Již ve čtvrtek 11. září 2014 začne v Praze 2 na Novoměstské radnici 20. Výstava Hry a hlavolamy. Akce je určenamilovníkům her i logických hádanek bez rozdílu věku. Všechny čtyři dny bude v provozu velká herna plná desítekdeskových her, které je možné se pod vedením instruktorů naučit i zahrát.

sda

„Na výstavě Hry a hlavolamy si můžete hrát třeba celý den,“ představuje výstavu její ředitel Pavel Hofrichter. „Na letošní jubilejní 20. výstavu máme připraveno řadu programových novinek a zajímavostí - v rámci výstavy se například uskuteční mezinárodní mistrovství ve skládání Rubikovy kostky Prague Open 2014 nebo Science show či testování IQ.“

O významu luštění hlavolamů či hraní strategických či logických deskových her hovoří náš přední znalec a sběratel hlavolamů RNDr. Jaroslav Flejberk: „Trénovat mozek je vhodné v každém věku a hlavolamy nebo i jiné logické hry jsou skvělým prostředkem, jak rozvíjet logické myšlení a ještě se u toho dobře bavit.“ Vzhledem k množství dostupných deskových her a stále nových hlavolamů je to stále oblíbenější typ dárku,deskové hry najdete ve školách, dětských oddílech,čajovnách. Mnoho hlavolamů je tak hezkých, že slouží i na ozdobu a tvoří tak dekorace kanceláří i bytů.

Čtvrteční a páteční dopoledne jsou určeny především školám. Pro třídy jsou připravené přednášky o hlavolamech i hlavolamovéworkshopy. V pátek večer bude výstava prodloužena až do 22 hodin a fanoušci deskových her si budou tedy moci užít další hodiny hraní navíc. Mezi další lákadla patří například science show, testování IQ nebo víkendové mezinárodní mistrovství ve skládání Rubikovy kostky. Na něm se představí 15 známých i méně známých disciplín v rychlostním skládání tohoto celosvětově proslulého hlavolamu i dalších, jemu příbuzných.

Výstava probíhá pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Mgr. Jany Černochové.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama