Další tři pěkné příspěvky, co pochvalu zaslouží.

Čtenářka s nickem V19

Dobrý deň.
K dnešnej téme samochvála si dovolím napísať takýto môj názor:

Chváliť sa treba, no nie pred ostatnými, ale pred sebou samým. Pretože iba ja viem, aké sú moje silné stránky, v čom som dobrá. 

Chválim samu seba v myšlienkach a nečakám odobrenie od iných. Práve naopak, pochválim iných, ocením ich za niečo, za čo si ich vážim, teda že sa o nich zaujímam a cením si ich prácu. Samochvála je dôležitá, ale ak to robí človek v tichosti svojej mysle.

Pretože o čo chutnejšie budú napr. moje koláče,keď sa s nimi budem chváliť? O aké uznanie? Uznanie nie je dôležité.
Dobrým človekom môžem byť aj bez neho.

Samochvála, pokiaľ sa používa správne, zlepšuje náladu, spokojnosť, zvyšuje sebadôveru.
Pekný deň praje  V19

Čtenářka Blanča 7

Dobrý den,

Chtěla bych Vám napsat, že samochvála, jako taková samozřejmě nesmrdí, snad i  udělá radost, ale mám takový dojem, že pochvala třeba od šéfa, nebo od manžela atd. potěší ještě víc. Jenže se jich jaksi nedostává. Nějak se tohle drobné chválení vytrácí, a tak jsme nuceny se chválit samy. Doma se sotva potkáváme, takže není ani pořadně kdy říct onu poklonu, jsme stále v práci a honíme se aby tam s námi byli spokojeni a ejhle:, kde je nějaká pochvala? V opačném případě na sebe samozřejmě reakce nenechá dlouho čekat, tak proč to nejde i naopak?

A za co všechno se můžeme chválit? To záleží na každé z nás. Já se pochválím za to, že co to jde, trávím čas se svou rodinou a blízkými, které dokážu pochválit za skutky, které si to zaslouží, byť je to drobnost, protože jim to udělá radost a malá pochvala všechny burcuje k lepším výsledkům. A Vás milá redakce chválím za to, že tvoříte inspirace pro ženy a otevřeně píšete o všem, s čím si my samy mockrát nevíme rady. Přeji hezký den.

Blanča 7.

Čtenářka s nickem step1

Dobrý den,
říká se, že samochvála smrdí. Ale taky se říká, že se musíme občas pochválit sami, protože to za nás nikdo neudělá. Pochvala určitě potěší každého. Nejvíce ješitní jsou muži. Když chceme, aby něco udělali, musíme je chválit. Říkat, že jen oni to umí správně udělat. A po provedené práci zase chválit a chválit. Potom se dočkáme toho, že příště zase přiloží ruku k dílu.
Samozřejmě největší radost nám udělá pochvala od někoho jiného. A může se chválit za cokoli. Za dobrý oběd, za pěkný vzhled, za nový účes. I sebemenší pochvala zahřeje u srdíčka. Pokud bych se měla chválit sama, tak asi za preciznost v práci. Za dodržování termínů, za řádné vedení účetnictví mým klientům. Nejvíce si cením pochvaly od různých úřadů, kam chodím s „papíry“ na kontrolu. To mám potom takový dobrý pocit.

Ale jinak si myslím, že si pochvalu zaslouží každá z nás. Zvláště v této předvánoční době. Vždyť toho musíme tolik zvládnout. Tak ať se nám všem daří.

step1

Pozn.red.: Texty nebyly redakčně upraveny

__________________________

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama