Zdraví

21 mrtvých při tajném testování vakcíny!

Jednadvacet lidí zemřelo v Polsku poté, kdy je lékaři tajně naočkovali proti viru ptačí chřipky H5N1. Napsal to v neděli server britského deníku The Daily Telegraph.

Jak uvedla policie, která případ nyní vyšetřuje, tři doktoři a šest sester ze severopolského města Grudziadz od loňska nabízeli tamním bezdomovcům, že na nich v přepočtu za necelých 50(!) korun otestují očkovací látku proti běžné chřipce. Místo toho jim však aplikovali dosud nevyzkoušenou látku proti ptačí chřipce.

„Je v zájmu všech lékařů, aby ty, kteří jsou za jejich smrt zodpovědní, stihl přísný trest,“ vyjádřila se ke skandálnímu případu polská ministryně zdravotnictví Ewa Kopaczová.

Nynější skandál uštědřil pověsti polského zdravotnictví další těžký úder. Před sedmi lety polské zdravotníky zdiskreditovala tzv. aféra Pavulon. V ní byla řada lékařů a sester usvědčena z úmyslného vraždění pacientů lékem Pavulon. Ten se běžně používá jako znecitlivovací prostředek, ale ve velké dávce působí ochrnutí svalstva a následné udušení.

Za každou „kůži“, jak se zavražděným pacientům cynicky říkalo, inkasoval zdravotní personál úplatky od spřátelených pohřebních služeb.

   
04.08.2009 - Zdraví - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [3] gentiana [*]

  Pyčovina. Tohle bude nějaká dokonalá kachna. Leda že by ti údajní doktoři ve skutečnosti byli chovanci nějakého ústavu pro mentálně váhavější.

  superkarma: 0 06.08.2009, 19:52:46
 2. avatar
  [2] čiperka [*]

  Novodobí Mengelové...Pánbíčkovi by to ukousalo nožičky i ručičky a zatím toto..Sml31

  superkarma: 0 04.08.2009, 17:24:40
 3. avatar
  [1] Altamora [*]

  Stát se to u nás, vedly by se nekonečné diskuze o našem ateismu a neúctě k životu a mrtvýmSml57

  superkarma: 0 04.08.2009, 10:44:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme