Do redakce přišli i kratší příspěvky k dnešnímu tématu. Přečtěte si a prohlédněte fotky čtenářek Merde, Yvery Machové a Pavly Šustrové. Všem třem velmi děkuji…

Dobrý den,
na houby chodím ráda. Je to uklidňující činnost a vyčistí se při ní hlava. Když byli kluci malí, měli radost z každé houby, kterou našli. Každoročně jsme jezdívali na dovolenou do kempu v Jesenici u Rakovníka. Kolem jsou samé lesy a rybník je pár minut cesty. Po příjezdu, než jsme stačili vybalit, kluci oběhli kemp a pokaždé něco našli. Ostatní rekreanti tiše záviděli. Záliba v houbaření mně i klukům vydržela dodnes. Ještě se nám nestalo, že bychom se někdy z lesa vrátili s prázdným košíkem. Ráda zavařuji, všechno. Z hub dělám salát s mrkví a cibulí v octovém nálevu i podklad pod maso. Letos se do lesa teprve chystáme.
Tak houbaření zdar!
Marde


Do lesa moc ráda chodím. Vůně lesa,klídek a tak. . . .
A když rostou houby,tak sbírám. A moc ráda. 

1

2

Yveta Machová


Dobrý den,

teď o víkendu jsme byli s rodinou na chatě a procházka v lese musela být každý den. Jen co kluci vstali, už drželi v ruce košíčky a scháněli se po nožíku a prý, že jdeme… Tak jsme šli a tychle dva chlapáci (myslím tím houby:-)) byly jen část našeho úlovku:-))

3

Hezký den

Pavla Šustrová


Text nebyl redakčně upraven


Téma dne pomalu končí...atlas hub

Máte ráda houby?

  • Už rostou? Kde?
  • Máte fotky z letošního sběru, podělte se.
  • Máte dokonalý recept na pokrm z hub?
  • Jaké houby sbíráte, jen hříbky?
  • Nebo berete každou prašivku a pak doma řešíte, co jde jíst a co ne?

Na všechny vaše příspěvky se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás za příspěvek odměním z brusu novým houbařským atlasem.

Reklama