Čtenářce Marince i jejímu muži záleží na ekologii, tak už léta volí Zelené. K dnešnímu tématu zaslala i pěkná volební videa. Jaký máte názor na Stranu zelených vy?

Zelenou politiku by chtěla čtenářka Mařinka. Je vám také tento směr blízký?


Můj hlas je zelenej, zelenej

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Již spoustu let volím stejně, a to Stranu zelených. Dospěli jsme k tomu už před časem s mým mužem. Oběma nám záleží na ekologii, takže nás zajímalo, co SZ hlásá. A oslovilo nás i to, co se netýkalo ekologie. Líbí se mi např. to, že mají podloženo, kdo je sponzoruje, žádné utajované zdroje příjmů na reklamní kampaně. Kdysi jsem si prošla jejich kandidátku a zaujali mě tam nějací lidé. Zjišťovala jsem si o nich víc informací, abych věděla, pro koho se rozhodnout. Politiku nijak souvisle nesleduji, ale v místním tisku se čas od času objeví některá jména z kandidátky - vyjadřují se k nějaké problematice, podaří se jim něčeho docílit (např. v boji s hazardem), ... A to nejsou volby! Ti lidé, kterým jsem tehdy dala hlas, stále jdou za tím, co hlásali, a to průběžně, není o nich slyšet jen před volbami. A to je mi sympatické - mají svůj cíl a volby nevolby za ním jdou. I proto můj hlas je zelenej:

A ještě jedno sympatické video:

Hezký den přeje,
Mařinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. 10. 2013: Volby 2013

  • Víte, koho volíte? Co konkrétně vás zaujalo na straně, kterou budete volit?
    (Nezávislé kandidáty a sdružení více stran berme pro účely rétoriky tohoto tématu jako jednu stranu, za kterou kandidují – prostě tak, jak je to na volebních lístcích.)

Otázka k dnešnímu tématu je jednoduchá, ale odpověď na ni už tak jednoduchá není. Dovedu si představit spoustu důvodů, proč se člověk rozhodne pro tu či onu stranu. A právě ten váš důvod mě zajímá! Máte ho vyargumentovaný, nebo volíte spíš pocitově? A volíte do poslanecké sněmovny stále stejně, nebo ne? Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mail (viz níže) do 25.10.2013, 15.30 hodin, a to v délce alespoň tohoto odstavce. Tedy pokud se chcete o své politické názory podělit s ostatními a zároveň mít šanci na krásný knižní dárek: Osobnosti českých dějin (Knižní klub).

Ostatně sám jsem v letošní volbě váhavec, třeba mě právě váš názor přesvědčí!

dejiny

Reklama