Jak jste na tom vy v předvánočním období? Pilně se připravujete na svátky již měsíc dopředu nebo necháváte vše na poslední chvíli a pak vše doháníte ve stresu? Užijte si adventní dobu v klidu a pohodě, třeba vám k tomu pomůžou naše tipy.

vánoce

1) Zapojte rodinu do Vánočních příprav. Kde je psáno, že máte mít na starosti všechno vy? Úklid, nákupy, výzdobu nebo rozesílání přání rozdělte mezi rodinné příslušníky.

2) Nenuťte se do vánočních večírků. Kdybyste měla někam jít jen z povinnosti, raději zůstaňte doma a stravte ušetřený čas tím, co vás baví.

3) Nakupte dárky online a z pohodlí domova. Třeba zážitky od agentury ESENNCE.cz, hodí se pro každého a dárek budete mít do druhého dne doma, a navíc hezky zabalen.

4) Nebaví vás péct? Nepečte. Cukroví si objednejte v oblíbené cukrárně nebo pověřte babičky.

5) Vyhlaste uzávěrku dopisů Ježíškovi včas, ať nemusíte dárky shánět týden před Vánoci.

6) Rozložte si vánoční úklid na více dnů. Není nic horšího než vidina celého dne nebo víkendu stráveného uklízením.

7) Občas vypněte televizi. Vánoční reklamy vás budou jen znervózňovat.

8) Najděte si čas na lidi, které chcete vidět, a dlouho se vám to nedařilo. Před Vánocemi je ten pravý čas.

9) Odpočiňte si, než to vypukne. Poslední adventní víkend stravte na horách nebo ve dvou v romantickém hotýlku v přírodě.

vánoce

10) Víc svařáku pro všechny!

11) Obnovte vánoční zvyky a tradice. Lijte s dětmi olovo, pouštějte lodičky, krájejte jablko. Tajemná a kouzelná atmosféra je na Vánocích to nejhezčí, předávejte to dál i svým dětem.

12) Nakupte si všechny zásoby na sváteční hody v online potravinách. Ušetří vám to čas, peníze i nervy, které byste ztratili v přeplněných nákupních centrech.

13) Chcete udělat něco dobrého pro přírodu? Pronajměte si vánoční stromek. Jestli jste ještě o této služně neslyšeli, koukněte na http://pronajemstromku.cz/.

14) Načerpejte atmosféru na vánočních trzích. Když se na ně vypravíte ve všední den, nebudou ani tak přeplněné. Vyrazit můžete i do menších měst na Vánoční jarmarky, kde si vánoční atmosféru užijete bez davů turistů.

15) Tradičně jedno poučení na konec. Zvolněte, nepřehánějte to s nákupy, pečením ani uklízením a užijte si vánoční čas se svými nejbližšími.

vánoce

Reklama