A do třetice příspěvky, z nichž dva voní květinkou a třetí.. …kobližkou )) Hezké počtení.

Čtenářka s nickem Kytinkak

Krásný den všem ženin-kám i tobě Sašenko.

Myslím, že se každá z nás za něco pochválí. Ať za výbornou svíčkovou, krásně zabalený dárek, za milá slova někomu blízkému. I já se umím pochválit za mnoho věci, které se mi povedou. Za co se, ale ve svém životě opravdu chválím je to, že se mi podařilo z mých synů vychovat slušné lidi, kteří řádně dostudovali a hlavně mají úctu jak k nám rodičům, tak i k ostatním. Když dnes vidím, jak některé děti jednají se svými rodiči, je mi z toho až zle. Mě by nikdy v životě nenapadlo říci mamce hanlivé slovo. Nebo třeba matko, vždy mamko, mami. A moje děti jak by smet.  Znám rodinu, kde syn klidně pošle rod iče někam, slovník, který používá ani nebudu radši citovat a to je dnes opravdu běžné. Takže já se opravdu chválím, že tak jak jsem byla vychovávaná já, tak i já mám děti, za které se nemusím stydět a chovají se ke mně opravdu hezky. Tohle mě opravdu těší, protože mám sousedy, kde mají dva kluci, ale to chování je opravdu strašné.

Kytinkak

Čtenářka s nickem Kopretina3

Dobrý den

Říkala jsem si, že se ani nemám za co chválit, že jsem obyčejná, spíše průměrná až podprůměrná žena. Pak jsem si sedla a musela jsem dlouho přemýšlet a nakonec jsem toho vymyslela překvapivě hodně, takže z podprůměrné ženy jsem se díky dnešním tématu Ženy-in stala ženou supermankou, nebo superwomankou? :-D

Tak tedy, chválím se za to,

- že nejsem před Vánocemi ve stresu

- že jsem vystudovala s červeným diplomem

- že ráda pomáhám svým přátelům

- že umím vařit

- že i na rodičovské dovolené zvládám trochu pracovat z domova

- že i když celoživotně hubnu a tloustnu, tak to nevzdávám a vždy se znovu pustím do boje se špeky

- že relativně dobře zvládám letošní velmi psychicky i finančně náročný rok

Po ránu jsem se takto pochválila a hned mám lepší náladu. Doufám, že ostatní jsou na tom podobně.

Kopretina3

Čtenářka s nickem kobližka

Dobrý den.
No,já nevím,aby té samochvály nebylo nějak moc.Ale zase na druhou stranu,proč jednoduše neříci,co jsme zvládly,dokázaly,co se nám povedlo?

Nejsem hrdina,ani obzvláštní šikula,ani génius pyšnící se mnoha tutily. Jsem asi docela obyčejná ženská,máma,která před lety,když byl mladší dcerce rok,byla postavena před situaci,kterou nikdy nezažila a už by jí ani nechtěla opakovat.Byla jsem doma sama jen s holčičkou,která najednou dostala teplotu.Telefon jsme neměli,o mobilech nevěděl nikdo.Sedím u její postýlky a pozoruju,že přestává dýchat,její drobné tělíčko se nezvedalo v pravidelných rytmech a rtíky už zmodraly.Blednul i ten milovaný oblíčejíček....Zoufalá,sama,nevěděla jsem co dělat.Zpanikařila jsem,to přiznávám,ale potom jsem do těch modrých úst začala vdechovat svůj dech,snažila jsem se o umělé dýchání.Nevím,jestli jsem to prováděla správně,ale za chviličku se jí vrátila barva do obličeje a začala sama dýchat.Popadla jsem jí do náruče,ničím jsem se nezdržovala a vyběhla ven bosa k sousedům,kteří měli telefon. A za chvilku už dcerku odvážela sanita.Všechno dopadlo dobře,ale ten den vidím pořád před sebou.

Přeju všem, aby se jim dařilo a mohly se chválit.

S pozdravem kobližka.

Pozn.red.: Texty nebyly redakčně upraveny

_______________________

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama