Utratíme nehorázné sumy za dárky. Na konci roku jsme bez peněz, ale stejně nemáme pocit, že by naše dárky udělaly opravdovou radost. Často skončíme u univerzálních dárků, které jsou pod stromkem jen tak do počtu. Poznáváte se? Letos to může být jinak!

Krok č. 1: Určete dárkový rozpočet. A držte se ho!

Podívejte se do peněženky a stanovte si částku, kterou letos za vánoční dárky utratíte. Tedy přesněji částku, kterou si můžete dovolit utratit. Buďte nekompromisní a slibte si, že určenou hranici nepřekročíte. Nechcete se přeci nechat Vánocemi zruinovat.

dárek

Krok č. 2: Seznam lidí, pro které nakupujeme

Popadněte tužku a papír a začněte sepisovat jména. Od nejbližší rodiny až po kamarádky z práce, se kterými si každoročně vyměníte dáreček.

Nyní vezměte částku z kroku 1 a propočítejte, v jaké maximální hodnotě můžete dané osobě dárek pořídit. Tisícovku za partnera, dvě stovky za kolegyně, pětistovku za tchýni… co je psáno – to je dáno.

Tip: Jakmile máte stanovenou cenovou hranici pro každého člověka ze svého vánočního seznamu, výběr dárků bude mnohem snadnější. Například www.vanocni-darky.cz zakliknete, že hledáte dárek pro přítele do 500 Kč a můžete vesele vybírat.

Krok č. 3: Nákupy: Bez stresu a zbytečného utrácení

Na internetu najdete dárky nejen levněji, ale jejich nákup je mnohem pohodlnější. Online najdete skvělé rady a tipy na originální vánoční dárky. V online katalogu vánočních dárků stačí zadat, pro koho dárek sháníte, kolik chcete za dárek utratit a výběr můžete ještě specifikovat zadáním záliby dané osoby. A super dárky na míru se jen pohrnou. Navíc můžete jedním klikem dáreček koupit.

dárek

Krok č. 4: Už teď je pozdě! Šup na nákupy!

Neodkládejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Vyhnete se tak nekonečným frontám v obchodech. Navíc budete mít dostatek času na výběr toho správného dárku a nebudete se muset uchylovat k zoufalým nákupům v podobě ponožek a rukavic. A to ani nemluvíme o tom, že se vám útrata za dárky rozloží do více měsíců a vy pak budete mít na Silvestra alespoň na panáka.

Tip: Zkuste na Vánoce myslet během celého roku, a když vás něco cvrnkne do nosu, tak to kupte – klidně v létě! Vyhnete se tak nákupu zbytečností a navíc ušetříte díky slevám, které během roku vychytáte.

Reklama