Tři čtenářky se sešly v lamentování nad vánočním nakupováním Každá ale z trochu jiného úhlu pohledu. Přečtěte si příspěvky čtenářek Majky, Eli.Emanuely a Eri368...

Do předposlední čtenářské novinky jsem opět vměstnal několik čtenářských příspěvků...


Ať chci nebo nechci jsem nucena se připojit do diskuze. Nedělám to často, ale dnes se to nedá. Vyrostla jsem v období 50 let, nebyla televize a všude se nám vnucoval Děda Mráz. Že byla doba kdy se odpor moc nenosil to si určitě pamnětníci pamatují. Můj tatínek sloužil v armádě tak si moc vyskakovat nemohl, ale měl maminku silně věřící, která k nám pravidelně jezdila na vánoční svátky, protože bydlela na druhém konci republiky. Chodila do kostela a maminka pravidelně zpívala vánoční koledy a byl u nás „Ježíšek“ žádný děda Mráz nebo jak teď se nás zase snaží předělat na americký styl a Santu Clause. Jedno i druhé sem k nám nepatří tady byl „Ježíšek a je Ježíšek“ a doufám , že i zůstane.
To co se teď u nás děje je hrozné přehnané a lidé přestože nemají třeba peníze tak si berou půjčky jen, aby se předvedli. Naprosto zbytečné.
Člověk má dárek jen aby potěši a ukázal tomu druhému, že na něho myslí.
Proto přeji všem, aby jsme všichni žili v klidu a míru, to si myslím že je to nejdůležitější a přeji všem čtenářkám pohodu, zdraví a pohodu, To samé přeji naši redakci.
Majka


Milá redakcia, milé ženy-in!
Ešte ráno som si povedala, že nemám k tejto téme čo dodať, pretože ja mám Vianoce rada so všetkým, čo k tomu patrí. A davovou psychózou ostatnej väčšiny ľudstva netrpím, pretože si darčeky nakupujem alebo pripravujem už v novembri (listopad). Ale doslova ma vie dožrať, keď idem do obchodu a na mieste papiera na pečenie na mňa zírajú 2 metre prázdnych regálov! Na dotaz, kde ho majú mi pani predavačka odpovie: bude zajtra. ??? Ale ja ho potrebujem dnes!
Nechápem. Ako si obchod (pomerne veľký a vyhlásený) pri dnešnej konkurencii môže dovoliť v predvianočnom čase mať vypredaný papier na pečenie. To ma FAKT ŠTVE!
S prianím pohodových predvianočných dní prajem všetkým pekný deň!
Eri368


Štve mě, že řada lidí přijde i o poslední zbytky rozumu

Možná, že je nadpis mého příspěvku příliš křiklavý, ale já to tak cítím. Dnešní výlet do obchodu pro pár nezbytností se proměnil v horor.
Nechápu, proč najednou všichni lidé musí jet autem. Silnice byla naprosto ucpaná, autobus, ve kterém jsem jela, se sunul krokem. Kdybych šla pěšky, byla bych tam dřív. Přitom v téměř každém autě seděl jen 1 člověk!!! Copak nemohou použít městskou hromadnou dopravu? Copak si vážně myslí, že někde budou dřív (jak příliš často slýchám), když stejný nápad mají stovky dalších lidí? Ucpané kolony jsou důkazem, že žádný čas neušetří. A to nemluvím o Praze, ale o menším městě!
Nebo v obchodě - lidí, že člověk s vozíkem sotva projede. Pohled do nákupních vozíků byl děsivý - obrovské krabice pestrobarevných hraček, jídlo v množství, že by z toho regiment vojáků vyžil měsíc. A běda, pokud bylo nějaké zboží v akci! Už dvě hodiny po začátku akce byly vyprodány jogurty, které jediné pro rodinu kupuji (jsou kvalitní), o ostatním zboží nemluvě.

Nemám ráda takové Vánoce, jaké kolem sebe vidím. Nesnáším davy lidí, kteří jak tupé stádo bezhlavě plení obchody. Nesnáším, když lidi svými auty ucpávají silnice. Nesnáším i ty, kteří zneužívají pravého smyslu Vánoc (připomínka štědrosti prostých lidí vůči novorozenému Ježíškovi) a snaží se okrást staré či nepozorné lidi - nejčastěji falešnou charitou či nabídkou věci, kterou prostě „musíte mít“.
A to nemluvím o bláznovství mnoha žen, které musí napéct nejméně 20 druhů cukroví, vygruntovat za každou skříní, uprostřed zimy topí „pánu Bohu do oken“, neb se okna prostě musí před Vánoci umýt, ...
Kde jsou ty pravé Vánoce? Kam se poděla snaha o rodinnou pohodu? Ve svém okolí vidím jen to, jak rodiče kupují dětem předražené dárky, ženy jsou naprosto uštvané ze všech příprav (znám i takovou, která u stromečku pravidelně každý rok usnula v křesle naprostým vyčerpáním), řada lidí se trápí, neb neví, co komu dát za dárek, ...

Připadáme si, že jsme asi mimozemšťané. S manželem a už i částí rodiny jsme se dohodli, že mezi dospělými se dárky dávat nebudou. Pokud náhodou dostaneme nápad, dárek bude, pokud nápad nepřijde, nic se neděje. A dětem se dá pár drobností a něco, co si samy přejí (je-li to rozumný požadavek). Cukroví - max. 5 druhů vč. nepečených a v množství minimálním. Úklid - zcela běžný, nic mimořádného. Chceme si užít toho, že můžeme být jako rodina spolu, zpívat s dětmi vánoční koledy, povídat si o Ježíškovi, andílcích a svátečním tajemnu. Nechceme padnout vyčerpáním. Nechceme dalších několik měsíců splácet nerozumné půjčky, které měly pokrýt výdaje na předražené zbytečnosti.

Přála bych si, aby lidé nad Vánoci více přemýšleli. Aby nepřicházeli o rozum. Aby vánoční svátky byly skutečně tím, čím mají být - svátky klidu a pohody. Třeba se toho na stará kolena dožijeme...

Eli.Emanuela

Pozn. red.: Texty neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama