2. ročník běžecké Boty roku zná své vítěze

Novinky

běh
Foto. Shutterstock.com

Největší nezávislý test běžecké obuvi doběhl do cíle. Více než 700 běžců a běžkyň z řad profesionálů, hobby běžců i začátečníků hodnotilo téměř 50 modelů bot od 8 značek. Dvě prvenství si připsala značka Asics, po jednom La Sportiva, On Running, Adidas a Columbia Montrail.

• TOP pro silnici jsou adidas, On Running a Mizuno

Mezi pánskými modely vyhrál velmi těsně s rozdílem 0,01 bodu Adidas Energy Boost 3 před novinkou On Running Cloudflow, který však uspěl v dámské kategorii a získal nejvyšší hodnocení vůbec. 20. generace modelu Wave Rider od Mizuno se umístila mezi třemi nejlepšími v obou kategoriích.

• Ve střední třídě dominovaly modely Asics

Značka Asics má na svědomí oba vítěze střední silniční třídy – jak pánský DS Trainer 22, tak dámskou Noosa FF. Na stupně vítězů se probojovaly také značky Reebok a Mizuno s různými modely.

• V trailu obhájila La Sportiva a zabodoval Montrail

Model Helios značky La Sportiva obhájil mezi pánskými botami své loňské vítězství, jen kousek za ním skončil Inov-8 Roclite 290. V dámské kategorii zvítězila nová značka na českém trhu – Columbia Montrail. Model Caldorado II vyhrál těsně před La Sportiva Helios. Třetí skončil v obou kategoriích Reebok s All Terrain Super.