Česká televize spouští od 31. srpna 2013 dva nové programy – dětskou televizi ČT :D a stanici zaměřenou na kulturu ČT art.

Oba programy jsou dostupné na jednom vysílacím kanálu v těchto časech:

  • ČT :D denně od 06:00 do 20:00
  • ČT art denně od 20:00 do 06:00

Nový kanál je označen jako ČT :D / ČT art a jak ho naladíte si můžete přečíst také ZDE

ČT :D: Nejlepší dětská tvorba / kvalita a pestrost

Dětská televize ČT :D chce dětem nabídnout nejlepší českou i zahraniční hranou a animovanou tvorbu v pestré škále žánrů a formátů, od animovaných pořadů pro nejmenší předškoláky až po dobrodružné hrané seriály a filmy pro starší děti.
U vlastní tvorby dbá ČT :D na nejvyšší míru umělecké kvality, inspirativnosti a nadčasovosti příběhů. Kromě tradičních forem vyprávění chce otevírat prostor i novým formátům a využít současných možností audiovizuální tvorby. Na jejím vzniku se podílejí pod vedením zkušených producentů a dramaturgů nejrespektovanější čeští tvůrci.

ke klenotům dětské televizní tvorby patří bezesporu seriál Arabela

  • hrané a animované filmy
  • - a pohádky
  • zábavné vzdělávání
  • pravidelné magazíny
  • soutěžní a zábavní pořady
  • denní zprávy
  • pořad o sportu

To je sedm základních typů pořadů, které se objeví v programu nového dětského programu České televize ČT :D, který bude vysílat pro děti od 4 do 12 let denně od 6 do 20 hodin.

sk

Webové stránky

Zároveň s televizním programem bude zprovozněno také „webové hřiště“ www.decko.cz., které nabídne pestrý prostor se zábavnými a chytrými aktivitami, doplní vysílaný program, rozšíří jeho působnost a dětským divákům přinese možnost viděné aktivně zpracovat a použít.

ČT art: Kultura v lepších časech

Kultura a umění získávají poprvé v historii televizního vysílání na území České republiky samostatný program v hlavním vysílacím čase. Nový tematický kanál ČT art bude spuštěn 31. srpna ve 20.00.
Od této soboty tak budou moci diváci každý den do cca dvou hodin ráno na okruhu, který přes den bude patřit dětskému ČT :D, strávit čas s kulturním vysíláním, které divákovi pomůže se orientovat nejen v českém, ale i zahraničním kulturním světě.

Výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl slibuje, že nový kanál nabídne kulturu a umění ve správný čas, ale také způsobem, který bude vnímavé diváky chytře bavit.

Vizí je, že ČT art bude svým programem také sám o sobě přínosem pro kulturu. To umožní především pestrost, v níž nebudou chybět debaty, zpravodajství, publicistika, hudba, scénické umění, film, literatura, výtvarné umění ani architektura, jakož i přesahy v podobě multižánrových pořadů.

loga

použitý zdroj a foto: www.ceskatelevize.cz
další použitý zdroj: www.youtube.com

Reklama