Zatím co maminka jedné ze čtenářek, které se sešly v tomto příspěvku, dostává lékárenskou kosmetiku ráda, synek druhé z nich nad ní ohrnuje nos. V příspěvku se sešly čtenářky Elis19 a Rusalka2008.

Do této novinky jsem opět dva příspěvky spojil.


Kondróza - mimóza

Mně nedávno pobavil tatínek, když si před změnou počasí protahoval záda a trochu u toho naříkal. Nemyslím tím, že by mě rozesmálo jeho skuhrání, ale spíš ty komentáře. Prý ho klouby a záda sice bolí, ale díky tomu, že od nás loni dostal k vánocům ty „kondrózy“, tak se může dobře hýbat. Nechápala jsem, co tím myslí (co jsme mu to vlastně dali??), až mi vysvětlil, že se jedná o podpůrné léky na klouby jisté nejmenované značky, jen si to upravil do své češtiny :-)
Mamince jsme pořídili z lékárny kvalitní značkovou kosmetiku a tuším, že stojí netknutá na polici v koupelně, prý jí „mlaskavé“ mazání lepkavých hmot na kůži prostě nedělá dobře... Když už se nemůžu dívat na její suché ruce, použiji trochu násilí a tím krémem jí je zkrátka natřu sama - a ty kyselé obličeje u toho nějak vydržím :-)
Nejvíc ocení solidní kosmetiku moje babička. Ačkoli jí táhne na 79 let, vypadá o deset let mladší a myslím, že je to i tím, že na sobě v tomto směru nešetřila. Letos jí proto chceme dát poukaz na kosmetiku u kosmetičky, ať se zas nechá malinko hýčkat.
Tak příjemný předvánoční čas a pohodové nakupování!

Rusalka2008  :-)


Dobrý den, dárek z lékárny je sice dobrý nápad, ale na mém vánočním nákupním seznamu, který si pravidelně v předstihu chystám, se už nějaký ten rok neobjevuje. Důvod je velmi prostý. Jen jednou jsem koupila našemu prostřednímu synovi na jeho zdravotní problém nekřesťansky drahý šampon a vlasovou vodu a přála bych vám vidět ten protažený obličej a nevěřícný výraz „ to myslíš vážně? k vánocům?“. Kupovávala jsem  preparáty z lékárny i pro naši babičku, která sice reagovala mnohem pozitivněji, ale mě se zdálo, že to je takový dárek jak se říká „z nouze cnost“.
Mnohem raději vymýšlím hodně osobní dárky, na kterých je vidět, že jsem si s jejich výběrem a realizací dala práci. Zrovna letos jsem si nechala ušít pro manžela kravatu a na ní umělecky namalovat motiv a je přesně určena na akci, která se bude konat v průběhu příštího roku. I pro kluky a babičku jsem vymyslela,aspoň myslím zajímavé dárky. Takže už teď se těším co oni na to, třeba reakce nebude nijak bouřlivá, ale já mám pro sebe hezký pocit.
Věci z lékárny kupuji dle potřeby,ale rozhodně ne jako vánoční dárky.
Zdraví,
Elis19

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19.11.2013: Dárek z lékárny

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. později odpoledne se dozvíte, která z přispěvatelek dnes získá pěkný dárek: balíčkek Dove maximum protection a Marťánci GUMMI.

dove1martanci

Reklama