Pokud zvažujete program na víkend, máme pro vás dva zajímavé tipy. V sobotu si můžete vyrazit na první ročník Food Festivalu do Valašského Meziříčí, nejen tento víkend pak můžete navštívit putovní výstavu igráčků – tentokrát ve Znojmě.

Mlékárna Valašské Meziříčí s Resortem Luhačovice zvou tuto sobotu na první ročník Food Festivalu

Úspěšná spolupráce Mlékárny Valašské Meziříčí s Resortem Luhačovice pokračuje. Mlékárna se stala jedním z partnerů prvního ročníku Food Festivalu Resortu Luhačovice, který proběhne 17. srpna v prostorách sportovního areálu u wellness hotelu Augustiniánský dům. Návštěvníci mají jedinečnou možnost ochutnat vybrané speciality šéfkuchařů z hotelových domů a Mlékárna Valašské Meziříčí si pro ně připravila mléčný bar s ochutnávkou vybraných produktů.

„Věříme, že tato unikátní gastronomická akce Resortu Luhačovice se shledá s velikým úspěchem a nezůstane jen u prvního ročníku,“ říká Zdeněk Bukovjan, obchodní ředitel Mlékárny Valašské Meziříčí. „Naše spolupráce s Resortem Luhačovice, která započala v květnu tohoto roku úspěšně pokračuje, a je skvělé, že během tohoto speciálního dne můžeme v rámci regionálních specialit a tradičních výrobků kraje představit i naši mlékárnu,“ dodává Zdeněk Bukovjan.

Mlékárna Valašské Meziříčí se jako jeden z hlavních partnerů resortu Luhačovice zúčastní prvního ročníku Food Festivalu v Luhačovicích, který je určen všem znalcům dobrého jídla, odborníkům v oboru gastronomie, rodinám s dětmi a všem, kteří si chtějí užít pěkný den plný dobrého jídla, pití a zábavy. Šéfkuchaři pěti hotelových domů předvedou to nejlepší ze své kuchyně a návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost ochutnat a zároveň porovnat degustační menu, speciality i neobvyklé chutě běžných pokrmů, regionální kuchyni a valašské speciality.

Mléčný bar, v režii Mlékárny Valašské Meziříčí, nabídne účastníkům festivalu ochutnávku vybraných produktů. Ty patří mezi špičku mléčných výrobků a získaly již několik hodnotných ocenění, jako je Regionální potravina Zlínského kraje nebo Mlékárenský výrobek roku. Zároveň si návštěvníci tytoprodukty mohou zakoupit nebo si o ně zasoutěžit v rámci doprovodného programu mlékárny.

Doprovodný program festivalu bude probíhat v průběhu celého dne a nabídne sabráž sektů, workshopy se šéfkuchaři, ochutnávku vín nebo míchaných nápojů od Rudolfa Jelínka. Pro nejmenší je připraven dětský koutek s Českým Animačním Teamem a dětská diskotéka. Food Festival vyvrcholí večer skvělým koncertem, ohňostrojem a stylovou after party.

IGRÁČEK objevuje krásy jižní Moravy & putovní výstava „Fenomén IGRÁČEK“ ve Znojmě

Výstava Fenomén IGRÁČEK sklízí úspěchy ve všech městech, která navštíví, a tak není divu, že se postupně rozšiřuje do všech koutů České republiky. Z IGRÁČKA se stává již zběhlý cestovatel, který osvětluje výrobu a historii svého vzniku. Společně s fotodokumentací, výrobními formami, vizemi vývojářů, vybranými modely IGRÁČKŮ a dalšími zajímavostmi ze svého „života“, návštěvníkům zábavnou formou zpříjemní den a nabídne jedinečný zážitek, který si odnesou domů. Nově se IGRÁČEK představí v Domě umění Jihomoravského Muzea ve Znojmě. Výstava zde bude probíhat od 16. srpna až do 4. ledna roku 2014. V rámci expozice se mohou děti těšit na novou figurku, IGRÁČKA ošetřovatele a zapojit se do soutěže o IGRÁČKÚV kufřík dle vlastního výběru.

„Je pro nás velmi příjemným zjištěním fakt, že o výstavu „Fenomén IGRÁČEK“ je velký zájem, a že má stále co nabídnout všem věkovým generacím,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Je mnoho prostředků a různých možností, jak zviditelnit značku nebo výrobek. My se snažíme v rámci putovních výstav postavičku IGRÁČKA ukázat tak, aby si každý návštěvník z výstavy odnesl nejen mnoho nových informací, ale zároveň i hezký zážitek. Myslím, že se nám to úspěšně daří,“ dodává Miroslav Kotík.

igracci

Město Znojmo nabízí mnoho zajímavých gastronomických i kulturních zážitků. Návštěvníci tak mají možnost si prohlédnout nejen vinařské sklípky a ochutnat pravé Znojemské okurky, ale od 16. srpna 2013 vzít rodinu nebo přátele podívat se i za kulturou a navštívit expozici „Fenomén IGRÁČEK“. Výstava je umístěna v jednom z nejstarších renesančních měšťanských domů na Moravě. V Domě umění Jihomoravského Muzea čeká na návštěvníky průřez historií IGRÁČKA, kterou stojí za to zhlédnout. Výstava je připravena tak, aby obeznámila a představila IGRÁČKA jako hračku, která se snaží vést děti k tvořivosti, poznávání a vytváření příběhů dle vlastní fantazie. Zároveň představuje návštěvníkům dlouhou cestu, kterou IGRÁČEK urazil. Stále se řadí mezi hračky, které neztrácí lesk a sleduje nové trendy. Důkazem toho je nová IGRÁČKOVA encyklopedie, edukativní aplikace pro tablety a mobilní telefony, která je určena zejména nejmenším.

igracci

V rámci výstavy mohouzhlédnout návštěvníci nejen starší IGRÁČKY, ale očekávat mohou i současné postavičky. Uvidí tak například IGRÁČKA ve světě HELLO KITTY nebo nejnovější přírůstek IGRÁČKA ošetřovatele. Na začátku výstavy získá každý návštěvník hrací kartu, díky které se bude moci zúčastnit soutěže. Ta probíhá formou šesti otázek. Odpoví-li návštěvník správně, automaticky je zařazen do slosování. Na konci výstavy budou vylosováni výherci, kteří získají IGRÁČKŮV kufřík dle vlastního výběru.

igracek

Reklama