V této novince si můžete přečíst příspěvky hned dvou čtenářek k dnešnímu tématu. Átéčko je mírně skeptická, ale nakonec svého nejlepšího přítele našla, to Datura o něj přišla, ale občas jí přijde tajemný dopis...

Tématem jsou dnes muži, ženy a jejich vzájemné přátelství. V této novince si můžete přečíst příspěvky čtenářke Átéčka a Datury...


Můj názor je, že přátelství mezi mužem a ženou může existovat jen výjimečně. Každý takový vztah byl u mě vždy mužem poznamenán tím, že se kterýkoliv, do té doby kamarád pokusil o sex. Tím skončila moje přátelství s muži.
Muži jinak přemýšlí, než ženy. Někdy mi připadají, jakoby opravdu spadli z Marsu.
Můj poslední kamarád je výjimka. Náš vztah sex nepoznamená. Můžu mu říct všechno, nevykecá to. Ne není to pes, jak jste si mnohé myslely. I když nás psi spojili.

Je to citlivý muž s úžasným smyslem pro humor. Můj kamarád má totiž svého přítele!
Átéčko


Dobrý den,

Na střední škole jsme jeli na výlet do Nízkých Tater. U jedné jeskyně visel plakát a mě, šestnáctiletou puberťačku nenapadlo nic jiného, než napsat do rohu svou adresu. Asi za měsíc se mi ozval stejně starý kluk z Moravy a začalo nádherné dopisové přátelství. Psali jsme si každý týden a dopisy nebyly ledajaké, čtyři nebo pět stránek byla klasika. Psali jsme si o všem možném. Oba dva jsme měli známost, ale přiznám se, že toho o mně věděl víc ten dopisovací kamarád, než ten reálný. Po dvou letech jsme se dohodli, že by bylo dobré se vidět. Slíbil, že přijede na motorce, jen ten datum jsme nevychytali. 21.srpen 1968. Kdo to pamatuje, ví, že cestovat bezpečně se opravdu nedalo. Než aby riskoval, že ho někde cestou převálcuje tank, raději nepřijel vůbec. a tak jsme si dál jen dopisovali.

Za další rok jsem se vdala a on oženil. Vyměnili jsme si postupně svatební fotky, já z jedné on z dvou svateb. Potom se na plno let odmlčel. Dopis, který jsem mu poslala se vrátil, jako nedoručitelný. Po dalších dvaceti letech mi přišel dopis, který se ani nedal nacpat do schránky. Psal mi, co celou dobu dělal, žil v emigraci, stal se z něj spisovatel / asi se mnou trénoval/, ale v soukromém životě štěstí neměl, neměl ani děti. Zpáteční adresa chyběla. Už o něm zase pár let nic nevím, ale čekám, že se zase ozve. Bylo to krásné přátelství, ale kdoví, jak by to s námi dopadlo, kdybychom se osobně potkali.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama