
 3. [3] knihovna [*]

  Keltka — #2 A mně se zrovna ten článek líbí, protože radí, že máte vše hodit za hlavu a jít k vodě a užít si to. Pár tipů jako s čelenkou je nadnesený, můžete si místo čelenky vlasy třeba sepnout do drdolu nebo uzlu. Roky nám holt nikdo neubere a je pravda, že co z člověka vyzařuje to je nejdůležitější! Mít mindrák a závidět mladým děvčatům nemá smysl, ať si to taky užijí jako v tomto věku všechny. A článek není vyložená reklama na kosmetické preparáty. Je tu samozřejmě reklama na paní či slečnu stylistku.A myslím, že ta si ji zrovna zaslouží. Její z Sml58námá, prosím nejsem.

  superkarma: 0 05.08.2015, 14:44:09
 4. [2] Keltka [*]

  Tenhle článek mě docela zklamal. Sml23 Domnívám se, že zrovna na pláži se většina chlapů po ženských dívá-když jsou odhalené a je to přirozené..., je blbost říkat, že to tak není. A také je jasné, že z toho vznikají i komplexy-na pláži jsou 18ti leté holky, které jsou velice štíhlé a krásné. Kdo z nás v 18ti nebyl... ?! Sml30 S plavkama souhlas, ale teda čelenky-ty mi připadají jako něco děsně odporného z jiné "éry". Možná někomu lehký šátek či čelenka vyloženě sluší, ale kolik takových žen je?! A která žena si ji správně umí nasadit tak, aby v ní nevypadala jako uklízečka...? Sml80Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje knihovna — #3
  2. na komentář reaguje ellienka — #5
  superkarma: 0 05.08.2015, 12:04:21
 5. avatar
  [1] Pentlička [*]

  Já se v plavkách opaluju a koupu a je mi úplně fuk, jak na ostatní působím. Vzhledem k tomu, co na té pláži ve skutečnosti vidím - všecky typy postav od štíhlých mladých děvčat, přes boubelaté až tlusté ženské až po svrasklé stařenky, vypadám zcela běžně a normálně. Kdo se radši nechodí koupat, protože si myslí, že v plavkách vypadá děsně, by se měl jednou po té pláži, případně koupališti pořádně rozhlédnout.

  superkarma: 1 05.08.2015, 10:05:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme