autosedačka

Každý rodič by jistě potvrdil, že zdraví dítěte je ta nejcennější hodnota, které je třeba si vážit a o kterou musíme pečovat. Kupujeme zdravé a kvalitní jídlo plné vitamínů, dbáme na řádné oblečení, jezdíme s dětmi na dovolené k moři a do hor za zdravým vzduchem. Automobil je přitom místem, kde se nám nejen naší, ale především také cizí vinou, může život během mžiku převrátit vzhůru nohama. Pro zajištění bezpečného cestování a maximální ochrany dítěte v automobilu je proto třeba nepodcenit výběr dětské autosedačky. Kvalitní dětské autosedačky naleznete v sortimentu předního českého výrobce a dovozce dětského zboží společnosti Babypoint. Za všechny si blíže představme univerzální autosedačku pro skupiny I, II a III Babypoint Champion Q-Fix, která s dítětem roste a díky polohovatelnosti zádové opěrky mu poskytne bezpečí hned ve třech váhových kategoriích. Mezi další hlavní přednosti tohoto modelu váhové kategorie 9 - 36 kg, vhodného cca od 9 měsíců, patří: možnost upevnění po směru jízdy pomocí systému ISOfix, 5bodové polstrované bezpečností pásy s centrálním nastavením, výškově nastavitelný podhlavník, 7 nastavitelných výškových poloh zádové opěrky či možnost samostatně použít oddělitelný podsedák.

Spolehlivější systém ISOfix

Autosedačka Champion Q-Fix splňuje veškeré požadavky platné legislativy, je certifikovaná dle normy ECE R44/04 a nabízí dvě varianty upevnění po směru jízdy, jednak pomocí tříbodových automobilových pásů, nebo pomocí systému ISOfix vždy v kombinaci s tříbodovými bezpečnostními pásy. Systém ISOfix představuje speciální upevňovací systém, kterým je dnes vybavena převážná většina nových automobilů. Konstrukce autosedačky nese na zadní straně kotevní úchyty ISOfix, které se zacvaknou do ISOfixové kotvy nainstalované v sedačce automobilu. Kombinace upevnění pomocí ISOfixu a automobilových pásů dodává autosedačce na stabilitě, bezpečnosti a spolehlivosti při nárazu.

Pro děti od roku do 11 let

Champion Q-Fix ze skupiny I - III poslouží dětem váhové kategorie 9 - 36 kg, což přibližně odpovídá věku 9 měsíců (jakmile dítě začne samo sedět) až 11 let. Po odložení první dětské autosedačky typu skořepina či vajíčko se tak s modelem Champion Q-Fix zbývající roky, dokud vaše dítě nepřesáhne výšku 150 cm, nebo váhu 36 kg, o výběr autosedačky již nebudete muset starat. U větších dětí třetí váhové kategorie 22 - 36 kg (tedy přibližně 6 - 11 let) pak můžete použít samostatný a oddělitelný podsedák autosedačky. Přestavba autosedačky na samostatný sedák (demontáž zádové opěrky) je snadná.

Autosedačka, která roste

Kromě příjemného vzhledu ve 4 barevných provedeních byla autosedačka vypolstrovaná a konstruovaná tak, aby zajistila pohodlí jak menším, tak i starším dětem. Díky 7 výškově nastavitelným polohám zádové opěrky a nastavitelnosti podhlavníku roste autosedačka Champion Q-Fix spolu s vaším dítětem. Přibližně do 4 let věku lze děti v autosedačce poutat pomocí 5bodových polstrovaných bezpečnostních pásů s centrálním nastavením, které usnadní a urychlí správné a pohodlné zapnutí dítěte v sedačce. Starší děti se pak v tomto modelu pásají pomocí automobilových bezpečnostních pásů. Automobilové bezpečnostní pásy jsou vždy vedeny speciálními úchyty, přezkami a zámky tak, aby byla zajištěnost maximální bezpečnost dítěte.

Snímatelný a pratelný potah

babypointPotah autosedačky Champion Q-Fix v šedém, modrém, červeném anebo černém barevném provedení lze z konstrukce sundat a vyprat ho v ruce. Model Champion Q-Fix o hmotnosti 6,8 kg pořídíte ve více než 300 smluvních prodejnách a partnerských e-shopech společnosti Babypoint za doporučovanou maloobchodní cenu kolem 3.990,- Kč. Přehled smluvních prodejců včetně dalších informací o produktech společnosti naleznete na www.babypoint.eu.

ECE R44/04 je schválený evropský standard. Autosedačky jsou testovány při nárazu zepředu a zezadu při rychlosti 50 km/h s figurínou a měřícími nástroji pro zjištění, jak dobře autosedačka ochrání figurínu během nárazu. V této době musí být všechny autosedačky v České republice schváleny dle ECE R44/04.

Reklama