Domácnost

15 úklidových tipů pro líné chlapy

Každý, kdo tvrdí, že ho baví uklízet, s největší pravděpodobností lže. Ve skutečnosti si všichni bez výjimky rádi zjednodušíme práci, jak jenom to jde.

 • Po každém sprchování nastříkejte na zdi sprchového koutu čistící přípravek, který necháte působit bez otírání.
 • Nebo si pořiďte houbičku s držadlem a zásobníkem na přípravek. Zásobník naplňte tekutým přípravkem do myčky půl na půl s obyčejným octem. A houbičkou můžete pak kachličky párkrát přejet vždy, když necháváte na pár minut působit kondicionér na svých vlasech.
 • Nepoužívejte tuhé mýdlo, ale raději sprchové gely. Nebudete se muset prát s mýdlovými nánosy na vaší vaně nebo sprchovém koutě.

úklid

 • Čůrejte v sedě. Většina mužů to považuje za zženštilost, ale to jen do té doby, než zjistí, o kolik méně času pak musí trávit úklidem okolí toalety…

úklid

 • Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti. Vždycky se v ložnici najde sklenička, která patří do kuchyně, v obýváku pohozené džíny, které patří do skříně v předsíňi.
 • Pořiďte si antibakteriální předložku před vchodové dveře. Nebo ještě lépe, zaveďte pravidlo zouvání bot - hostům třeba řekněte, že vaše prababička byla Japonka.
 • Naučte se multitasking ve chvílích nečinnosti. Například v prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí. Umyjte umyvadlo pokaždé, když už si myjete ruce. Pokliďte v koupelně mezi tím, než se vám napustí vana.
 • Choďte doma v žinylkových ponožkách! Určitě je máte, každý dostává minimálně jeden pár k vánocům. Samozřejmě je nesmíte zapomínat prát… potom jsou skvělým sběračem jemného prachu z vaší podlahy.

úklid

 • Použijte adhesivní fólii na skleněné police v lednici. Co může být lepší, než binec z lednice prostě sloupnut…?
 • Pro vyčištění mikrovlnky (skoro) stačí ji zapnout. Předtím do ní ale postavte misku s 2 šálky vody a ½ šálku octa. Zapněte ji na plný výkon po dobu tří minut. Pak nechte pár minut odstát, opatrně vytáhněte misku a jednoduše mikrovlnku vytřete papírovou utěrkou. Všechny zaschlé nánosy silou octa povolí.
 • Pořiďte si vysavač, který vás bude bavit. Je to pořádný rozdíl, vysávat starou kašlající rachotinou, nebo hi-tech vynálezem s parádním designem. Třeba tyčové luxy Dyson jsou bez kabelu, takže si můžete z vysávání udělat pořádnou jízdu.

úklid

 • Naložte si do lednice uhlí. Ano, čtete správně. Uhlí je silný absorbent a spolehlivě pohltí všechny pachy, které působí divným dojmem, když řeknete návštěvě, ať si z lednice nabídne pivko.
 • Investujte do hrnce se cedníkem v pokličce. Jednou pro vždy se zbavíte otravného čištění svého starého drátěného sítka.

úklid

 • Ulítáváte na smoothies, proteiňácích a spol.? Pak řešíte časté mytí mixéru. Zkuste ho z poloviny naplnit vlažnou mýdlovou vodou, přikrýt víkem a na pár sekund pustit na plné obrátky. Stačí pak jen vylít do dřezu. Pozor, jar na rozdíl od mýdla opravdu hooodně pění ;-)
 • Pokaždé, když se nemůžete dokopat k úklidu, podívejte se na jeden díl reality show Sběrači (Hoarders)

úklid

   
30.10.2015 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Klára Křížová [*]

  kobližka — #2To jsou rady pro chlapy... Sml30

  superkarma: 0 30.10.2015, 22:14:23
 2. [4] maxipes [*]

  Docela dobré rady.Sml24

  superkarma: 0 30.10.2015, 20:45:35
 3. [3] bobani [*]

  ten poslední snímek je nejlepší

  superkarma: 0 30.10.2015, 18:01:30
 4. avatar
  [2] kobližka [*]

  No,tak některé rady se mi zdají prapodivné.Jako upozorňovat někoho,aby se před vstupem do bytu zouval? Sml80Předpokldám,že to dělá skoro každý.Dále - chodit v žinilkových ponožkách a stírat s nimi prach Sml28 jasně a pak to bude pěkně dál roznášet...dát do mixéru mýdlo??? A jak dlouho se budu pak té mýdlové pachutě zbavovat? Sml68 Do lednice zase uhlí...tak ti nevím,Karle,bydlím v paneláku,tak že bych si skočila do uhelných skladů pro hrstičku uhlí?

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #5
  superkarma: 0 30.10.2015, 11:47:15
 5. [1] Vivanka [*]

  je fakt že hodně věcí co je tu napsáno mi už léta říká maminkaSml30 Sml30 Sml30

  superkarma: 0 30.10.2015, 11:25:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme