Rodina

3 tipy, jak se snadněji naučit cizí jazyk

Rozhodli jste se naučit cizí jazyk? Pokud jste dostatečně motivováni a připraveni na sobě pracovat, nic nebrání tomu, aby se vám to povedlo. Přinášíme vám několik tipů, jak lze učení zefektivnit.

Skřivánek

Nebojte se chyb

Velkým handicapem je pro řadu českých studentů strach z chybování. Chyby přitom k aktivnímu používání jazyka patří, děláme je i v našem rodném jazyce, a proto je zbytečné bát se jich. Prostě mluvte a klidně chybujte, mlčením velké pokroky neuděláte. Čím častěji budete mluvit, tím dříve a lépe se jazyk naučíte. Vy jste se snad někdy cizinci mluvícímu česky kvůli chybám smáli? Pravděpodobně ne, tak se přestaňte bát, že se někdo bude smát vám!

Moderní spojenci

Pokud trávíte většinu dne s chytrým telefonem v ruce, využijte toho a najděte si pomocníky, se kterými si budete moci cizí jazyk procvičovat, kdykoli a kdekoli budete chtít. Oblíbené a užitečné jsou v poslední době různé aplikace. Jazyková agentura Skřivánek vyvinula aplikaci simulující výuku pomocí výukových kartiček. Balíček těchto karet obsahuje v padesáti lekcích celkem 5 000 anglických výrazů a více než 10 000 jejich českých překladů. Na jedné straně karty je dané slovo nebo fráze anglicky, na druhé straně česky a vy se vždy snažíte uhádnout stranu, kterou nevidíte. Jestliže se vám to povede, založíte kartu dospodu balíčku, pokud ne, vložíte ji doprostřed, a tím dřív na ni zase narazíte a jev si procvičíte. Aplikaci Skřivánek si budete moci v nejbližší době stáhnout na App Storu a Google Play.

Skřivánek

Žijte jazykem

Zní to samozřejmě, přesto na to mnoho studentů zapomíná. Neomezujte studium jazyka jen na vyučovací hodiny, ale žijte jím, obklopte se jím, protože jen tak se naučíte v cizím jazyce i přemýšlet. Baví vás například vařit? Zkuste pojmenovat vše, co jste dnes uvařili a snědli, nebo si představte, že jste v luxusní restauraci a objednat si můžete cokoli – co by to bylo? Nebo máte doma psa? Zkuste mu dávat povely v cizím jazyce! Nejspíš vás neposlechne, ale zaručeně vás pobaví. Je váš kamarád cizinec? Bavte se s ním v jeho rodné řeči! Příkladů bychom mohli uvést spoustu. Důležité je, aby vás to bavilo, protože jakmile do studia zapojíte emoce, paměť bude fungovat lépe. To ostatně platí pro všechno, nejen pro studium jazyků. Jazykové kurzy plné pestrých aktivit a zábavy nabízí například Skřivánek a jeho unikátní metoda Effecto.

Skřivánek

Více informací najdete na stránkách www.skrivanek.cz/cz/ nebo www.effecto.skrivanek.cz

Zdarma si je můžete vyzkoušet v rámci Dnů otevřených dveří, které probíhají do 18. září.

 

 

   
16.09.2014 - Učení - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [2] Marika11 [*]

    nastastie dnes uz sú možnosti aby sa deti cudziemu jazyku venovali od malicka, najlepsie je mat s tym jazykom kontakt od malicka :)

    superkarma: 0 27.05.2016, 12:15:00
  2. [1] pohadkykuba [*]

    Také jsem se několik let trápil s angličtinou, ale nedávno jsem si našel doučování angličtiny a můj učitel mi hrozně pomohl. Angličtinu jsem se naučil až díky pořádné konverzaci.

    superkarma: 0 21.11.2014, 08:45:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme