Přináším vám přehled toho, o čem si budeme příští týden povídat a psát, a k tomu i pár postřehů z redakce. Věřím, že se vám to bude líbit!

Včera odpoledne jsme jako tradičně měli poradu. Nevěřili byste, ale ta, která ji svolávala, tedy Klárka Wimmerová, se během toho svolávání zakecala a přišla o deset minut později s úsměvem na rtech. Prý řešila s mou ženou a kolegyní Zuzanou rozdíly v požadavcích na noční větrání v ložnici mezi ní a jejím Kubíčkem. Prostě pavlač. Je přece normální nevětrat, protože kdyby zapršelo, nemuselo by vás to probudit a mohli byste doma mít povodeň, nebo ne?

Daně Haklové, kterou Jakub vytrvale oslovuje paní Svobodová, to včera mimořádně seklo. Prostě novomanželka se snaží o sebe dbát. Jen aby jí to vydrželo.

A Saša Stušková je stále na dovolené, a tak přišla o bujarou rozpravu nad tím, co vymyslel Jakub Kočí.

U toho se chvíli zastavím. Rodilý Pražák, odkojený Vltavou, se po letošní dovolené rozhodl, že se odstěhuje na „vídrholec“ nedaleko Bruntálu. Do vesničky o 20 barácích... a chystá se tam hospodařit. Se svou mladou přítelkyní, která je také městského typu. Věřím, že ty z vás, které bydlí na vesnici, to nebudou brát jako útok proti nim. Já jsem rodilý vesničan, a tak o životě tam i ve městě vím své…

Když mi to před 14 dny řekl, bral jsem to jako poblouznění smyslů. Kubík však na tom trvá. Vidí se, jak pase koně, přestavuje baráček a vytváří podzemní kryt proti nebezpečím, která se na nás v budoucnu přiřítí.

Hezké romantické představy. Já také před lety plánoval odjet na Nový Zéland a pást tam ovce. Protože ovce je nejlepší přítel člověka, ale nějak z toho sešlo, když jsem zjistil, že mohou za ozónovou díru, potvory jedny.

Nechci být škarohlíd, ale vidím Jakuba, jak za pár let stojí u rozbahněného pole s rozestavěným barákem za sebou, jak mává se slzou v oku a s dluhy na krku své odcházející přítelkyni, kterou již omrzelo vytí vlků, hýkání oslů, hřebelcování koňů a nazouvání holinek.

Ale kdo ví, třeba se mýlím! Vždyť i já mám stále sen odstěhovat se do hor na samotu bez lidí a jen občas se vracet do civilizace. Děti i manželka vždy budou muset poslat dvojitě žádost o přístup na můj hrad, a kdo nepožádá, bude dle zákonů divokého západu zastřelen ze zálohy.

Tak tolik novinky z redakce. Tedy poslední zprávou je, že Kuba pomalu opouští myšlenku odjet do Bruntálu a hledá něco směrem na Liberec... Oslů se však vzdát nechce…

A co vás i nás čeká příští týden?

Spousta článků, příběhů i rozhovorů a také 5 témat


  • V pondělí 27. srpna Dana Haklová bude pátrat, zda řešíte svou výšku a jak. Jste moc malá, vyskoká, musíte se přizpůsobit v nošení podpatků partnerovi?
  • V úterý 28. srpna odpočatá Saša Stušková zavelí ke kočičímu tématu. Máte rády kočky? Jaké, proč? Už se těší na záplavu fotek.
  • Ve středu 29. srpna Jakub Kočí pobídne k zasílání příspěvků na téma Vaše první návštěva v přítelově/manželově rodině a obráceně. Jéžíš, to byla ostuda. :)
  • Ve čtvrtek 30. srpna jsem na řadě já. A zeptám se, kvůli kterému jídlu byste zabíjela, případně, pro které byste se nechala zabít. Já už vím…
  • A v poslední pracovní den prázdnin v pátek 31. srpna se Saša Stušková spolu s vámi ohlédne za zážitky letošního léta. Co úžasného a krásného jste letos o prázdninách zažily?

Tak a víte vše. Přeji krásný den, a pokud máte nápady, připomínky, návrhy, prostě cokoliv k redakci, směřujte to do diskuse pod tímto článkem, nebo rovnou na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Užívejte léta!!!

Reklama