Čtenářky Nany a Veru.k také přispěly k dnešnímu negativnímu vánočnímu tématu. A o čem, že jsou jejich příspěvky? To si přečtěte v této novince...

Plné stoly vadí o Vánocích čtenářce Nany, čtenářka Veru.k našla na letošních Vánocích těch závad mnohem více...


Dobrý den,
na Vánocích mě štve hned několik věcí:
1) Davy lidí v obchodech. Pomalu není kde zaparkovat.
2) Vánoční písničky v rádiích už měsíc(e) před Vánoci. Kdyby bylo po mém, stačily by 2 týdny před Štědrým dnem.
3) Špatné načasování. 23. je pátek a svátky vyjdou převážně na víkend. Vadí mi krátké prázdniny, protože už 2. ledna je zkouškové období.
4) Všudypřítomné reklamy a nabídky toho, co ještě bych měla koupit.
5) Otázka: Už máš nakoupené dárky? Zvlášť, když je ještě nemám :-)
6) Prodejci parfémů u stánku ve velkých obchodech. Vnutí vám 3-4 parfémy za 1000,- a přitom chtějí na začátku „jen“ vědět, která vůně se vám líbí víc.
7) Přejídání. To ani nijak nejde, když je v televizi tolik pohádek a filmů. Aspoň u nás se nejvíce cukroví sní právě u televize.
Ať nejsem jen negativní: líbí se mi, když je za oknem bílo, svíčky u večeře, tradiční české pohádky a dny prožité s rodinou.
Přeji všem krásné a pohodové svátky.
Veru.k


Dnešní téma je o vánocích, vánoce jsem vždycky považovala za svátky klidu, lásky když tady pročítám ty smutné články, ani bych já je osobně nedržela, k čemu jsou ty stoly plné jídla, které pak končí v kontejnerech, jen aby si rodina dokázala že ona rodinka na to má. Já jsem z chudé rodiny, atmosféra u nás byla úplně jiná než je zvykem u některých rodin, vánoce byli o lásce, družnosti a spokojenosti, ne o plném stole. Moc ráda bych se na štědrý den se raději půjdu projít ulicemi a rozdělím se s tím málem co mám s lidmi, kteří bohužel dopadli jak dopadli, sama jsem skončila bez jedinné dcery, ale to už jsem psala, nepřeji to nikomu, poznat smutné stáří, to víte že mě ukápne slzička smutku po tváři, ale já to tak přece nechtěla, jen přeji mé dceři mnoho štěstí a lásky, takové lásky jakou jsem jí rozdávala já když mne považovala za svoji mámu. Ten krásný úsměv po kterém tolik let toužím, dostanu od lidí, kteří na štědrý den opravdu nemají kam jít a já jim podám do rukou třeba jen hrstičku cukroví, tak letos zase ten štědrý den propláču ale přežiju, musím!!!
Nany

Pozn. red.: Texty neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama