Bulvár

3 nejlepší počítačové hry, které inspirovaly filmaře

Zatímco dříve vznikaly počítačové hry inspirované filmy, dnes je proces tvorby opačný – na základě ryze virtuálních postav a příběhů vznikají hrané celovečerní snímky nebo animované televizní seriály. Vybrali jsme tři nejzajímavější kousky od 90. let do současnosti.

n

Naštvaní ptáci a vyděšená prasátka

Nejstahovanější aplikace posledních let Angry Birds vznikla jen před pár lety, na jaře roku 2011. V té době znal název vývojářskou firmu Rovio Mobile jen málokdo. Dnes u této rozpustilé hry na mobilech či tabletech lidé denně stráví na dvě stě milionů minut. Příběh rozzuřených opeřenců, kteří dávají prasatům co proto, okouzlil nejen dospělé hráče po celém světě, ale i děti a teenagery. Právě jim je podle tvůrců určený kreslený televizní seriál Angry Birds Toons (u nás vysílá Megamax), který ale pobaví i ty, jimž 18 už dávno bylo.  

n

Nadpřirození nepřátelé a boj o holé přežití

 Japonským týmem Capcom  byla vytvořená velmi úspěšná hra Resident Evil v žánru survival horor o boji proti zombíkům. Hra velice brzy uchvátila milióny nadšenců u počítačů a tak není divu, že se příběh dočkal filmového ztvárnění. Boj dobra proti oživlým zombie je hitem, který zřejmě nikdy nepřestane bavit, a filmoví tvůrci to moc dobře vědí. Proto se RE dočkal již pěti na sebe navazujících filmových adaptací. Nejnovější je film z roku 2012 Resident Evil Odveta. Když navíc do filmu plnou likvidace zombíků obsadíte jako hlavní hrdinku skvělou původem ukrajinskou modelku a herečku Millu Jovovich, úspěch u diváků máte zaručen. Snad i proto filmaři slibují na rok 2015 další pokračování.

mBritská archeoložka Lara Croft

Druhá půlka 90. let znamenala dobu pomalého pécéčka, což nikomu nevadilo, pokud na něm mohl pařit hru Tomb Raider s vnadnou kráskou ze všech nejkrásnější – Larou Croft. Pravda, tehdy ještě tak trochu hranatou. První hra celé série byla uvedena na trh v roce 1996 a cokoliv se sexy archeoložkou se stalo vysoce populární po celém světě. Na základě této úspěšné hry vznikla řada komiksových příběhů a románů inspirovaných videohrami. Vedle komiksového ztvárnění si hry svou popularitou zasloužily i filmového ztvárnění. Vznikly tak 2 veleúspěšné filmy Lara Croft- Tomb Raider a Lara Croft- Tomb Raider: Kolébka života. V těchto filmech obsadila hlavní roli britské archeoložky jedna z nejslavnějších světových hereček Angelina Jolie. Film Lara Croft- Tomb Raider se dokonce stal nejúspěšnější filmovou adaptací s tržbami 275 miliónů dolarů.

zdroj fotky Tomb Raider a Residet Evil: profimedia

zdroj fotky Angry Birds: Megamax, Angry Birds Toons

   
07.03.2014 - Společnost - autor: red

Komentáře:

 1. [3] Garwa [*]

  Také si pamatuju, jak v 90. letech začalo moje počítačové šílenství, za nejoblíbenější pc hry jsem považovala hlavně Diablo a Wormsy

  superkarma: 0 15.05.2016, 10:39:37
 2. [2] Karfigolka [*]

  Tak to jsou boží hry, ale můj pc by je asi nezvládl. Já si vystačím s mahjong connect 1.3 Bystří mozek, je to super. Takové složitější pexeso Sml24

  superkarma: 0 24.10.2014, 09:09:45
 3. avatar
  [1] bleblemcy [*]

  Tomb Raider byla vždycky moje srdcová hra a Resident Evil ani nemluvím to je stará dobrá klasika a když říkám stará tak tím myslím opravdu stará. No a naštvané ptáky dnes zkouší hrát můj syn, protože mu je nacpali do balení jahodových čtverečků, které má moc rád a tak se díky reklamě zamiloval do něčeho co by jinak šlo naprosto mimo něj. Ach jo.

  superkarma: 0 09.03.2014, 00:41:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme