třetí adventní neděle

Vánoce by měly být svátky plné klidu, rodinné pohody a setkávání s přáteli. Zkuste si je letos udělat přesně takové. Naleštěná okna nikoho nezajímají. Raději pozvěte do kuchyně děti, jejich kamarády a své dospělé přátele, rodinu. Připravte těsta, upečte cukroví, které potom společně nazdobíte a spravedlivě rozdělíte.

Dělá to takhle řada lidí, které znám. Sejdou se tedy většinou ženy, někdy se přidají i děti. Často o víkendu, protože přes týden nemá nikdo moc čas. Otevřou si lahev vína, uvaří svařák, pustí nějakou hezkou hudbu a pustí se do pečení.

Někdo přinese už hotové těsto, jiná těsta se připraví až na místě. Trouba se nezastaví, robot se nezastaví a většinou se také nezastaví ženské pusy. Vždyť je potřeba probrat jaké dárky už jsou nakoupené (v případě, že se kolem nepohybují děti), jestli už je doma naklizeno, do jaké barvy letos naladit výzdobu a jestli se letos zase pustíme do stejného kapra a tradičního bramborového salátu.

Dopředu raději udělejte poradu po telefonu nebo Facebooku (nebo jedna schůzka u kávy na plánování?), abyste měli opravdu pestrý výběr cukroví a ne sedmkrát linecké.

Přesně takhle by totiž měly předvánoční přípravy vypadat. Jestli vás neláká společnost kamarádek, vezměte si k práci aspoň děti. Jsou to vděční a šikovní pomocníci. Navíc je něco naučíte. Není nutné mít upečené hromady cukroví. Stačí, aby každý člen rodiny měl na talíři to své oblíbené.

U nás jsou to každoročně vanilkové rohlíčky, linecké, krémové košíčky (ty se snažím dělat pokaždé trochu jiné), jakékoliv karamelové cukroví, čokoládové lanýžky. To je plán, který se rok od roku rozšiřuje, protože peču, aby bylo o čem psát, a přece to nevyhodíme :-))

vánoční pečení

Letos budu rozhodně péct kokosky. Ty se mi nikdy nepovedly tak krásné jako při naší akci se čtenářkami, v Chefparade. Tady jsme připravovaly 15 dávek lineckého, aby si každá mohla odnést to své domů. Co se zbylou hromadou bílků? Upekly jsme tedy kokosky.

Přísahám, nejlepší jaké jsem kdy jedla. Nemáte-li tedy ten svůj nejlepší kokoskový recept, využijte ten, který jsme vyzkoušeli za vás.

Kokosky

  • 34 dkg moučkového cukru
  • 4 bílky (12 dkg) 1 lžíce octa
  • 14 dkg kokosu
  • 10 dkg polohrubé mouky

Bílky vyšlehejte a postupně přisypávejte cukr. Stále šlehejte, až hmota zbělá. Přidejte ocet a dále šlehejte až je sníh krásně tuhý.

Odstavte z páry a přimíchejte mouku a kokos. Sáčkem s ozdobným koncem vytlačte na plech s pečícím papírem malé kopečky se špičkou. Připravte si všechny plechy a postupně je pečte v troubě vyhřáté na 150 °C, asi 20 minut.

Může se stát, že větší kokosky budete péct trochu déle. Až je vyndáte z trouby, nechejte je asi pět minut na plechu a až potom odlepujte.

Kokosky křupou, ale nejpozději druhý den jsou měkké.

Jak pečete cukroví vy? Raději v klidu sama doma nebo ve společnosti kamarádek a dětí?

Krásné Vánoce přeje Elly.

Čtěte také

Reklama