Příspěvků chodí neuvěřitelné množství, a tak si uděláme hru na 3 x 3. Zde je první trojka pisatelek, které si udělaly čas a k dnešnímu tématu napsaly.

Čtenářka Renata

Já bych se pochválila, za to, jak už od 18 let zvládám se o sebe starat a být samostatná. Musela jsem se sama naučit vařit a vyřizovat různý úřady. A že jsem se vypracovala na lepší práci. Prostě mám supr život :-) a žiju si ho podle svého.

Čtenářka Evuš

Dobrý den všem,
dnešní téma mě přimělo zamyslet se nad tím, co je pro mě pochvala. Určitě každého potěší, když je pochválen, hned je mu u srdíčka líp.  A když pochválení nepřichází, musím se pochválit sama a říct si, jsem dobrá.
Musím se tedy hlavně pochválit za to, že se mi vydařilo manželství, že jsem vychovala dvě děti, které jsou dospělé a dělají mi radost. Velkou pochvalu bych si dala za to, že jsem se nenechala šikanovat v zaměstnání, kde jsem pracovala 18 let a dala výpověď před čtyřmi roky, když  mi bylo 54 let. Nebylo to vůbec jednoduché, zvládla jsem to,nastoupila jsem na nové místo, které se bohužel letos v březnu zrušilo, já dostala výpověď z organizačních důvodů. Překonala jsem hrůzu z toho, že budu na úřadě práce a že po skončení mi bude chybět do důchodu ještě půl roku. Ale zvládla jsem to, uvědomila jsem si, že nejdůležitější je pro mě zdraví, zázemí v rodině a hlavně radost z vnuka. A když se k tomu přidá pochvala za to, že něco dobrého uvařím, nebo upeču, je to úžasné.
Vaše Evuš

Čtenářka Tepito

Samochvála smrdí....Určitě,pokud je prezentována na veřejnosti v nadměrné míře. Ale na druhou stranu, kdo nás pochválí, když ne my sami? A tak se chválím-v duchu. Pochválím se za zdárně projetou zledovatělou trasu s dcerou do školy,což policejní bodový systém neregistruje. Za povedený oběd, kdy rodina vyblíže talíře, ale neřekne: To se ti to dnes matko povedlo! Za dobře vychované pracující potomky,kteří přispívají do důchodového systému....
Chválím se, abych se nezcvokla.
Jsem na sebe pyšná, že jsem zvládla autoškolu v 40letech, kdy jsem měla na přípravu jen 14 dní a učebnu viděla poprvé až v den zkoušek.

Jsem pyšná na zdárné přežití  puberty naší starší dcery ve zdraví (a že měla párkrát namále).Jsem pyšná na každou svou uháčkovanou záclonku, přestože mi artroza kroutí prsty...
Holt jsem pyšná a je mi fajn.
Tepito

Pozn.red.: Texty nebyly redakčně upraveny

__________________________

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama